fbpx

Pucio. Domino – recenzja klasycznej gry w nowym wydaniu!

Pucio. Domino – recenzja klasycznej gry w nowym wydaniu!

 

Nazwa: ,,Pucio. Domino”

Autor: Marta Galewska-Kustra

Ilustracje: Joanna Kłos

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2020

Liczba elementów: 28

Ilość graczy: 2-4

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: wybitna

 

 

Domino jest jedną z pierwszych gier, którą proponuje się dzieciom. Żeby grać w nią na najbardziej podstawowych zasadach, nie trzeba nawet umieć liczyć. Wystarczy dostrzegać różnicę pomiędzy ilością kropeczek lub w jeszcze bardziej uproszczonej wersji – dopasować ze sobą takie same obrazki.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia wydało ostatnio 2 bardzo udane gry dla najmłodszych, które łączy postać głównego bohatera – Pucia. Ten rezolutny chłopiec zasłynął w książkach Marty Galewskiej-Kustra i natychmiast stał się ulubieńcem tysięcy dzieci w całej Polsce oraz na całym świecie (!).

 

Poniżej lista najciekawszych książek oraz gier, które ukazały się z Puciem w poprzednich latach:

– ,,Pucio i ćwiczenia z mówienia”,

– ,,Pucio na wakacjach”,

– ,,Co robi Pucio?”,

– ,,Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem”,

– ,,Pucio umie opowiadać”, 

– ,,Pucio. Co tu pasuje?”,

– ,,Pucio i Misia ubierają choinkę”,

– ,,Pucio. Pierwsze zabawy”.

 

Rok 2020 przyniósł póki co 2 nowe tytuły, ale podejrzewam, że to dopiero początek najnowszych przygód tego malucha! Oprócz tego ukazała się również karcianka ,,Sylaby. Nauka czytania”, gra na podstawie książki ,,Nauka czytaniaAgnieszki Łubkowskiej, o której napiszę już niebawem.

 

 

,,Pucio. Domino” z ilustracjami Joanny Kłos jest świetne z dwóch powodów – zawiera jednocześnie wersję dla starszych i młodszych graczy. Dzieci od 2 roku życia mogą bawić się z jego użyciem za pomocą obrazków uroczych bohaterów, których znają z serii. Znajdziemy na nich m.in. oczywiście Pucia, Misię (siostrę głównego bohatera), Bobo (młodszego braciszka), kota, psa oraz samolot i pustą planszę. 

 

W przypadku wersji domina klasycznego – na odwrocie kartoników zobaczymy białe tło i umieszczone na nim czarne kropki. 

Do pudełka dołączona jest krótka instrukcja obsługi, chociaż jeżeli ktoś choć raz grał wcześniej w tę grę, na pewno doskonale zna jej zasady.

 

 

 

 

 

 

,,Pucio. Domino” to kolejny już tytuł, do którego twórcy podeszli z dużą uwagą także w kwestii ekologii. 28 kartoników zostało spakowane w pergaminowy woreczek, zamiast plastikowej folii – jak to ma się przy niektórych innych wydawnictwach. Ogromny plus za t9 dla Naszej Księgarni!

 

Gra przeznaczona jest dla graczy od 2 do 9 lat (chociaż moim zdaniem górna granica nie obowiązuje), dla od 2 do 4 osób. Czas rozgrywki to 20 minut, jednak jestem pewna, że domino wciągnie Was na dłużej!

 

Polecam tę klasyczną grę w pięknym wydaniu i w bardzo wytrzymałej formie wszystkim maluchom (nawet tym, którzy mają jeszcze przed sobą pierwsze przygody z Puciem)!

Link do strony Wydawnictwa: https://nk.com.pl/pucio-domino/2777/gra.html#.Xm4boS16Mnc

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
2 komentarze
  • Sławek
    Odpowiedz

    Powiem tak. Ta strona jest mega dobra i strasznie drenuje moje konto 😀 Dzięki niej i zawartych tutaj rekomendacji, świetnych opisów + zdjęć zawartości sporo już kupiłem i się nie zawiodłem. Polecam 🙂

    26 października 2020 at 14:56

Post a Comment