Kiedy na Ciebie patrzę – recenzja książki

Tytuł: Kiedy na Ciebie patrzę

Autor: Emily Winfield Martin

Ilustracje: Emily Winfield Martin

Tłumaczenie: Zofia Raczek

Wydawnictwo: Mamania

Rok wydania: 2019

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna: wybitna

 

Recenzja:

Miłość rodzicielska to jedna z najpiękniejszych emocji, jakiej człowiek może doświadczyć podczas swojego życia. Jest zupełnie bezinteresowna i bardzo trwała.

Większość rodziców przychyliłaby swoim dzieciom nieba, gdyby tylko mogła.

Niezwykła książka Emily Winfield Martin ,,Kiedy na Ciebie patrzę” jest próbą umiejętności artystki. To osoba, która jest absolutną mistrzynią  pięknego pisania o uczuciach, ale także tłumaczenia słów na obraz i uzupełniania nim swoich myśli.

Należy mieć wielką nadzieję, że to nie ostatnia książka tej autorki, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Mamania.

,,Kiedy na Ciebie patrzę” za pomocą rymowanego tekstu, gdzie każda jego część mogłaby funkcjonować jako osobna sentencja, opowiada o relacji, jaka powstaje pomiędzy rodzicami, a dziećmi.

Nie potrzeba wiele czasu, żeby rozkwitła ta niezwykła miłość. Dzieci potrafią zaczarować swoich bliskich już w chwili, kiedy pojawiają się na świecie, wyłącznie za sprawą jednego spojrzenia lub nieświadomego uśmiechu.

Ta książka to próba skondensowania wszystkich największych życzeń rodziców w stosunku do ich dzieci. Jest tutaj nadzieja na dobre nastawienie do świata potomka, jego siłę charakteru oraz wiarę we własne możliwości.

To patrzenie na to, co przyniosą kolejne lata i widzenie świata w najjaśniejszych kolorach. Próba zaczarowania przyszłości, żeby przyniósł maluchowi same najmilsze zdarzenia.

,,Kiedy na Ciebie patrzę” jest także zapewnieniem, że bez względu na to, kim będzie dziecko, kiedy dorośnie, rodzic zawsze będzie przy nim. To piękne i wzruszające podsumowanie, które daje mu poczucie bezpieczeństwa i wzmacnia wiarę w siebie.

Ilustracje w książce są bardzo malarskie. Mają ciepłe, nieco wypłowiałe kolory. Bardzo przypominają obrazki z używanego przed lat ,,Elementarza”, które zilustrował Janusz Grabiański. Może dzięki temu, książka jest jeszcze bardziej sentymentalna i bliska sercu.

Polecam ją wszystkim rodzicom do wspólnego czytania z dziećmi już od 2-ego roku życia. Wiara w dzieci może je uskrzydlić i pozwolić na spełnianie marzeń w przyszłości.

Link do strony wydawnictwa: https://mamania.pl/product-pol-351-Kiedy-na-ciebie-patrze.html

 


Poprzedni wpis
Seria Pierwsze słowa – W nocy i Moje ciało
Następny wpis
Kraken – recenzja
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, 2019, Emily Winfield Martin, Kiedy na Ciebie patrzę, książka na prezent dla dziecka, książka obrazkowa, książki dla dzieci, książki o miłości rodzicielskiej, Mamania, miłość rodzicielska, miłość rodziców do dziecka, możliwości, najpiękniejsze książki dla dzieci, nowości książkowe, picturebook, recenzje książkowe, strona z recenzjami książek dla dzieci, wiara we własne możliwości, Wydawnictwo Mamania, Zofia Raczek

3 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja