Budujemy dom – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Budujemy dom
Autorka: Polly Faber
Ilustracje: Klas Fahlen
Tłumaczenie: Berenika Wilczyńska
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2023
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Zbudowanie domu to nie lada gratka! Choć trudno zrobić kilka kroków, żeby nie natknąć się na jakąś budowlę (no chyba, że trafimy gdzieś z dala od cywilizacji), wznoszenie architektonicznych konstrukcji wcale nie jest proste. Wręcz przeciwnie – może wydawać się potwornie skomplikowane!

Żeby trochę odczarować ten proces, ale przede wszystkim wyjaśnić najmłodszym jak powstają budowle, została wydana specjalna książka. ,,Budujemy dom” to graficzna opowieść krok po kroku, która ukazuje proces budowy. Jej autorami jest Polly Faber oraz Klas Fahlen.

Proces budowania domu

Chodźcie na plac budowy! Zanim jednak zostaniemy świadkami wzniesienia jednego budynku, trzeba najpierw rozebrać ten stary i opuszczony. Narrator przedstawiając poszczególnych pracowników, opowiada o ich profesji. W ten sposób poznajemy m.in. architektkę Anię, Matyldę operatorkę dźwigu, Maksa kierowcę betoniarki czy murarzy – Janka, Ewę, Ignacego oraz Borysa.

Strona po stronie możemy obserwować nie tylko zmieniającą się budowlę, ale i kolejne pory roku. Choć nigdzie nie pada to wprost, budowa domu może trwać wiele miesięcy. Czasami trzeba chwilę poczekać, żeby przejść do kolejnego etapu wznoszenia budowli. Tym najważniejszym krokiem jest jednak… ten ostatni! Na pewno dobrze wiecie, bez czego dom nie byłby domem.

Kobiety na placu budowy

W ,,Budujemy dom”, na co pewnie zwróciliście już uwagę, w stereotypowo męskich zawodach, obsadzonych zostało mnóstwo kobiet. Na placu budowy jest proporcjonalna liczba obu płci, dzięki czemu w młodych czytelnikach utrwala się obraz równości.

Nie ma znaczenia czy jesteś kobietą czy mężczyzną – twój udział w budowie domu jest równie ważny. Co więcej, panie można spotkać także w typowo fizycznych profesjach – okazuje się, że doskonale sobie w nich radzą!

Książka pełna pasji

Książka nie ogranicza się jednak do ukazania procesu powstawania domu. Na samym końcu znajdziecie rozkładówki ze słowniczkiem, gdzie raz jeszcze podsumowywane są zawody oraz maszyny, biorące udział w budowie. Ostatnia strona to z kolei charakterystyka stroju budowniczego, jego narzędzia i akcesoria BHP.

,,Budujemy dom” jest pozycją bardzo graficzną. Styl ilustratora sprawia, że pozycja równie dobrze sprawdzi się w przypadku przedszkolaków czy uczniów klas szkoły podstawowej (nawet tych starszych roczników!). To uniwersalna książka, dzięki której wyrośnie kolejne pokolenie zdolnych i pełnych pasji inżynierów, architektów oraz budowniczych!

Polecam ,,Budujemy dom” wszystkim powyżej 4 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/budujemy-dom-polly-faber-sku055a6d6d794535df04b0.html


Poprzedni wpis
Wyśnione zwierzęta. Podróż na dobranoc – recenzja
Następny wpis
Idziemy do pierwszej klasy – recenzja książki dla dzieci
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2023, architekt, Berenika Wilczyńska, blogi z recenzjami książek dla dzieci, budowanie domu, Budujemy dom, dom, inżynier, Klas Fahlen, konstrukcja, książki dla dzieci, lokatorzy, plac budowy, Polly Faber, recenzent książek, recenzje książek, Wilga, Wydawnictwo Wilga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja