fbpx

Kiedy na Ciebie patrzę – recenzja

Kiedy na Ciebie patrzę – recenzja

Tytuł: ,,Kiedy na Ciebie patrzę”

Autor: Emily Winfield Martin

Ilustracje: Emily Winfield Martin

Tłumaczenie: Zofia Raczek

Wydawnictwo: Mamania

Rok wydania: 2019

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna: wybitna

 

 

 

Recenzja:

Miłość rodzicielska to jedna z najpiękniejszych emocji, jakiej człowiek może doświadczyć podczas swojego życia. Jest zupełnie bezinteresowna i bardzo trwała.

Większość rodziców przychyliłaby swoim dzieciom nieba, gdyby tylko mogła.

 

Niezwykła książka Emily Winfield Martin ,,Kiedy na Ciebie patrzę” jest próbą umiejętności artystki. To osoba, która jest absolutną mistrzynią  pięknego pisania o uczuciach, ale także tłumaczenia słów na obraz i uzupełniania nim swoich myśli.

 

Należy mieć wielką nadzieję, że to nie ostatnia książka tej autorki, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Mamania.

 

 

 

 

,,Kiedy na Ciebie patrzę” za pomocą rymowanego tekstu, gdzie każda jego część mogłaby funkcjonować jako osobna sentencja, opowiada o relacji, jaka powstaje pomiędzy rodzicami, a dziećmi.

 

Nie potrzeba wiele czasu, żeby rozkwitła ta niezwykła miłość. Dzieci potrafią zaczarować swoich bliskich już w chwili, kiedy pojawiają się na świecie, wyłącznie za sprawą jednego spojrzenia lub nieświadomego uśmiechu.

 

 

 

Ta książka to próba skondensowania wszystkich największych życzeń rodziców w stosunku do ich dzieci. Jest tutaj nadzieja na dobre nastawienie do świata potomka, jego siłę charakteru oraz wiarę we własne możliwości.

 

To patrzenie na to, co przyniosą kolejne lata i widzenie świata w najjaśniejszych kolorach. Próba zaczarowania przyszłości, żeby przyniósł maluchowi same najmilsze zdarzenia.

 

,,Kiedy na Ciebie patrzę” jest także zapewnieniem, że bez względu na to, kim będzie dziecko, kiedy dorośnie, rodzic zawsze będzie przy nim. To piękne i wzruszające podsumowanie, które daje mu poczucie bezpieczeństwa i wzmacnia wiarę w siebie.

 

 

 

Ilustracje w książce są bardzo malarskie. Mają ciepłe, nieco wypłowiałe kolory. Bardzo przypominają obrazki z używanego przed lat ,,Elementarza”, które zilustrował Janusz Grabiański. Może dzięki temu, książka jest jeszcze bardziej sentymentalna i bliska sercu.

 

Polecam ją wszystkim rodzicom do wspólnego czytania z dziećmi już od 2-ego roku życia. Wiara w dzieci może je uskrzydlić i pozwolić na spełnianie marzeń w przyszłości.

 

Link do strony wydawnictwa: https://mamania.pl/product-pol-351-Kiedy-na-ciebie-patrze.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--