Przyrodnicze nowości od Wydawnictwa Papilon

Z każdym dniem robi się coraz cieplej, można więc powiedzieć – wiosna w pełnym rozkwicie! To doskonała okazja, żeby przyjrzeć się dwóm bardzo ciekawym przyrodniczym nowościom od Wydawnictwa Papilon. 

 

 

Tytuł: ,,Od…do. Co i jak rośnie w świecie przyrody”

Tekst: Liliana Fabisińska

Ilustracje: Beata Zdęba

Wydawnictwo: Papilon

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumiejądla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: ma dużo zalet

 

Pierwsza jest dużą formatem kartonówką, która trochę na wyrywki pokazuje nam jak wszystko kwitnie i rozwija się dookoła nas. Jej autorką jest Liliana Fabisińska (możecie ją kojarzyć np. z książki ,,Halo. Historia komunikowania się”), a ilustracje stworzyła Beata Zdęba. 

 

Każda rozkładówka poświęcona jest jednemu, konkretnemu gatunkowi zwierzęcia, owada lub rośliny. Za pomocą następujących po sobie kroków autorka tłumaczy na przykład jak z gąsienicy rodzi się motyl lub w jaki sposób z jajka wykluwa się kura. 

Opisy skonstruowane są prostym językiem, dzięki czemu z tej książki wiele nauczą się nawet przedszkolaki! Pełne kolorów strony, bogato wypełnione obrazkami urozmaicą tę przyrodniczą przygodę. 

 

 

 

,,Co i jak rośnie w świecie przyrody” oprócz kwestii związanych z naturą, jest cenna także przez wzgląd na zachęcanie dzieci do obserwacji. Książka pokazuje jak uważne przyglądanie się otaczającej przyrodzie można nas wiele nauczyć, ale również jak czas ma wpływ na wszystko, co obserwujemy na co dzień.

 

Polecam tę lekturę dzieciom powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/ksiazki/od-do-co-i-jak-rosnie-w-swiecie-przyrody/

 

 

 

Tytuł: ,,Nie tylko robale. Mrówki, ślimaki, patyczaki i inne niesamowite zwierzaki”

Tekst: Matt Robertson

Ilustracje: Matt Robertson

Tłumaczenie: Liliana Fabisińska

Wydawnictwo: Papilon

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumiejądla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

O ile poprzednia książka mogła by być uznana za odpowiednią dla nauki metodą Montessori, tak już ,,Nie tylko robale” nie spełni wszystkich warunków tego wychowawczego systemu. Czy to jednak znaczy, że nie warto po nią sięgać? Nic z tych rzeczy!

Ta wypełniona różnego typu owadami (ale nie tylko!) lektura zrobi z każdego malucha zaangażowanego poszukiwacza w tropieniu miniaturowych zwierzątek! Co ważne autor Matt Robertson już na początku przytacza ważne zasady i przypomina jak należy się zachowywać w obecności owadów. 

 

Całe rozkładówki poświęca pszczołom, patyczakom, dżdżownicom, pająkom, konikom polnym czy ślimakom! Wybiera do swojej opowieści nie tylko najbardziej istotne fakty o tych bohaterach, ale także serwuje ciekawostki od których oczy robią się czytelnikom coraz większe! 

Wiele osób na pewno zaskoczy, że kiedyś ważki były wielkości psów, jeden z żuczków strzela w przeciwników wrzątkiem, a największy kuzyn dżdżownicy może mierzyć nawet 7 metrów! 

 

 

 

Ta książka zainspiruje, pozwoli milszym okiem spojrzeć na różne owady i z pewnością będzie wielokrotnie wertowana przez najmłodszych! Polecam ,,Nie tylko robale” wszystkim powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/ksiazki/nie-tylko-robale-mrowki-slimaki-patyczaki-inne-niesamowite-zwierzaki/

 

Poprzedni wpis
Spirit Island – recenzja gry planszowej
Następny wpis
Zestawienie książek dla dzieci na wiosnę 2021
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, 2021, Beata Zdęba, blog książkowy, kartonówka, książki dla dzieci, książki o przyrodzie dla dzieci, książki z  twardymi stronami, Liliana Fabisińska, Matt Robertson, mrówki, natura, Nie tylko robale, Od…do. Co i jak rośnie w świecie przyrody, owady, Papilon, patyczaki, przyroda, recenzje książek dla dzieci, recenzje książkowe, ślimaki, wiosna, Wydawnictwo Papilon, zwierzęta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja