Dla mnie – premierowa recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Dla mnie
Autor: Zack Bush
Ilustracje: Gregorio De Lauretis
Tłumaczenie: Kasia Huzar-Czub
Wydawnictwo: Dwukropek
Rok wydania: 2022
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Choć dzieci przeróżnych jest mnóstwo na świecie,

Mam to, które dla mnie jedyne jest przecież.

Powyższy cytat jest w książce ,,Dla mnie”, ostatniej nowości od Wydawnictwa Dwukropek, czymś w rodzaju powtarzającego się refrenu. Nadaje całości rytm i sprawia, że powyższe słowa nabierają jeszcze większego znaczenia. Ta rymowana historia obrazkowa to wzruszający dowód miłości ojca do swoich dzieci.

Autorem książki jest Zack Bush, amerykański twórca książek dla najmłodszych, którego ulubionymi pisarzami są Shel Silverstein, Judy Blume oraz Roald Dahl (według wywiadu przeprowadzonego w 2018 roku dla strony storymonsters.com). Z kolei piękne ilustracje dla tej pozycji wykonał Gregorio De Lauretis, poniżej piszę o nich więcej.

TATA I DZIECKO

Głównym bohaterem tej pozycji jest tata. To on niecierpliwie wyczekuje na swoje dziecko na szpitalnym korytarzu, towarzyszy mu w ciągu dnia, gotuje obiadki i wymyśla nowe zabawy. Dla niego dziecko jest największym skarbem. Uwielbia patrzeć jak malec uczy się nowych rzeczy, kiedy go całuje i mówi ,,tata”. 

Choć w książce ,,Dla mnie” nie ma złożonej fabuły, a ona sama składa się w zasadzie na pewnego rodzaju zbiór rozczulających widokówek, to jednak może okazać się niezwykle cenną lekturą. 

JAK RODZIC MOŻE MÓWIĆ O MIŁOŚCI DO DZIECKA?

Zazwyczaj naszą miłość do innych okazujemy za pomocą gestów oraz czynów. Rodzice opiekują się dziećmi i zapewniają im wszystko, czego te potrzebują – nie tylko do życia, ale także szczęścia. Deklarują w ten sposób swoje wielkie uczucia. 

Mówienie o miłości wprost jest jednak trudniejsze. W takich sytuacjach przychodzą z pomocą książki.

,,Dla mnie” składa się z prostego tekstu – krótkich, melodyjnych zdań, które dzięki tłumaczeniu wspaniałej polskiej autorki książek dla dzieci, Kasi Huzar-Czub, pięknie się rymują i rozgrzewają serca. Zdania trafnie oddają uczucia głównego bohatera, jednocześnie opisując świat w sposób, który będzie zrozumiały nawet dla bardzo małego odbiorcy.

TATA-NIEDŹWIEDŹ

Ogromnym atutem ,,Dla mnie” są również ilustracje. Gregorio De Lauretis zastosował tutaj bardzo udany efekt kontrastu. Tata jest rzeczywiście wielki! W jego ramionach dziecko jest naprawdę malutkie, a butelka prawnie znika w jego dłoniach. Mimo jednak tych imponujących rozmiarów sprawia wrażenie bardzo delikatnego i czułego. Jest jak mama niedźwiedź dla swoich dzieci – choć może wydawać się nieco groźna dla innych, dla niedźwiedziątek zawsze będzie czuła oraz pełna łagodności.

Polecam tę książkę wszystkim dzieciom powyżej 2 roku życia i ich rodzicom. Doskonale sprawdzi się jako książka i na ,,Dzień Taty” i na ,,Dzień Dziecka”.

Link do strony Wydawnictwa: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/dla-mnie/

 


Poprzedni wpis
Ośmiornica Zośka – recenzja książki dla dzieci i bonus!
Następny wpis
Atlas rekordów świata – recenzja książki dla dzieci
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, +7, 2022, blog książkowy, Dla mnie, Dwukropek, Dzień Ojca, Dzień Taty, Gregorio De Lauretis, Kasia Huzar-Czub, książki dla dzieci, książki obrazkowe, miłość, miłość rodziców, ojciec, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, tata, Wydawnictwo Dwukropek, Zack Bush

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja