Linie na twarzy babuni – recenzja patronatu

Tytuł: Linie na twarzy babuni
Autorka: Simona Ciraolo
Ilustracje: Simona Ciraolo
Tłumaczenie: Marta Duda-Gryc
Wydawnictwo: Czytalisek
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

O liniach czasu mówi się często w kontekście dwóch wydarzeń, które w sposób ciągły łączą się w pewną całość. To swego rodzaju droga jaką można mieć za sobą lub ślad będący odciskiem przeszłości.

Jak nuty tworzące melodie

Nakładem wydawnictwa Czytalisek ukazała się ostatnio książka, której nadano polski tytuł ,,Linie na twarzy babuni”. Linie, bo to coś znacznie więcej niż zmarszczki, które próbuje się zakryć lub usunąć w co drugiej reklamie. Linie są jak nuty w pięknej piosence – tworzą na twarzach jedyną w swoim rodzaju melodię, opowiadającą o tym, co już się zdarzyło.

Autorką książki ,,Linie na twarzy babuni” jest Simona Ciraolo, a ja miałam wielką przyjemność objąć ten tytuł swoim bajkochłonkowym patronatem medialnym!

Wspomnienia z całego życia

Poznajcie bohaterki opowieści obrazkowej, która składa się przede wszystkim z ilustracji oraz poetyckiego tekstu, trafiającego prosto w samo serce. Babunia ma urodziny i odwiedzają ją bliscy. Jedną z gościn jest jej mała, niezwykle urocza wnuczka. Dziewczynka zastanawia się, dlaczego babcia wygląda czasem jakby była jednocześnie trochę smutna, zdziwiona i zmartwiona.

Babunia odpowiada, że to pewnie kwestia linii na twarzy. Linii, które są pamiątkami po jej wspomnieniach z całego życia. 

Książka pełna czułości

,,Linie na twarzy babuni” to opowieść pełna czułości. Kiedy starsza bohaterka opowiada swojej wnuczce, co znaczy konkretna zmarszczka, zawiązuje się między nimi niezwykła relacja. Każda kolejna linia jest bowiem inną emocją. Dziewczynka dowiaduje się jak chwile wesołe, smutne, trudne i radosne ukształtowały jej babunię sprawiając, że może być teraz tym, kim jest.

Ta relacja, która zbudowana jest na wielu dziesiątkach lat różnicy, zawiera w sobie bezinteresowną miłość, potrzebę akceptacji i bliskości. Pozwala dziecku kształtować poczucie empatii – postawić się na miejscu dorosłego. Z kolei dorosłym uświadamia sposób widzenia świata z perspektywy najmłodszych – ich prostolinijność i potrzebę rozumienia.

Szacunek do starszych

Książka rozczula, poszerza horyzonty i ukazuje temat starości jako coś pełnego tajemnic oraz interesującego. Zmarszczki stają się tutaj powodem do dumy oraz miłości. Sugerują dzieciom, że ich posiadanie wiąże się z wieloma wydarzeniami w życiu i może być jednym z powodów do okazywania szacunku wobec starszych. 

Polecam ,,Linie na twarzy babuni” wszystkim czytelnikom już powyżej 3 roku życia. Ta pięknie wydana pozycja powinna być czytana na głos, w gronie rodziny. Może sprawdzić się na Dzień Babci, ale także każdą inną okazję, kiedy mowa jest o międzypokoleniowej bliskości.

Link do strony Wydawnictwa: https://czytalisek.pl/ksiazki/linie-na-twarzy-babuni-simona-ciraolo,linzap.htm#format/d


Poprzedni wpis
Fantastyczne stworzenia – nowa seria od wydawnictwa Wilga
Następny wpis
Książki na Dzień Babci i Dziadka – zestawienie
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2023, babcia, bliskość, blog książkowy, czułość, Czytalisek, Dzień Babci, emocje, książki dla dzieci, Linie na twarzy babuni, Marta Duda - Gryc, miłość, patronat, patronat Bajkochłonki, patronat medialny, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, Simona Ciraolo, starość, urodziny, urodziny babci, wnuczka, Wydawnictwo Czytalisek, zmarszczki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja