Jutro rządzę ja – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Jutro rządzę ja
Autor: Jörg Mühle
Ilustracje: Jörg Mühle
Tłumaczenie: Anna Kierejewska
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Rok wydania: 2024

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszychdla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumiejądla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Nikt nie lubi zarozumialców, którzy tylko chcą narzucać innym własne zdanie. Życie w społeczności to umiejętność chodzenia na ustępstwa. Jednak żeby to wiedzieć, trzeba albo trochę dorosnąć, albo dość szybko zrozumieć, że nie zawsze może być wszystko po naszej myśli.

Najciekawsze książki Jörga Mühla

Jutro rządzę ja to najnowsza książka wybitnego, niemieckiego twórcy Jörga Mühla, który na mojej stronie gościł już niejednokrotnie. Przede wszystkim jego nazwisko pojawiało się w kontekście ilustracji, ale także autorskiej i zarazem pierwszej z serii książek o niedźwiedziu oraz łasicy.

Dwa dla mnie, jeden dla ciebie zapoczątkowała cykl opowiastek o bardzo burzliwej przyjaźni. Ich bohaterowie muszą się jeszcze wiele nauczyć, ale dzięki temu – mali czytelnicy mogą uczyć się razem z nimi! 

Recenzje pozostałych książek z udziałem artysty znajdziecie tutaj:

Początek wielkiej kłótni

Łasica wraca do domu po chwilowej nieobecności i zauważa, że niedźwiedź bawi się z jej bardzo dobrym przyjacielem borsukiem. Nie jest tym faktem zachwycona. Bardzo szybko proponuje, żeby pobawić się w inną zabawę, odsuwając tym samym niedźwiedzia od przyjaciela.

Niedźwiedź nie da sobie jednak w kaszę dmuchać. Staje okoniem do propozycji łasicy. Między tą dwójką zaczyna robić się gorąco – konflikt wisi w powietrzu. Kiedy zaczynają się kłócić dopominając się swoich racji, robi się bardzo nieprzyjemnie.

Sztuka chodzenia na kompromisy

Jutro rządzę ja to jedna z tych książek, w których jak na dłoni widać wszystkie emocje bohaterów. Na przykład łasica jest ewidentnie zazdrosna o swojego przyjaciela borsuka. Nie podoba się jej, że podczas nieobecności, nawiązał on bliższą znajomość z niedźwiedziem.

Z tego powodu zupełnie nie chce pójść na żaden kompromis. Z kolei, widząc jak uparta jest łasica, niedźwiedź także nie zamierza odpuszczać. Najbardziej pokrzywdzonym w całej sytuacji jest oczywiście sam borsuk, który zapewne czuje się bardzo nieswojo w tym ostrzale pretensji oraz przytyków. Robi on wówczas jedyną logiczną rzecz, na którą w takiej sytuacji można się zdecydować.

Książka Jutro rządzę ja daleka jest od moralizowania oraz łopatologicznego tłumaczenia tego, czego się jest świadkiem. Zupełnie nie jest to potrzebne. Wyraźnie widać jak destrukcyjny wpływ na relacje mają kłótnie i brak nawet chęci wzajemnego się rozumienia.

Polecam czytać ją i o niej rozmawiać, jak najczęściej. Na pewno sprawdzi się jako doskonały przykład wielu momentów z codziennego życia. Dla dzieci powyżej 3 lat.

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/jutro-rzadze-ja.html


Poprzedni wpis
Moko. Najśmieszniejszy klaun na świecie – recenzja
Następny wpis
Tina nie lubi przegrywać – recenzja książki dla dzieci
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, +8, 2024, Anna Kierejewska, bez moralizowania, blog książkowy, brak porozumienia, Dwie Siostry, Jorg Muhle, Jutro rządzę ja, kłótnia, kompromis, konflikt, książka obrazkowa, książki dla dzieci, polecone z zagranicy, recenzje książek dla dzieci, Wydawnictwo Dwie Siostry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja