fbpx

Pucio. Co słychać? i maskotka – recenzja

Pucio. Co słychać? i maskotka – recenzja

Nazwa: ,,Pucio. Co słychać?”

Ilustracje: Joanna Kłos

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2020

Liczba elementów: 12

Dla kogo: dla najmłodszych 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Jak grudzień, to i Pucio! Od jakiegoś czasu przed świętami Bożego Narodzenia Wydawnictwo Nasza Księgarnia przygotowuje coś specjalnego dla małych fanów jednego z najbardziej znanych bohaterów książek dla dzieci! 

 

Do tej pory pojawiło się wiele książek, ale i gier czy puzzli o Puciu. W tym wpisie skupię się przede wszystkim na tej bardziej aktywnościowej stronie serii, bo będę  pisać o najnowszej pozycji ,,Pucio. Co słychać?”.  

 

 

 

W tym roku w regularnej sprzedaży pojawiła się także maskotka Pucio, która jest absolutnie urocza! 

 

,,Pucio. Co słychać?” to duża układanka, składająca się na 12 indywidualnych części. Nawiązuje ona do onomatopei w krótkiej scence rodzajowej, przedstawiającej Pucia, jego siostrę, psa oraz drzewo pełne życia! 

 

Niestandardowy kształt puzzli pozwala na wyczarowanie pięknego obrazka, a wspólne opowiadanie o nim to nauka dźwięków jakie można usłyszeć w lesie lub parku. 

 

Części układanki są wykonane z grubej tekturki i powinny przetrwać niejedną zabawę! Polecane są dla dzieci powyżej 2 roku życia.

 

 

Podobne tytuły jakie ukazały się do tej pory:

– ,,Pucio, Gdzie to położyć?”,

– ,,Pucio. Domino”,

Pucio. Święta 2019,

– ,,Pucio. Co tu pasuje?”.

 

Maskotka Pucia jest miła w dotyku i została wykonana z najwyższą starannością. Ma także idealny rozmiar do trzymania w rękach maluchów. Obawiam się jedynie, że będzie trudno utrzymać ją w czystości ze względu na przewagę białych materiałów. Bez względu na to, jestem jednak pewna, że dzieci szybko się w niej zakochają i stanie się ich ulubioną przytulanką! 

 

 

Linki do strony Wydawnictwa:

Puzzle – https://nk.com.pl/pucio-co-slychac-puzzle/2860/puzzle.html#.X8Y4US1YIkg

Maskotka – https://nk.com.pl/pucio-do-tulenia-maskotka/2869/zabawka.html#.X8Y4Vi1YIkg

 

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment