fbpx

Seria Pierwsze słowa – W nocy i Moje ciało

Seria Pierwsze słowa – W nocy i Moje ciało

Tytuły: ,,W nocy”, ,,Moje ciało”

Seria: Akademia Mądrego Dziecka

Cykl: Pierwsze słowa

Ilustracje: Nathalie Choux

Wydawnictwo: Egmont Polska

Rok wydania: 2018

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

,,Akademia Mądrego Dziecka” to bardzo popularna seria dla najmłodszych czytelników, przygotowywana przez Wydawnictwo Egmont Polska. Skupia się ona na podstawowych pojęciach, czynnościach czy słowach, które towarzyszą dzieciom i pomagają im zrozumieć otaczający je świat.

 

 

Ostatnio pisałam już o dwóch pozycjach z cyklu ,,Moje pierwsze 100”, w tej recenzji chciałabym się skupić na ostatniej nowości, czyli książkach, które powstały w ramach ,,Pierwszych słów”.

 

,,W nocy” oraz ,,Moje ciało” to dwie z 9 pozycji, które mają tę samą formę i przesuwane elementy. Cykl powstał we Francji, a za zilustrowanie go odpowiedzialna była Nathalie Choux.

 

 

 

,,W nocy” to książeczka, która za pomocą bardzo prostego przekazu, wyjaśnia jak działają niektóre elementy w kosmosie. Dzięki przesuwanym elementom możemy obserwować spadającą gwiazdę albo różne fazy księżyca.

 

Można w niej także znaleźć zwierzęta, które prowadzą nocny tryb życia. Zerknąć na obiekty, które dają światło, jak np. świeczka lub świetlik. Jest także wspomniane, jakie elementy mogą dzieciom kojarzyć się z nocą.

 

 

 

 

 

 

Drugą książką o której chciałam opowiedzieć z tej serii jest ,,Moje ciało”. Uczy ona maluszki jak nazwać pojedyncze części ciała, czym jest ruch oraz w jaki sposób działa mimika.

 

Pokazuje na przykładach na czym polegają codzienne czynności oraz czym są emocje.

 

 

 

 

 

 

Seria ,,Pierwsze słowa” ma grube kartonowe strony i zaokrąglone bezpieczne rogi. Ilustracje są przyjemne, a dobrane do każdego tytułu elementy idealnie trafiają w gust najmłodszych.

 

Polecam te książeczki dzieciom już od pierwszych miesięcy życia.

 

Linki do strony wydawnictwa:  https://egmont.pl/Moje-cialo.-Akademia-madrego-dziecka.-Pierwsze-slowa,13566980,p.html 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment