Kochamy naszą panią – recenzja książki

Tytuł: Kochamy naszą panią
Autor: Luis Amavisca
Ilustracje: Mar Ferrero
Tłumaczenie: Hanna Klejna
Wydawnictwo: Tako
Rok wydania: 2023
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna


Można powiedzieć, że dobry przykład idzie z góry. Można także stwierdzić, że dzieci są w dorosłych wpatrzeni jak w obrazek i wiernie powtarzają to, co wcześniej zobaczą lub czego doświadczą.

Nic więc dziwnego, że bohaterowie najnowszej książki wydawnictwa Tako, zrobili coś, co sprawiło, że miękną serca wszystkich czytelników.

Podręcznikowa nauczycielka

,,Kochamy naszą panią” to książka obrazkowa, zbliżona tematycznie choćby do opisywanej już wcześniej przeze mnie ,,Co to jest szkoła?”. W tym przypadku jednak Luis Amavisca oraz Mar Ferrero skupiają się na relacjach oraz wzorcach, jakie można otrzymać podczas szkolnej edukacji.

Tytułowa postać pani Gazeli jest bowiem nauczycielką jak z podręcznika. Pełna wyrozumiałości, empatyczna, dobra i poświęcona swojej pracy, wzbudza sympatię we wszystkich swoich uczniach. Autorzy sprytnie pokazują jak oni różnią się od siebie. Jeden skunks lubi dużo spać, niektórzy nie radzą sobie z czytaniem, a jeszcze inni mają słabość do podjadania. Mimo jednak tak rozmaitych charakterów – wszyscy darzą nauczycielkę ogromnym szacunkiem.

Wpływ nauczyciela na rozwój ucznia

W książce ,,Kochamy naszą panią” pani Gazela pewnego dnia nie pojawia się w szkole. Dzieci są zaniepokojone i postanawiają z pomocą rodziców odwiedzić nauczycielkę, żeby sprawdzić jak ona się czuje. Przypomina mi się zbliżona tematycznie pozycja ,,Gdzie jest pan Amos?”, w której empatyczny dozorca zoo nie pojawia się w swojej pracy.

,,Kochamy naszą panią” także nie jest rozbudowaną, ale raczej prostą fabułą z mocnym przesłaniem. Zaangażowana nauczycielka ma realny wpływ na swoich uczniów. Dzięki niej nie tylko są w stanie być skłonnymi do współczucia, ale także potrafią się zjednoczyć i zorganizować w słusznej sprawie.

Prezent na Dzień Nauczyciela

Miłym akcentem jest książka, którą dzieci ofiarowują pani Gazeli. Na ilustracji możemy zobaczyć, że jest to ta sama pozycja, którą czytelnicy trzymają w swoich rękach. To pozostawia także niedopowiedzianą intencję, że ,,Kochamy naszą panią” to wspaniały pomysł na prezent np. z okazji Dnia Nauczyciela.

Trzeba tylko uważać, żeby zbyt wielu uczniów nie kupiło zamiast bombonierki lub kwiatka takiej pozycji, bo panie nauczycielki będą miały nie lada problem ze zdublowanymi lekturami! 😉

Polecam ,,Kochamy naszą panią” czy to w roli upominku czy jako wprowadzenie w adaptację szkolną wszystkim dzieciom powyżej 4 roku życia i nauczycielom (także przedszkoli).

Link do strony wydawnictwa: https://tako.biz.pl/p,992,kochamy-nasza-pania.html


Poprzedni wpis
Książki z przyszłości – zapowiedzi książkowe cz. 65
Następny wpis
Pozdrowienia z Wodorostowego Lasu – recenzja książki dla dzieci
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2023, adaptacja szkolna, blog książkowy, Dzień Nauczyciela, empatia, Hanna Klejna, Kochamy naszą panią, książki dla dzieci, książki na Dzień Nauczyciela, Luis Amavisca, Mar Ferrero, nauczyciel, odwiedziny, pani nauczycielka, prezent, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, szkoła, Tako, uczniowe, Wydawnictwo Tako

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja