Pozdrowienia z Wodorostowego Lasu – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Pozdrowienia z Wodorostowego Lasu
Seria: Z Pozdrowieniami
Autorka: Megumi Iwasa
Ilustracje: Jörg Mühle
Tłumaczenie: Anna Zalewska
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Rok wydania: 2023

Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Mało jest takich serii książek dla dzieci, do których wraca się z tak dużą przyjemnością. O bohaterach zamieszkujących Morze Wielorybie piszę już od prawie trzech lat, regularnie przypominając jak urocze i pełne wartościowych treści lektury tworzy autorka cyklu Megumi Iwasa.

Seria Z Pozdrowieniami

,,Pozdrowienia z Wodorostowego Lasu” to już czwarty tom, gdzie wzięty jest na tapet ważny, społeczny temat, relacje oraz oczywiście nieśmiertelna sztuka pisania listów.

Jest to właśnie punkt styczny wszystkich pozycji tej serii – bohaterowie sięgając po korespondencję, poznają nowych przyjaciół oraz uczą się nowych rzeczy.

Koniecznie sprawdźcie, co było głównymi zagadnieniami w poprzednich częściach:

Pewien nieznajomy

Kolejną ciekawą kwestią jest zmiana pierwszoplanowego bohatera razem z każdą nową książką. W ,,Pozdrowienia z Wodorostowego Lasu” jest nim wydra Wydrzysław Chybotko, który w poprzednim zbiorze przygód zdążył porozsyłać listy do nieznajomych.

Chodź wydra ceni sobie samotność, potrzebuje czasami towarzystwa kogoś miłego. Dlatego bardzo nie może doczekać się odpowiedzi na rozesłaną korespondencje. Niestety, żaden list zwrotny jednak do niego nie dociera. Wydrzysław już podejrzewa, że będzie musiał obyć się bez gości, kiedy… przypływa do niego pewien nieznajomy.

Krzywdząca plotka

Autorka książki ,,Pozdrowienia z Wodorostowego Lasu” bazując na prostej opowiastce, porusza zagadnienia fałszywego oskarżenia, krzywdzącej plotki czy bezmyślnie powtarzanych pomówień. Mało tego! Lektura opisuje również bohatera skrajnie nieśmiałego, który ma poważny problem z nawiązywaniem nowych znajomości i utrzymywaniem przyjaźni. Podpowiada w jaki sposób można przemóc w sobie tę nieśmiałość i dlaczego warto mieć bliskie sobie osoby.

Książka daje szerokie pole do rozmowy. Dyskutując o niej z młodymi odbiorcami, poszerzamy ich horyzonty oraz uwrażliwiamy na otaczający świat. Kolorytu dodają tej pozycji fantastyczne ilustracje niezawodnego Jörga Mühlea.

Polecana książka dla dzieci

Polecam ten tom każdemu powyżej 5 roku życia. Niech apetyt na serię zaostrzy także informacja z końca ,,Pozdrowienia z Wodorostowego Lasu”, gdzie pojawia się zapowiedź nowego bohatera z bardzo ostrymi zębami i nieco splamioną opinią…

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/pozdrowienia-z-wodorostowego-lasu.html


Poprzedni wpis
Kochamy naszą panią – recenzja książki
Następny wpis
Zacisze krecika – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +5, +6, +7, +8, +9, 2023, Anna Zalewska, blog książkowy, Dwie Siostry, empatia, Jorg Muhle, książki dla dzieci, książki dla początkujących czytelników, książki dla uczących się czytać, książki do nauki czytania, listy, Megumi Iwasa, Morze Wielorybie, plotka, Pozdrowienia z Wodorostowego Lasu, przyjaźń, recenzent książek, recenzje książek, samotność, Wydawnictwo Dwie Siostry, wydra, Z Pozdrowieniami, żółw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja