Dwa dla mnie, jeden dla ciebie – recenzja

Tytuł: Dwa dla mnie, jeden dla ciebie

Seria: Polecone z Zagranicy

Autor: Jorg Muhle

Ilustracje: Jorg Muhle

Tłumaczenie: Anna Kierejewska

Wydawnictwo: Dwie Siostry

Rok wydania: 2020

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Seria ,,Polecone z Zagranicy” to bardzo wartościowy cykl książek dla dzieci. Wydawnictwo Dwie Siostry wydaje po polsku te tytuły, które cieszą się niezwykłą popularnością  w krajach, z których pochodzą. Doskonałymi przykładami może być na przykład: ,,Pięciu nieudanych, ,,Maleńki król czy ,,Rękawiczka”. 

,,Dwa dla mnie, jeden dla ciebie” to ostatnia nowość wydana w ramach tego cyklu. Jeżeli mieliście już do czynienia z serią dla najmłodszych o króliczku (,,Śpij, króliczku”, ,,Do kąpieli, króliczku”, ,,Nie płacz, króliczku”), to poznaliście również autora – Jorga Muhle. Artysta stworzył także ilustracje do książki ,,Z pozdrowieniami, Żyrafa”, o której opowiem niebawem. 

,,Dwa dla mnie, jeden dla ciebie” to krótka historia obrazkowa, której bohaterami jest para przyjaciół. Pewnego dnia niedźwiedź znajduje w lesie trzy grzyby, a łasica je przyrządza. Kiedy posiłek zostaje podany, okazuje się, że bardzo trudno podzielić trzy na dwoje. Atmosfera zagęszcza się i nikt nie zamierza ustąpić. Każdy z przyjaciół rości sobie prawo do dodatkowego grzyba. W chwili gdy robi się już naprawdę nieprzyjemnie, rozwiązanie wydaje się nadejść… samo! 

,,Dwa dla mnie, jeden dla ciebie” jest książką, której tematyka znana jest wszystkim dzieciom. Bardzo trudno dzielić się czymś, na co samemu ma się ochotę. Jest tym trudniej, im bardziej się uważa, że na to coś w 100% zasłużyliśmy. 

W rozmowie niedźwiedzia z łasicą bardzo często słychać jest ,,ja”, ,,mój”, ,,mnie”, które jasno pokazują, że bohaterowie to właśnie swoje potrzeby oraz zasługi stawiają na pierwszym miejscu, zupełnie pomijając w tym wszystkim przyjaciela. 

Okazuje się, że kiedy jest czegoś po równo – bardzo łatwo żyć w zgodzie i harmonii, kiedy jednak jeden z nich ma czegoś więcej, zaczyna pojawiać się zazdrość i poczucie niesprawiedliwości.

Mam nadzieję, że podczas lektury ,,Dwa dla mnie, jeden dla ciebie” dzieci szybko zauważą jak krótkowzroczni są nasi bohaterowie. Przekonają się, że na nieumiejętności dzielenia w rzeczywistości można tylko dużo stracić, zamiast cokolwiek zyskać.

Dodatkową atrakcją będą tutaj piękne bajkowe ilustracje i oczywiście doskonałe poczucie humoru. Końcówka, która sugeruje nam raczej kontynuację tej emocjonującej przygody, z pewnością wpłynie na wyobraźnie wielu czytelników!

Polecam ,,Dwa dla mnie, jeden dla ciebie” dzieciom już powyżej 3 lat. 

Link do strony Wydawnictwa: https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-dwa_dla_mnie_jeden_dla_ciebie.html


Poprzedni wpis
Niewielkie Książki o Wielkich Emocjach – recenzja serii
Następny wpis
Detektyw Pierre w labiryncie. Dziwny przypadek zamku na niebie – recenzja
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, 2020, Anna Kierejewska, Dwa dla mnie jeden dla ciebie, Dwie Siostry, dzielenie się, gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta, Jorg Muhle, kompromis, książka obrazkowa, książki dla dzieci, literatura dziecięca, literatura niemiecka, polecone z zagranicy, recenzent książkowy, recenzje książek, Wydawnictwo Dwie Siostry

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja