Nowości od Papilon – I zestawienie w 2022 roku

Być może wiecie, że na markę Publicat (w ramach literatury dziecięcej) składają się także takie wydawnictwa jak Papilon oraz CED (Centrum Edukacji Dziecięcej). W tym wpisie znajdziecie wyjątkowe zestawienie pięciu ciekawych nowości Wydawnictwa Papilon, a już niebawem opublikuję kolejny artykuł z premierami od CED i Wydawnictwa Publicat – bądźcie czujni!

Spis treści artykułu:

  • Kochamy Dinozaury!,
  • Profesjonaliski,
  • Kurczaczek częstuje. Smacznego!,
  • Cała Polska czyta dzieciom. Niezwykłe przygody,
  • Reksio. Czytanki z obrazkami.

KOCHAMY DINOZAURY!

Książki o dinozaurach to absolutny must have dla wszystkich przedszkolaków oraz uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej! Czasami jednak wiele z nich zawiera zbyt dużo informacji lub realistyczne ilustracje, które mogą przestraszyć bardziej wrażliwe maluchy.

Na szczęście są też ,,Kochamy Dinozaury!” Matta Robertsona. To bajkowe ujęcie tematyki prehistorycznych gadów, pełne fantastycznego humoru oraz mnóstwa ciekawostek! Z tej książki dowiecie się m.in.: czym żywiły się zauropody, gdzie stegozaur miał mieć drugi mózg oraz który z dinozaurów robił… największe kupy.

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/ksiazki/kochamy-dinozaury-2/


PROFESJONALISKI – KOLEJNA Z SERII ULUBIONYCH KARTONÓWEK

Agata Matraś kolejny ras zachwyca czytelników, oferując następną w serii książkek kartonowych pozycję dla maluchów.

Do tej pory ukazały się:

Najnowsza część, czyli ,,Profesjonaliski”, jak sama nazwa wskazuje, przybliża dzieciom różne zawody. Na sztywnostronicowych kartkach z rymowanym tekstem poznamy m.in. zadania strażaka, jubilera czy pilota. Autorka zabiera czytelników w różne, charakterystyczne miejsca, obfitujące w ciekawe zawody. Odwiedzamy m.in. galerię handlową, plac budowy, szpital czy też teatr.

Książka zawiera także strony aktywnościowe z prostymi i ciekawymi zadaniami. Polecam ,,Profesjonaliski” dzieciom już powyżej 1 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/ksiazki/profesjonaliski/


KURCZACZEK CZĘSTUJE. SMACZNEGO!

A to jest jedna z najświeższych nowości od Wydawnictwa Papilon. Początkowo zwraca uwagę przede wszystkim… bardzo prostymi ilustracjami, które wyglądają nieco, jakby przygotowano je w popularnym, darmowym programie komputerowym. 

Muszę jednak przyznać, że po wczytaniu się w tekst ,,Kurczaczek częstuje. Smacznego!” obrazki idealnie pasują do charakteru książki. Jest to opowiastka o małym kurczaczku, który troszczy się o swoich przyjaciół. Dba o to, żeby każde ze zwierzątek miało, co jeść. Dzięki temu dzieci poznaję różne zwierzaki i zarazem dowiadują się o ich przysmakach. 

Książka wydaje się trochę za długa (ma prawie 60 stron!) i w pewnym momencie zaczyna nużyć maluchy. Warto jednak poczekać z nimi do końca, bo na czytelników czeka tam mały zwrot akcji.

Będzie odpowiednia dla dzieci powyżej 2 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-najmlodszych-0-2-lata/kurczaczek-czestuje-smacznego


NIEZWYKŁE PRZYGODY

Bardzo lubię księgi (bo to naprawdę potężne zbiory wspaniałych historii!) od Wydawnictwa Papilon! Wcześniej ukazały się już ,,Najpiękniejsze opowieści”, teraz przyszedł czas na ,,Niezwykłe przygody”.

W tej książce znajdziecie cztery opowiadania, które zostały nagrodzone w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, nad którym pieczę sprawuje Fundacja ,,ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. 

Niektóre z nich możecie już znać, ponieważ ukazały się wcześniej jako indywidualne historie lub część pozostałych zbiorów:

Pięknie ilustrowane bajki polecam dzieciom już powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-przedszkolakow-3-5-lat/niezwykle-przygody


REKSIO. CZYTANKI Z OBRAZKAMI

Ten bohater wraca na moją stronę dość regularnie! Reksio to dla mnie postać sentymentalna, która towarzyszyła mi niemal przez całe dzieciństwo.

W najnowszej, kartonowej książce Wydawnictwa Papilon ,,Reksio. Czytanki z obrazkami” znajdziecie cztery opowiadania. Niektóre z nich zostały już wydane w tradycyjnych pozycjach, tutaj jednak tekst został urozmaicony małymi obrazkami, ułatwiającymi i urozmaicającymi naukę czytania. 

Pozycja jest także bogato ilustrowana klasycznymi rysunkami. Będzie odpowiednia dla dzieci powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-przedszkolakow-3-5-lat/reksio-czytanki-z-obrazkami


 Czy podobało Wam się zestawienie? Dajcie znać w komentarzu, jeżeli macie jakieś pytania.
Poprzedni wpis
Clean Break – recenzja komiksu
Następny wpis
Mały Bóbr – nowa książka przyrodniczej serii!
Tags: +1, +2, +3, +4, +5, +6, +7, +8, Agata Matraś, Beata Zdęba, blog książkowy, Cała Polska czyta dzieciom. Niezwykłe przygody, Iwona Cała, Iwona Czarkowska, Jola Richter - Magnuszewska, Katarzyna Zielińska, Katarzyna Ziemnicka, Kochamy Dinozaury!, książki dla dzieci, Kurczaczek częstuje. Smacznego!, Łukasz Olszacki, Mack van Gageldonk, Maria Szarf, Matt Robertson, Monika Rejkowska, nowości książek dla dzieci, Papilon, Profesjonaliski, recenzent książek, recenzje książek, Reksio, Reksio. Czytanki z obrazkami, Wydawnictwo Papilon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja