fbpx

Moje ulubione dobranocki – recenzja

Moje ulubione dobranocki – recenzja

Tytuł: ,,Moje ulubione dobranocki”

Autorzy: Irena Landau, Agnieszka Usakiewicz, Edyta Zarębska, Maria Ewa Letki, Agnieszka Frączek, Zofia Staniszewska, Liliana Fabisińska, Patrycja Zarawska, Justyna Święcicka

Ilustracje: Artur Gołębiowski, Elżbieta Jarząbek, Marta Kurczewska, Marcin Piwowarski

Wydawnictwo: Papilon

Rok wydania: 2018

Objętość: prawie jak encyklopedia!

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena: ma dużo zalet

 

 

Recenzja:

Bajki na dobranoc mają niezwykłą właściwość, bo potrafią wyciszyć dziecko, przygotować je do snu oraz przy okazji przemycają interesujące treści, które można rozwijać w przyszłości.

 

,,Moje ulubione dobranocki” są ciekawą propozycją, ponieważ jest to zbiór opowiadań różnych autorów i ilustratorów. Zawiera on 40 bajek, napisanych przez 9 pisarek oraz zilustrowanych przez 5 artystów.

 

Dzięki takiej różnorodności punktów widzenia, ,,Moje ulubione dobranocki” poruszają tematy z wielu dziedzin, nie ograniczając się do podobnych postaci lub historii.

 

 

 

 

W książce przeczytamy o pracowitych pszczołach, pechowym detektywie, poszukiwaniach małego kotka czy np. o szczęściu, które jest bliżej, niż nam się wydaje.

 

Bohaterami opowiadań są ludzie, zwierzęta oraz czasami zupełnie abstrakcyjne lub fantastyczne postacie. Książka pojawiła się w 2012 roku w formie audiobooka czytanego przez Annę Dymną. Należała do serii ,,Posłuchajki”.

 

 

 

 

 

 

 

,,Moje ulubione dobranocki” w nowej odsłonie została wydana w grubej oprawie wypełnionej częściową gąbką. Strony są lekko śliskie, klejone i szyte jednocześnie. Jak na tak dobrze wydaną pozycję książka ma bardzo atrakcyjną cenę!

 

Będzie odpowiednia do czytania dla dzieci powyżej 4-ego roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-przedszkolakow-3-5-lat/moje-ulubione-dobranocki-0

 

 

Podziel się
Bajkochłonka

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--