fbpx

Uczę się z Puciem – recenzja dwóch nowych kartonówek

Uczę się z Puciem – recenzja dwóch nowych kartonówek

Tytuły: Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia, Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki

Seria: Pucio, Uczę się z Puciem

Autor: Marta Galewska-Kustra

Ilustracje: Joanna Kłos

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Marta Galewska-Kustra oraz Joanna Kłos, czyli twórczynie serii ,,Pucio”, systematycznie rozpieszczają nas książkami o tym małym, niezwykle lubianym bohaterze. Ostatnio za sprawą Wydawnictwa Nasza Księgarnia ukazały się dwie nowe kartonówki – ,,Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia” oraz ,,Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki”. 

 

Przy okazji odsyłam do pozostałych książek z tej serii, a jest ich już niemało! Poniżej kilka wybranych, które opisywałam u siebie na stronie:

,,Pucio w mieście”,

– ,,Pucio. Co tu pasuje?”,

– ,,Pucio. Pierwsze zabawy”,

Pucio maskotka,

– ,,Pucio mówi dzień dobry”,

– ,,Pucio. Gdzie to położyć?”,

– ,,Co robi Pucio?”,

– ,,Pucio. Domino”. 

 

 

,,Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia” właściwie zaskoczył mnie dość złożoną opowiastką. Spodziewałam się raczej plansz z warzywami i owocami, a dostałam krótką historię o fascynacji przygotowaniem jedzenia, jego przetwarzania i możliwością łączenia konkretnych smaków.

 

W tej książce Pucio wraz ze swoją siostrą i mamą odwiedzają restaurację Wesoła Marchewka. Tam chłopiec próbuje czegoś nowego na talerzu, ma też możliwość zajrzeć do kuchni i zobaczyć jak wygląda praca kucharzy. W prezencie dostaje przepis, który postanawia z pomocą całej rodziny zrealizować w domu.

 

 

 

 

Historia pokazuje jak od momentu zakupów poszczególnych artykułów na targu, po obieranie, krojenie i smażenie, można ,,wyczarować” nową potrawę. Przy okazji autorka daje odczuć starszym i młodszym czytelnikom jak przyjemne jest gotowanie oraz jak dobry to może być pomysł na wspólne spędzanie czasu.

 

Na zachętę, na końcu książki, umieszczono nawet prosty przepis na Placuszki Pucia i Misi.

Link do strony Wydawnictwa: https://nk.com.pl/pucio-zostaje-kucharzem–czyli-o-radosci-z-jedzenia/p2928.html

 

 

,,Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki” jest z kolei książką, na wieść o której ucieszy się wielu rodziców! Zbliża się moment, kiedy Pucio nie chce chodzić już w pieluszce. Razem z mamą i siostrą idą na zakupy, gdzie chłopiec zauważa piękną bielizną z kolorowymi obrazkami. Postanawia zacząć używać nocnika, ale nie zawsze udaje mu się pamiętać, żeby go użyć. Na szczęście za pomocą mądrych rad rodziców i ich cierpliwości, Pucio nie potrzebuje już pieluszki.

 

 

 

 

Książka na podstawie tego, co przydarza się głównemu bohaterowi, pokazuje w jaki sposób podejść do tematu odpieluszkowania, nie wywierając zbędnej presji na dziecku. 

To bardzo przydatna lektura zarówno dla maluchów jak i ich rodziców!

 

Polecam ,,Pucio chce siusiu” oraz ,,Pucio zostaje kucharzem” wszystkim dzieciom powyżej 2 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://nk.com.pl/pucio-chce-siusiu–czyli-pozegnanie-pieluszki/p2927.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment