fbpx

Przyrodnicze nowości od Wydawnictwa Papilon

Przyrodnicze nowości od Wydawnictwa Papilon

Z każdym dniem robi się coraz cieplej, można więc powiedzieć – wiosna w pełnym rozkwicie! To doskonała okazja, żeby przyjrzeć się dwóm bardzo ciekawym przyrodniczym nowościom od Wydawnictwa Papilon. 

 

 

Tytuł: ,,Od…do. Co i jak rośnie w świecie przyrody”

Tekst: Liliana Fabisińska

Ilustracje: Beata Zdęba

Wydawnictwo: Papilon

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumiejądla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: ma dużo zalet

 

Pierwsza jest dużą formatem kartonówką, która trochę na wyrywki pokazuje nam jak wszystko kwitnie i rozwija się dookoła nas. Jej autorką jest Liliana Fabisińska (możecie ją kojarzyć np. z książki ,,Halo. Historia komunikowania się”), a ilustracje stworzyła Beata Zdęba. 

 

Każda rozkładówka poświęcona jest jednemu, konkretnemu gatunkowi zwierzęcia, owada lub rośliny. Za pomocą następujących po sobie kroków autorka tłumaczy na przykład jak z gąsienicy rodzi się motyl lub w jaki sposób z jajka wykluwa się kura. 

Opisy skonstruowane są prostym językiem, dzięki czemu z tej książki wiele nauczą się nawet przedszkolaki! Pełne kolorów strony, bogato wypełnione obrazkami urozmaicą tę przyrodniczą przygodę. 

 

 

 

,,Co i jak rośnie w świecie przyrody” oprócz kwestii związanych z naturą, jest cenna także przez wzgląd na zachęcanie dzieci do obserwacji. Książka pokazuje jak uważne przyglądanie się otaczającej przyrodzie można nas wiele nauczyć, ale również jak czas ma wpływ na wszystko, co obserwujemy na co dzień.

 

Polecam tę lekturę dzieciom powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-przedszkolakow-3-5-lat/oddo-co-i-jak-rosnie-w-swiecie-przyrody

 

 

 

Tytuł: ,,Nie tylko robale. Mrówki, ślimaki, patyczaki i inne niesamowite zwierzaki”

Tekst: Matt Robertson

Ilustracje: Matt Robertson

Tłumaczenie: Liliana Fabisińska

Wydawnictwo: Papilon

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumiejądla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

O ile poprzednia książka mogła by być uznana za odpowiednią dla nauki metodą Montessori, tak już ,,Nie tylko robale” nie spełni wszystkich warunków tego wychowawczego systemu. Czy to jednak znaczy, że nie warto po nią sięgać? Nic z tych rzeczy!

Ta wypełniona różnego typu owadami (ale nie tylko!) lektura zrobi z każdego malucha zaangażowanego poszukiwacza w tropieniu miniaturowych zwierzątek! Co ważne autor Matt Robertson już na początku przytacza ważne zasady i przypomina jak należy się zachowywać w obecności owadów. 

 

Całe rozkładówki poświęca pszczołom, patyczakom, dżdżownicom, pająkom, konikom polnym czy ślimakom! Wybiera do swojej opowieści nie tylko najbardziej istotne fakty o tych bohaterach, ale także serwuje ciekawostki od których oczy robią się czytelnikom coraz większe! 

Wiele osób na pewno zaskoczy, że kiedyś ważki były wielkości psów, jeden z żuczków strzela w przeciwników wrzątkiem, a największy kuzyn dżdżownicy może mierzyć nawet 7 metrów! 

 

 

 

Ta książka zainspiruje, pozwoli milszym okiem spojrzeć na różne owady i z pewnością będzie wielokrotnie wertowana przez najmłodszych! Polecam ,,Nie tylko robale” wszystkim powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-przedszkolakow-3-5-lat/nie-tylko-robale-mrowki-slimaki-patyczaki-inne-niesamowite

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment