fbpx

4 nowości od Wydawnictwa Papilon

4 nowości od Wydawnictwa Papilon

W tym zbiorczym wpisie przygotowałam szybki przegląd ciekawych nowości od Wydawnictwa Papilon. Są to książki-kontynuacje znanych i lubianych serii dla dzieci w różnym wieku. Jestem przekonana, że każdy znajdzie wśród nich coś miłego dla siebie.

 

 

1. Tytuł: ,,Emomisie”

Autor: Agata Matraś

Ilustracje: Agata Matraś

Wydawnictwo: Papilon

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Propozycja dla najmłodszych czytelników. ,,Emomisie” to kartonówka oraz najstarsza siostra z cyklu rymowanych, bogato ilustrowanych książek, które w sprytny sposób poruszają konkretne zagadnienia. Poprzednie: ,,Liczyświnkioraz ,,Kolorysie” spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci. 

 

,,Emomisie” zastępują w narracji świnki i rysie, żeby opowiedzieć o tym czym są emocje. Razem z misiami poznamy takie uczucia jak radość, smutek, zdziwienie, złość, wstyd, strach, duma, zazdrość oraz niechęć. Dzięki licznym powtórzeniom, zadaniom aktywizującym oraz pełnym szczegółów ilustracjom to książka, którą polubią mali czytelnicy. Długie godziny zabawy gwarantowane! 

 

 

 

 

Polecam dla dzieci już od 1 roku życia!

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-przedszkolakow-3-5-lat/emomisie-ksiazka-o-emocjach

 

 

2. Tytuł: ,,Elmer. Wyjątkowy słoń”

Autorzy: David McKee

Ilustracje: David McKee

Tłumaczenie: Maria Szarf

Wydawnictwo: Papilon

Rok wydania: 2020

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

O Elmerze pisałam już co najmniej kilkanaście razy, bo to niezwykle bogata seria z mnóstwem pięknie napisanych bajek. Ostatnio Wydawnictwo Papilon zaprezentowało czytelnikom kolejną zbiorczą książkę, do której wybrało 4 opowiadania: ,,Elmer na szczudłach”, ,,Elmer i motylek”, ,,Elmer i wąż”, ,,Elmer i ciocia Zelda”. 

 

,,Elmer. Wyjątkowy słoń” jest pozycją, która świetnie nadaje się na prezent. Jeżeli jeszcze nie macie wspomnianych wyżej bajek w pojedynczych wydaniach, to warto zaopatrzyć się w taką ciekawie wydaną pozycję. Będzie doskonała także na pierwsze zapoznanie dziecka z najbardziej kolorowym  i najmilszym słoniem na świecie!

 

 

 

 

Polecam dzieciom już powyżej 2 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-przedszkolakow-3-5-lat/elmer-wyjatkowy-slon

 

3. Tytuł: ,,Martynka. Księga opowieści”

Autor: Wanda Chotomska (na podstawie prozy Gilberta Delahaye’a oraz Marcela Marliera/Leaucour Creation)

Ilustracje: Marcel Marlier

Wydawnictwo: Papilon

Rok wydania: 2020

Objętość: więcej niż sto 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Wiem, że ostatnia nowość ,,Martynka poznaje czasbardzo przypadła Wam do gustu. Wydawnictwo Papilon zrobiło kolejną niespodziankę i tuż przed Świętami, wydało ,,Martynka. Księga opowieści” z aż 10 klasycznymi bajkami! Najbardziej charakterystyczne dla całej serii są oczywiście ilustracje, które kojarzą się z najpiękniejszymi książkami z dawnych lat. Same historie także są wartościowe; uczą szacunku do zwierząt, nie kierowania się stereotypami czy pomagania innym.

 

 

 

 

Nie bez powodu Martynka jest uważana za doskonały przykład klasyki światowej literatury. Polecam ją dzieciom powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-przedszkolakow-3-5-lat/martynka-ksiega-opowiesci

4. Tytuł: ,,Radość. Opowiastki dla dzieci”

Autor: Leo Bormans

Ilustracje: Sebastiaan Van Doninck

Tłumaczenie: Iwona Mączka

Wydawnictwo: Papilon 

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Najnowsza z serii trzech pięknych, wielkoformatowych opowieści o emocjach, która za pomocą ptasich powiązań przybliża dzieciom cenne wartości. Poprzednie: ,,Szczęście. Opowiastki dla dziecioraz ,,Przyjaźń. Opowiastki dla dzieci przyzwyczaiły czytelników do wzruszających bajek, które egzaltują życie, skupiają się na jego pozytywnych stronach i zarażają optymizmem. 

 

W ostatnio wydanej ,,Radość. Opowiastki dla dzieci” także mamy szansę podążyć za przykładem kolibra, kosa, sowy, sójki czy bociana, żeby nauczyć się współpracować z innymi, nie poddawać się w codziennych zmaganiach, spełniać swoje marzenia oraz starać się uszczęśliwiać innych. 

 

 

 

 

Piękne, malarskie ilustracje oraz pomocne komentarze autora, który radzi jak przerabiać z dzieckiem dany temat podczas wspólnej rozmowy sprawiają, że całość staje się wielowymiarowa i jeszcze bardziej wartościowa.

 

Polecam tę pozycję dzieciom powyżej 4 roku życia. Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/nauczanie-wczesnoszkolne-6-9-lat/radosc-opowiastki-dla-dzieci

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment