Gdzie jest Elmer? Wyszukiwanka – recenzja przedpremierowa!

Gdzie jest Elmer? Wyszukiwanka – recenzja przedpremierowa!

Tytuł: ,,Gdzie jest Elmer? Wyszukiwanka”

Autorzy: David McKee

Ilustracje: David McKee

Tłumaczenie: Beata Horosiewicz

Wydawnictwo: Papilon

Rok wydania: 2019

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Już za kilka dni światło dzienne ( a właściwie światło w wielu księgarniach w Polsce) ujrzy nowy tytuł z serii przygód o najbardziej kolorowym słoniu na świecie!

 

,,Gdzie jest Elmer? Wyszukiwanka” to kartonowa książka, której głównym zadaniem jest ćwiczenie spostrzegawczości małych czytelników, zapewnianie im rozrywki oraz proponowanie aktywności do wspólnego udziału z rodzicami lub rodzeństwem.

 

 

 

 

 

Zabawa zaczyna się już od okładki! Znajdują się na niej 3 proste polecenia do wykonania. W środku jest 9 pełnych rozkładówek, nawiązujących tematyką do wydanych wcześniej przygód Elmera. Mamy ilustracje związane z hipopotamami ,,Elmer i hipopotamy”, misiami ,,Elmer i zagubiony miś” czy motylami ,,Elmer i motylek”.

 

Każda rozkładówka zawiera przynajmniej 4 proste zadania, z którymi poradzi sobie każdy maluch w wieku przedszkolnym lub nawet młodsze dzieci.

 

Niektóre polecania co prawda zakładają umiejętność liczenia do 10, ale jest to doskonała sposobność, żeby wraz z dorosłym poćwiczyć naukę rachowania.

 

Gdyby był jakiś kłopot z namierzeniem poszczególnych elementów (chociaż nie sądzę, żeby takowy się pojawił), to na ostatniej stronie znajdziemy podpowiedzi – na miniaturach zaznaczono okręgami poszukiwane przedmioty lub postaci.

 

 

 

 

 

 

,,Gdzie jest Elmer? Wyszukiwanka” to bardzo ładnie wydana książka w dużym formacie. Jest zrobiona z trwałych kartonowych stron i na pewno wytrzyma wielokrotne oglądanie, nawet przez najmłodszych czytelników.

 

Warto przypomnieć, że obecny rok 2019 jest rokiem 30. urodzin Elmera. Z tej okazji w zbliżającym się tygodniu będę miała dla Was wiele recenzji traktujących o różnych częściach przygód tego kolorowego słonia!

 

,,Gdzie jest Elmer? Wyszukiwanka”  polecam do zabawy już od 3. roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-przedszkolakow-3-5-lat/gdzie-jest-elmer-wyszukiwanka

PREMIERA: 05.06.2019!

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment