Jojo i joga – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Jojo i joga. Opowieść o emocjach, uważności i medytacji
 Autorka: Emily Ann Davison
Ilustracje: Deborah Allwright
Tłumaczenie: Berenika Wilczyńska
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Na pewno znacie takie określenie na czyjąś osobowość jak ,,żywe srebro”. Zazwyczaj nazywa się w ten sposób osoby, które nawet na chwilę nie potrafią usiąść spokojnie – są energiczne, chętne do zabawy i ruchliwe. Dokładnie takie jak tytułowa bohaterka nowej książki dla maluchów.

Skakanie i brykanie

,,Jojo i joga” to wielkoformatowy picturebook, którego autorką jest Emily Ann Davison, a za piękne, kolorowe ilustracje odpowiada Deborah Allwright. Kreskę tej artystki możecie kojarzyć już z książki ,,Księżniczka Zielinka”. Na okładce ,,Jojo i joga” znajdziecie moje logo – jest mi ogromnie miło, że mogłam objąć tę pozycję swoim bajkochłonkowym patronatem medialnym!

Tytułowa bohaterka przekonuje się w niej, że chwile wyciszenia mogą pomóc w trudnej sytuacji. Skakanie i brykanie jest fajne, ale zachowanie równowagi także ma dużo zalet – szczególnie, kiedy potrzebujemy skonfrontować się z emocjami i poszukać odpowiedzi na ważne pytania. 

Problemy z usypianiem

Jojo wraz ze swoim rodzeństwem Koko i Toto usypiali w przytulnej norce ich dziadka. O ile tamta dwójka szła spać bardzo szybko, o tyle główna bohaterka książki nie mogła przestać się wiercić. Potrzeba było sporo czasu i mnóstwo cierpliwości, żeby Jojo usnęła.

Dziadek chcąc zaradzić jakoś tej sytuacji, postanowił wprowadzić w życie małych króliczków pewną aktywność, czyli jogę. Wykonywanie określonej sekwencji ćwiczeń wraz z odpowiednią nauką oddychania oraz wyciszania się, miała pomóc młodej Jojo. Żeby jednak joga mogła odnieść skutek, potrzeba było choć trochę zaangażowania króliczka. 

Joga dla dzieci

Jojo było trudno przekonać, żeby aktywnie wzięła udział w zajęciach dziadka. Dopiero pewne wydarzenie spowodowało, że króliczka zupełnie zmieniła swoją perspektywę!

,,Jojo i joga” to opowiastka, która w prostych słowach pokazuje w jaki sposób można ,,wcisnąć pauzę” i na chwilę się wyciszyć. Na końcu książki przewidziano mini-poradnik, gdzie umieszczone zostały wybrane pozycje jogi w formie rysunków wraz z ich opisami. Wprowadzając je do życia razem z maluchami, pokażecie dzieciom jak dopuszczać do głosu własne myśli i skupiać się na swoim wnętrzu.

Wybrane pozycje są tak proste, że poradzą sobie z nimi nawet bardzo niedoświadczone osoby. Kluczowe jest w nich oddychanie i skupianie się na własnym ciele, a nie rozciąganie tak jak w przypadku bardziej zaawansowanych postaw.

Dla kogo jest ta książka?

,,Jojo i joga” będzie nieocenioną pomocą dla tych czytelników, którzy sami nie potrafią jeszcze do końca panować nad swoją energią. Czytając tę książkę z najmłodszymi, można pomóc im się wyciszyć, a także odnaleźć zasadność pobycia chwilę w ciszy.

Polecam ,,Jojo i jogę. Opowieść o emocjach, uważności i medytacji” wszystkim już powyżej 3 roku życia. Książka – ze względu na wiele ilustracyjnych elementów budzenia się przyrody do życia, dobrze wpisuje się także w okres wiosenno-wielkanocny.

Link do strony wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/jojo-i-joga-opowiesc-o-emocjach-uwaznosci-i-medytacji-emily-ann-davison-skub28330266b7ee5fd18b7.html


Poprzedni wpis
YE – recenzja baśniowego komiksu
Następny wpis
Jasło – recenzja historycznego komiksu
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, 2023, Berenika Wilczyńska, blog książkowy, Deborah Allwright, Emily Ann Davison, emocje, joga, joga dla dzieci, Jojo i joga, Jojo i joga. Opowieść o emocjach uważności i medytacji, króliczek, królik, książki dla dzieci, patronat Bajkochłonki, patronat medialny, problem z zasypianiem, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, uważność, Wilga, wiosna, wyciszenie, Wydawnictwo Wilga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja