Przegląd nowych kartonówek od Wydawnictwa Papilon

Mam wielką słabość do kartonówek – choć zajmują sporo miejsca, są dużo bardziej trwałe od standardowych książek i lepiej sprawdzają się szczególnie w przypadku, gdy czytamy z maluchem.

W tym wpisie prezentuję ostatnie świeżynki od Wydawnictwa Papilon. Każda z tych książek jest częścią sprawdzonej przeze mnie i bardzo lubianej serii.

 

 

Tytuł: Mniam! Co w brzuchu burczy

Autor: Anna Czerwińska-Rydel

Ilustracje: Anna Gensler

Wydawnictwo: Papilon

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

,,Mniam! Co w brzuchu burczy” to  młodsza siostra wydanej przed rokiem ,,Kłap! Co w zębach zgrzyta tego samego duetu twórczyń – Anny Czerwińskiej-Rydel oraz Anny Gensler.

 

W nowości kolejny raz spotykamy Profesora Mądralskiego, który tym razem z Krową Gryzeldą prowadzi nas przez rozmaite aspekty brzucha. Pojawia się temat trawienia, budowy jamy ustnej, żołądka czy jelit. Profesor wyjaśnia nam, dlaczego bekamy, skąd bierze się czkawka i dlaczego niektórzy czasem wymiotują. 

Nie brakuje także opisu wątroby – wspomniana jest nawet trzustka czy wyrostek robaczkowy. Choć wiedza ta może wydawać się dość zaawansowana, dzięki przejrzystej oprawie graficznej i prostym opisom – będzie przystępna dla każdego przedszkolaka.

 

 

 

Polecam ten tytuł dzieciom powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-przedszkolakow-3-5-lat/wiem-i-ja-mniam-co-w-brzuchu-burczy

 

Tytuł: Literkowce

Autor: Agata Matraś

Ilustracje: Agata Matraś

Wydawnictwo: Papilon

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: wybitna

 

,,Literkowce” Agaty Matraś należą z kolei do jednej z moich ulubionych, tematycznych serii kartonówkowych. Oprócz nich ukazały się już wcześniej: ,,Liczyświnki, ,,Kolorysie oraz ,,Emomisie. 

 

Każda z książek opiera się na prostym pomyśle – skupiając się na jednym zagadnieniu oraz konkretnych bohaterach, za pomocą rymowanego tekstu uczy dzieci nowych zagadnień.

 

 

W przypadku ,,Literkowców” pierwsze skrzypce grają oczywiście owce (sprytnie ukryte w tytule). Rozkładówka z fabułą zawsze przeplatana jest stronami z poleceniami. W tej części akcja rozgrywa się w sezonie wakacyjnym. Bohaterowie tłumnie opuszczają hale, żeby zwiedzać miasteczka, żeglować po jeziorze, biwakować w lesie czy uprawiać sporty (nieustannie śledzone przez psa stróżującego). 

 

Tak jak w poprzednich kartonówkach tej serii jest tu mnóstwo doskonałego, absurdalnego humoru. Co więcej, w ,,Literkowcach” pojawia się także sporo prostych zadań z liczeniem, dlatego warto wcześniej wyposażyć się wcześniej w ,,Liczyświnki”. 

 

 

 

Muszę przyznać, że oficjalnie najnowsza część została jednak teraz moją ulubioną! Będzie odpowiednia dla dzieci już powyżej 3 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-przedszkolakow-3-5-lat/literkowce-ksiazka-do-nauki-literek

 

Tytuły: Moja wielka wyszukiwanka. Pojazdy, Moja wielka wyszukiwanka. Przedszkole

Seria: Moja wielka wyszukiwanka

Autor: Susanne Gernhauser

Ilustracje: Ursula Weller

Tłumaczenie: Anna Horosiewicz

Wydawnictwo: Papilon

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Na deser zostawiłam sobie dwie najnowsze części z serii ,,Moja wielka wyszukiwanka. Rok temu pisałam już o ,,Moja wielka wyszukiwanka. Zwierzęta świata” oraz ,,Moja wielka wyszukiwanka. Dzień i noc”. 

 

Tym razem wydano: ,,Moja wielka wyszukiwanka. Pojazdy” i ,,Moja wielka wyszukiwanka. Przedszkole”. Są to tematy, które choć często pojawiają się w książkach z twardymi stronami, to jednak niezmiennie cieszą się wśród dzieci ogromną popularnością. 

 

 

 

W ,,Moja wielka wyszukiwanka. Pojazdy” na realistycznych ilustracjach zabiera czytelników na ulice miast, na wieś, do straży pożarnej, na budowę, na lotnisko, nad morze, na dworzec, a nawet na plac tworzenia nowej lini metra! Jest tu niezliczona liczba rozmaitych pojazdów, co ucieszy wszystkich małych miłośników motoryzacji.

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-przedszkolakow-3-5-lat/moja-wielka-wyszukiwanka-pojazdy

 

 

Z kolei ,,Moja wielka wyszukiwanka. Przedszkole” doskonale przygotuje dzieci na nowy, niezwykle ważny etap w ich życiu. O ile w poprzedniej książce spędzaliśmy czas raczej w plenerach, tutaj autorzy postawili przede wszystkim na wnętrza. Przygodę rozpoczynamy od wizyty w szatni, po czym przechodzimy do sali zabaw, łazienki i stołówki. Możemy obserwować jak dzieci się bawią, uczą nowych rzeczy i zawiązują pierwsze przyjaźnie.

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-przedszkolakow-3-5-lat/moja-wielka-wyszukiwanka-przedszkole

 

Seria ta charakteryzuje się – co nie jest typowe dla wszystkich wyszukiwanek, także wstawkami fabularnymi. Dodatkowo po lewej stronie każdej rozkładówki znajduje się pasek z wyszczególnionymi, pojedynczymi elementami do namierzenia na stronach.

Polecam każdą z tych dwóch książek dzieciom już powyżej 2 roku życia.

 

Poprzedni wpis
Gdzie kotek ma? – recenzja książki z klapkami
Następny wpis
Bah Bah. Iran dla dociekliwych – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja