Co robi Pucio? oraz Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem – recenzja

Tytuły: Co robi Pucio?, Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem

Seria: Pucio

Autor: Marta Galewska – Kustra

Ilustracje: Joanna Kłos

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2019

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna: wybitna

 

Recenzja:

Pucio jest chyba jednym z najsłynniejszych bohaterów książkowych dla najmłodszych. Uczy dzieci podstawowych relacji, mowy i prawidłowego składania zdań.

O ile pozycje o których pisałam wcześniej, czyli ,,Pucio i ćwiczenia z mówieniaoraz ,,Pucio na wakacjach, są skierowane dla trochę starszych maluchów (około 2/3 do 6 lat), o tyle dwie najnowsze książki to gratka dla dzieci już kilko miesięcznych.

Podobnie jak główna seria, także dwie premierowe pozycje mają kartonowe strony oraz bezpieczne zaokrąglone rogi. W przeciwieństwie jednak do poprzedniczek, są wydane w dużo mniejszym formacie.

Jeżeli chcecie uzupełnić swoją kolekcję także o pozostałe fanty z Puciem w roli głównej, zerknijcie do recenzji na temat puzzli z tym sympatycznym bohaterem: http://bajkochlonka.pl/2019/02/25/puzzle-od-wydawnictwa-nasza-ksiegarnia/

,,Co robi Pucio?” to bardzo interesująca książka opisująca podstawowe czynności oraz rzeczowniki. Każda rozkładówka składa się z jednego i drugiego, i obie są ściśle związane ze sobą. Przykładem może być tutaj krzesło, które służy Puciowi do siedzenia (co bardzo dobrze widać na ilustracji) lub auto, lalka czy piłka, którymi chłopiec się bawi.

Oprócz przedmiotów pojawiają się także zwierzęta, czyli kot i pies oraz rodzice, którzy przytulają małego bohatera.

Dlaczego z pewnością każde dziecko pokocha tę książkę? Z tego samego powodu, dla których dorośli mają swoje ulubione lektury – ponieważ potrafią zidentyfikować się z bohaterem.

W ,,Co robi Pucio?” opisywane są tylko sytuacje, które w sposób bezpośredni dotyczą każdego malucha. Prawie wszystkie z wybranych przez autorkę czynności, mają miejsce każdego dnia.

Ważny jest także sposób w jaki należy czytać tę książkę z dzieckiem. Autorka namawia na wskazywanie palcem rzeczy i nazywanie ich. Powinno to ułatwiać dziecku zapamiętywanie poszczególnych wyrazów.

Link do strony wydawnictwa: https://nk.com.pl/co-robi-pucio/2645/ksiazka.html#.XLxjN5MzZE4

 


 

,,Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem” to z kolei książka, którą zachwycą się młodzi czytelnicy, których interesują wyrażenia dźwiękonaśladowcze.

Ta pozycja wydaje się być bardziej interaktywna od poprzedniczki, pozwala także dziecku na większe zaangażowanie.

Autorka wybrała tutaj przedmioty, które kojarzą się nam z jakimiś konkretnymi dźwiękami, np. drzwi z pukaniem, uderzenia o dno garnka z bębnieniem czy spadające krople deszczu z kapaniem.

W tej książce jest także dużo więcej komentarzy, które mają ułatwić z nią pracę.

Oprócz typowych słów, naśladujących dźwięki, w tej pozycji znalazły się także samogłoski czy sylaby. Jest to niewielki wstęp do nauki czytania metodą tradycyjną lub metodą czytania globalnego z którą można pracować już o wiele wcześniej.

Zarówno ,,Co robi Pucio?” oraz ,,Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem” to fantastyczne pozycje, które przyczynią się do rozwoju dzieci i zachęcą do samodzielnego korzystania z książek.

Polecam je dla dzieci już od 6. miesiąca życia.

Link do strony wydawnictwa: https://nk.com.pl/pucio-zabawy-gestem-i-dzwiekiem/2644/ksiazka.html#.XLxjN5MzZE4

 


Poprzedni wpis
Podróż – recenzja
Następny wpis
Kłamstwo i jak to robimy – recenzja komiksu dla dorosłych
Tags: +0, +1, +2, 2019, Co robi Pucio?, Joanna Kłos, kartonówki, książki dla dzieci, książki dla maluchów, książki do nauki mówienia, książki z grubymi stronami, książki z kartonowymi stronami, książki z wyrażeniami dźwiękonaśladowczymi, Marta Galewska - Kustra, Nasza Księgarnia, nauka mówienia, Pucio, Pucio książki, Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem, recenzje książek dla dzieci, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, wyrażenia dźwiękonaśladowcze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja