Moje wielkie wyszukiwanki – podwójna recenzja nowości!

Tytuły: ,,Moja wielka wyszukiwanka. Zwierzęta świata”, ,,Moja wielka wyszukiwanka. Dzień i noc”

Seria: Moja wielka wyszukiwanka

Autor: Susanne Gernhauser

Ilustracje: Ursula Weller

Tłumaczenie: Emilia Skowrońska

Wydawnictwo: Papilon

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Wyszukiwanki ani na chwilę nie przestają cieszyć się popularnością. Chętnie sięgają po nie teraz już nie tylko przedszkolaki, ale również dzieci z pierwszych klas szkoły podstawowej czy nawet maluchy. 

 

Wydawnictwo Papilon wydało ostatnio dwie bardzo ciekawe lektury z elementami do wynajdywania, które mają ten sam format, styl oraz budowę, ale zupełnie różnią się od siebie tematycznie. 

 

,,Moja wielka wyszukiwanka. Zwierzęta świata” i ,,Moja wielka wyszukiwanka. Dzień i noc” to książki, która należy rozróżnić przede wszystkim ze względu na miejsce akcji oraz bohaterów. 

 

 

Pierwsza przedstawia piękne okoliczności przyrody – sielskie krajobrazy oraz różnorodne zwierzęta. Podczas jej lektury wstąpimy na chwilę na łąkę, spędzimy chwilę nad wodą, podskoczymy w góry, odwiedzimy las, sawannę, pustynię czy rafę koralową (choć to jeszcze nie wszystko). 

 

Poznamy dziesiątki zwierząt, te bardziej znane jak owca, lis, słoń czy niedźwiedź, po te mniej popularne, a bardziej egzotyczne – rosomaka, kapibara, wieszczka i głuszca. 

 

 

 

 

Pomysł na ,,Moją wielką wyszukiwankę. Dzień i noc” prezentuje się nieco inaczej. Tutaj każde miejsce widzimy podwójnie – raz podczas dnia, a drugi raz, kiedy zapada zmierzch. W ten sposób możemy poznać różne oblicza niewielkiego rynku z fontanną, wiejskiego gospodarstwa, placu budowy, parku, zoo, a bonusową rozkładówką jest widok na całą okolicę – łącznie ze wszystkimi elementami wymienionymi powyżej. 

 

Bohaterami tej części są ludzie oraz miejskie zwierzęta (te domowe, jak i te zupełnie dzikie, który wychodzą ze swoich kryjówek dopiero nocą). 

 

Możemy zaglądać tutaj przez okna, patrzeć, co dzieje się na placu zabaw, a nawet być świadkami napadu na jubilera ( a w zasadzie nie samego napadu, ale z pewnością jego skutków). 

 

 

 

 

Obie książki mają bardzo przejrzysty rozkład. Na każdej z 11 dużych rozkładówek, po lewej stronie znajduje się szeroki, biały pasek na którym umieszczono krótki tekst opisujący sytuację na obrazku oraz pojedyncze elementy – bohaterów i przedmioty, które należy odszukać w wyszukiwance. 

 

Seria charakteryzuje się także bardzo ładnymi, klasycznymi ilustracjami Ursuli Weller. 

 

,,Moje wielkie wyszukiwanki” to książki, które gwarantują zabawę na wiele długich wieczorów. Wykorzystywane do wspólnego oglądania z rodzicami mogą stać się cennymi źródłami wiedzy o świecie oraz mogą również zainicjować wiele ciekawych rozmów. 

 

Polecam dzieciom już od 3. roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-przedszkolakow-3-5-lat/moja-wielka-wyszukiwanka-zwierzeta-swiata

https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-przedszkolakow-3-5-lat/moja-wielka-wyszukiwanka-dzien-i-noc

 

 

Poprzedni wpis
Kamila i konie. Miłość Oceana – recenzja
Następny wpis
Wakacje Tadka – recenzja
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, 2020, ciekawe książki dla dzieci, Emilia Skowrońska, książki dla dzieci, książki dla dzieci na prezent, książki z  twardymi stronami, miasteczko, miasto, Moja wielka wyszukiwanka, Moja wielka wyszukiwanka. Dzień i noc, Moja wielka wyszukiwanka. Zwierzęta świata, Papilon, recenzent, recenzje książkowe, Susanne Gernhauser, Ursula Weller, Wydawnictwo Papilon, wyszukiwanki, zwierzęta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja