Przestańcie się kłócić! – recenzja patronatu

Tytuł: Przestańcie się kłócić! Porozumienie bez Przemocy objaśnione dzieciom
Autorki: Caroline Pellissier, Virginie Aladjidi
Ilustracje: Kei Lam
 Tłumaczenie: Joanna Kuhn
Wydawnictwo: Papilon
Rok wydania: 2022
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Czasami, kiedy nam na czymś naprawdę zależy – gniew bierze górę i nie potrafimy znaleźć słów, by opisać to, co czujemy. Jeżeli druga osoba także jest zdenerwowana, wtedy przepis na kłótnię staje się prawie gotowy. Co robić, żeby lepiej się komunikować? Jak rozwiązywać różne konflikty?

Nakładem Wydawnictwa Papilon ukazała się wyjątkowa książka z serii ,,Porozumienie bez Przemocy objaśnione dzieciom”. Autorkami ,,Przestańcie się kłócić!” są Caroline Pellissier oraz Virginie Aladjidi, a świetne ilustracje stworzyła Kei lam. Ogromnie się cieszę, że mogłam ten tytuł objąć bajkochłonkowym patronatem!

KŁÓTNIA O AKACJĘ

Głównymi bohaterami książki jest czwórka zwierząt, które przyciągnęło w to samo miejsce ogromne drzewo akacji. To właśnie tam spędzają dużo czasu, odpoczywając lub bawiąc się. Szakal Feluś, zebra Albert oraz małpa Zyzio pewnego dnia zaczynają się kłócić. 

Okazuje się, że szakal chciał się zdrzemnąć, ale pozostała dwójka za bardzo hałasowała i nie pozwalała mu zasnąć. Feluś postanowił więc przepędzić ich ze swojego drzewa. Szybko wyszło jednak na jaw, że każde ze zwierząt traktuje akację, jakby była jego. Kogo drzewo jest w rzeczywistości? Jak uda im się rozwiązać tę kłótnię?

CO CZUJEMY, KIEDY SIĘ KŁÓCIMY?

Autorki doskonale opisują standardowy schemat kłótni. Początkowo jest jakiś punkt zapalny, który z czasem przeradza się w pozbawione sensu przekrzykiwanie, aby w końcu musiało dojść do rękoczynów.

Bohaterowie zupełnie tracą kontrolę nad emocjami i swoim zachowaniem. Sfrustrowani brakiem zrozumienia oraz poczuciem niesprawiedliwości, zupełnie zapominają o bardzo ważnym zjawisku… empatii. Dopiero obecność żyrafy Teresy sprowadza ich na ziemię, a jej spokój i głos rozsądku pozwala złagodzić konflikt.

CENTRUM POROZUMIENIA BEZ PRZEMOCY

,,Przestańcie się kłócić!” to książka pod wieloma względami wybitna. Po pierwsze, doskonale operuje na dialogach i sytuacjach, które mogą być znane już bardzo małym czytelnikom. Po drugie, daje konkretne narzędzia oraz porady jak sobie w podobnym momencie radzić. Co więcej, na końcu książki znajduje się również rozkładówka z podsumowaniem oraz strona z cennymi założeniami Porozumienia bez Przemocy. Jej autorkami są z kolei Isabelle Capy oraz Veronique Pardonnet – certyfikowane trenerki CNVC (skrót w języku polskim można rozwinąć na: ,,Centrum Porozumienia bez Przemocy). 

CZEGO MOŻNA NAUCZYĆ SIĘ Z TEJ KSIĄŻKI?

Pozycja pozostawia więc w czytelnikach kilka bardzo cennych lekcji.

  • Pozwala bardziej świadomie spojrzeć na swoje postępowanie.
  • Z jej pomocą lepiej zrozumiemy swoje emocje i nauczymy się na nie odpowiadać.
  • Stawia nacisk na komunikację, jednocześnie pozwalając na zachowanie własnego zdania i poglądów.
  • Uczy skuteczniejszego słuchania innych oraz bycia empatycznym.

,,Przestańcie się kłócić!” powinna zostać przeczytana i opracowana w każdym domu, przedszkolu oraz szkole. Dzieci dzięki niej nie tylko staną się bardziej świadome, ale z pewnością pokochają różnorodnych bohaterów tej książki.

Polecam ją wszystkim powyżej 3 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-przedszkolakow-3-5-lat/przestancie-sie-klocic-porozumienie-bez-przemocy

Rekomendowana księgarnia: KLIK


Poprzedni wpis
Superrobak – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
5 pytań do… Magdaleny Urlich, czyli kto jest po drugiej stronie książki?
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, +8, 2022, blog książkowy, Caroline Pellissier, gniew, Joanna Kuhn, Kei Lam, kłótnia, konflikt, książki dla dzieci, Papilon, patronat medialny, patronat medialny Bajkochłonki, Przestańcie się kłócić!, Przestańcie się kłócić! Porozumienie bez Przemocy objaśnione dzieciom, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, Virginie Aladjidi, Wydawnictwo Papilon, złość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja