fbpx

Elmer i Róża – recenzja

Elmer i Róża – recenzja

Tytuł: ,,Elmer i Róża”

Autorzy: David McKee

Ilustracje: David McKee

Tłumaczenie: Dominika Dominów

Wydawnictwo: Papilon

Rok wydania: 2018

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Może się wydawać, że wyjątkowość Elmera polega na tym, że jest słoniem w kratkę. Trzeba przyznać, że tacy przedstawiciele gatunku trafiają się wyjątkowo rzadko (nawet w bajkach), jednak nie kolor tego bohatera jest cechą, z której on słynie.

 

,,Elmer i Róża” to kolejna książka z serii o Elmerze. Tym razem poznaje on małą słonicę, która jest cała różowa!

 

 

 

Razem ze swoim kuzynem Wilburem spędzają czas, kiedy czarno-biały słoń stwierdza, że szare słonie nie są wyjątkowe. Obserwując je, nie dostrzega żadnych charakterystycznych cech.

Elmer jednak próbuje go przekonać, że mimo iż każdy słoń jest szary, to nie ma dwóch takich samych w stadzie.

 

Ich rozważania przerywa zaprzyjaźniony ptak, który przekazuje, że na kuzynów czeka dziadek. Słoń Eldo ma dla nich specjalne zadanie – muszą pomóc odnaleźć małej Róży odnalezienie jej stada.

 

 

 

Zarówno Elmer jak i Wilbur są zachwyceni wyglądem słonicy. Nigdy wcześniej nie widzieli różowego słonia, a ona ma wyjątkowo dużo uroku!

 

Kiedy jednak mijają szarego słonia, staje się coś dziwnego, dla Róży jest on nietypowy! Okazuje się, że mała słonica nigdy wcześniej nie widziała przedstawiciela jej gatunku w takim kolorze!

 

Elmer i Wilbur tego dnia dostali bardzo cenną lekcję. Okazało się, że słonie mogę mieć różne kolory, ale niezależnie od tego, jak podobne by były do siebie, to każdy jest wyjątkowy.

Najważniejszy w tego typu obserwacjach jest punkt widzenia. Różowy słoń w stadzie samych różowych słoni nie robi żadnego wrażenia, ale już różowy słoń pomiędzy szarymi słoniami, jest kimś wyjątkowym. Podobnie działa to na odwrót!

 

 

 

 

,,Elmer i Róża” to świetna historia, którą można rozumieć na wielu płaszczyznach. Uczy tolerancji, szacunku do innych, ciekawości świata i empatii. Pokazuje, że każdy jest piękny i wyjątkowy, pod warunkiem, że potrafi się to dostrzec.

 

Polecam tę część dzieciom już od 3. roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-przedszkolakow-3-5-lat/elmer-i-roza-0

 

 

Podziel się
Bajkochłonka

Post a Comment