Wyśnione zwierzęta. Podróż na dobranoc – recenzja

Tytuł: Wyśnione zwierzęta. Podróż na dobranoc
Autorka: Emily Winfield Martin
Ilustracje: Emily Winfield Martin
Tłumaczenie: Zofia Raczek
Wydawnictwo: Mamania
Rok wydania: 2023
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych, dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Nie wiem czy kojarzycie retro-pocztówki z lat 50-tych, gdzie słodkie dzieci z urodą małych cherubinków pozowały z małymi zwierzakami, ale jeśli tak – z tą książką na pewno powrócicie wspomnieniami do tamtych grafik.

Wyśnione zwierzęta

,,Wyśnione zwierzęta. Podróż na dobranoc” to najnowsza pozycja Emily Winfield Martin, która ukazała się nakładem wydawnictwa Mamania. Autorka znana jest przede wszystkim z bestsellerowej ,,Kiedy na ciebie patrzę”. Jej charakterystyczny styl, ale także proste, urocze teksty kierowane są do najmłodszych. Pozwalają rodzicom wyrazić swoje uczucia do dzieci w poetycki, ujmujący sposób.

W najnowszej książce powstałej z myślą o zasypianiu, narrator w rymowanym tekście obiecuje czytelnikom niesamowite przygody. Prowadzić mają do nich tytułowe wyśnione zwierzęta – ich obecność inspirowana jest gwiazdami, bo to właśnie tam należy szukać śladów przyjaznych i pomocnych milusińskich.

Senne marzenia

Dzieci, których możemy obserwować na kartach książki, przemierzają rozmaite odległości na grzbietach wielkich, ale sympatycznych zwierzaków. W ,,Wyśnionych zwierzętach” mamy coś w rodzaju mini-rozdziałów, gdzie autorka przedstawia krótkie sceny z indywidualnymi postaciami oraz ich nietypowymi towarzyszami.

W ten sposób poznajemy chłopca, który prowadzony przez niedźwiedzia, trafia na magiczną ucztę; dziewczynkę zaprzyjaźnioną z lisem, podążającą do leśnej kryjówki czy małe rodzeństwo na grzbietach ptaków podziwiające świat z góry. Co ciekawe, uważny obserwator przyglądając się czarno-białym ilustracjom dostrzeże źródło tych niezwykłych marzeń sennych. 

Książka na dobranoc dla dzieci

,,Wyśnione zwierzęta. Podróż na dobranoc” to książka, która oferuje poczucie bezpieczeństwa, wycisza i zachwyca ilustracjami. Choć nie jestem fanką obrazka przypominającego cyrkową scenę, to pomijając to drobne potknięcie autorki, muszę przyznać, że w ogólnym podsumowaniu to wyjątkowo urocza pozycja.

Lektura doskonale oddziałuje na dziecięcą wyobraźnię i podkreśla jak otaczające nas przedmioty z rzeczywistości, mogą wpływać na sny. Polecam tę książkę do zasypiania dzieciom już powyżej 2 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://mamania.pl/product-pol-1260-Wysnione-zwierzeta-Podroz-na-dobranoc.html


Poprzedni wpis
Kurzol. Gdzie się podział sen? – recenzja
Następny wpis
Budujemy dom – recenzja książki dla dzieci
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, 2023, blog książkowy, Emily Winfield Martin, gwiazdy, książki dla dzieci, książki do zasypiania, książki na dobranoc, Mamania, noc, poezje, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, rymowanki dla dzieci, sen, wiersz, wiersze dla dzieci, Wydawnictwo Mamania, Wyśnione zwierzęta. Podróż na dobranoc, zasypianie, Zofia Raczek, zwierzęta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja