Ooodjazd! – recenzja książki przestrzennej

Tytuł: ,,Ooodjazd!

Autor: Gerard Lo Monaco

Ilustracje: Gerard Lo Monaco

Tłumaczenie: Jadwiga Jędrys

Wydawnictwo: Dwie Siostry

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Chcecie poznać połączenie idealne? Pociągi oraz książki przestrzenne! Myślę, że mało jest rzeczy na świecie, które zachwycą bardziej małych odkrywców, miłośników kolei i bibliofilów niż lektura, która oferuje analogową podróż techniką 3D.

 

,,Ooodjazd” to książka o pięciu ważnych historycznie pociągach. Te maszyny na stałe wpisały się w rozmaite encyklopedie kolejnictwa i stały się symbolem swoich czasów.

Autorem tej pozycji jest Gerard Lo Monaco – argentyński twórca książek, ilustrator, dyrektor kreatywny oraz kreator papieru, który obecnie mieszka w Paryżu. Pod jego palcami zwykła kartka zmienia się w rzeźbę – małe dzieło sztuki, którym można się długo zachwycać.

 

 

 

 

Choć ,,Ooodjazd” ma tylko kilka rozkładówek, to są one ze sobą połączone, tworząc jedną długą linię narracyjną. Dzięki zachowaniu chronologii, możemy obserwować nie tylko  rozwój pociągów, ale także zmieniającą się garderobę pojawiających się na stronach osób. 

Na odwrotach przestrzennych ekspozycji, znajdziemy merytoryczne uzupełnienie ilustracji. Dowiemy się jak został skonstruowany parowóz ,,Rakieta”, dlaczego kolej naziemna w Nowym Jorku przegrała z metrem, jak nazywa się najpopularniejszy pociąg Wielkiej Brytanii czy do ilu rozpędza się najszybsza maszyna świata na torach.

 

,,Ooodjazd” jest książką kolekcjonerską, a to znaczy, że jeżeli trafi w nieodpowiednie ręce, szybko może ulec zniszczeniu. Wszystkie elementy, które składają się na rozkładówkę trzymają się bardzo dobrze (to połączenie odpowiednio złożonego papieru z klejem). Całość zabezpiecza także twarda oprawa. Jednak mimo wszystko nie polecałabym tej pozycji maluszkom, ani przedszkolakom, którym może zdarzyć się ,,wypadek” podczas czytania.

 

 

 

 

To książka, która zachwyci dzieci czytające samodzielnie lub te, które potrafią docenić wartość takiego prezentu. ,,Ooodjazd”, ze względu na ponadczasowy charakter ilustracji, sprawdzi się nawet dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej oraz młodzieży! 

Link do strony Wydawnictwa: https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/zapowiedzi/prod-ooodjazd_popup.html

 

 

Poprzedni wpis
5 PYTAŃ DO… autorów ,,Stasia na tropie”, czyli kto jest po drugiej stronie książki?
Następny wpis
Osiem małych planet – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +7, +8, +9, 2020, blog książkowy, Dwie Siostry, Gerard Lo Monaco, Jadwiga Jędrys, książka 3D, książka artystyczna, książka na prezent, książki dla dzieci, książki o pociągach dla dzieci, książki przestrzenne, książki trójwymiarowe, Ooodjazd!, pociąg, pociągi, pop up, recenzje książkowe, Wydawnictwo Dwie Siostry, wyjątkowe książki dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja