Pucio rośnie zdrowo i maskotka Misi – recenzja

Tytuł: Pucio rośnie zdrowo
Autorka: Marta Galewska-Kustra
Ilustracje: Joanna Kłos
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Pucio ma siostrę! Pewnie teraz ci, którzy dobrze znają serię, pomyślą, że oszalałam. Przecież od samego początku było wiadome, że Pucio ma nie tylko siostrę – ale w dodatku starszą siostrę Misię! Tyle, że moje pełne entuzjazmu zdanie odnosi się nie do niezwykle popularnej, książkowej serii dla najmłodszych, ale milusińskich przytulanek, które już jakiś czas temu pojawiły się jako świetne uzupełnienie dla fanów cyklu.

Pół roku wcześniej, wraz z premierą edukacyjnej gry ,,Pucio. Co słychać?” pojawił się sam Pucio. Ostatnia premiera ,,Pucio rośnie zdrowo” – małej kartonówki sygnowanej hasłem ,,Uczę się z Puciem”, przyniosła kolejną niespodziankę – czyli maskotkę Misię, większą od Pucia, podobnie jak ma to miejsce w samych książkach. Zanim jednak opowiem więcej o zabawce, skupmy się na lekturze.

Pucio rośnie zdrowo

W ramach cyklu ,,Uczę się z Puciem” ukazało się już sporo kartonówek w pomniejszonych (względem głównej serii) formatach. Do moich ulubionych należą:

W najnowszej, czyli ,,Pucio rośnie zdrowo” autorka Marta Galewska-Kustra skupiła się przede wszystkim na dobrych nawykach. Za pomocą aktywizującej narracji, zawierającej sporo mini-zadań oraz pytań do małych czytelników, pomaga im rozszerzać słownictwo, jednocześnie informując jaki jest np. odpowiedni strój na daną pogodę, jak bezpiecznie jeździć na rowerze czy dlaczego ważne jest dbanie o higienę.

Utrwalanie dobrych nawyków u dzieci

Autorka w ,,Pucio rośnie zdrowo” opierając się na krótkich scenach rodzajowych zilustrowanych przez Joannę Kłos, zwraca uwagę także na takie kwestie jak ekologia (świadome wybieranie napojów w szklanych butelkach) czy zasadności częstego przebywania na świeżym powietrzu. 

Dużą rolę odgrywa w tej części siostra Pucia, czyli Misia, która dodatkowo podkreśla przesłania danych nawyków, namawiając do głośnego zachęcania Pucia do dobrych praktyk.

Link do strony Wydawnictwa: https://nk.com.pl/pucio-rosnie-zdrowo/p3212.html


Maskotka Misia do tulenia

Nic więc dziwnego, że maskotka z podobizną Misi – w charakterystycznej fioletowej sukience w kropeczki oraz z dwoma koczkami po bokach głowy – ukazała się właśnie w tym samym czasie, co ,,Pucio rośnie zdrowo”.

Zabawka ze względu na obowiązujące przepisy polecana jest dla dzieci powyżej 3 roku życia, ale ja zamierzam wręczyć ją mojemu synowi wcześniej, czyli w momencie sięgania po pierwszy tom serii o Puciu. Nie ma ona elementów, które mogłyby odpaść lub zostać oderwane. Jest bardzo solidnie wykonana, a przy tym oczywiście – niezwykle miękka, idealna do tulenia!

Polecam zarówno książkę jak i zabawkę dzieciom powyżej 1 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://nk.com.pl/misia-do-tulenia–maskotka/p3213.htmlPoprzedni wpis
Książki z przyszłości – zapowiedzi książkowe cz. 59
Następny wpis
Visa tranzytowa – recenzja komiksu drogi
Tags: +1, +2, +3, +4, +5, 2023, blog książkowy, dobre nawyki dla dzieci, Joanna Kłos, kartonówki, kartonówki dla dzieci, książki aktywizujące, książki dla dzieci, Marta Galewska - Kustra, maskotka Misia, maskotki dla dzieci, Misia do tulenia, Misia maskotka, Nasza Księgarnia, Pucio, Pucio maskotka, Pucio rośnie zdrowo, recenzje książek, Uczę się z Puciem, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, zdrowe nawyki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja