Jak Zrzędus chciał zepsuć Święta – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Jak Zrzędus chciał zepsuć Święta
Autor: Alex T. Smith
➜ Ilustracje: Alex T. Smith
➜ Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Wydawnictwo: Świetlik
Rok wydania: 2022

Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Zdecydowana większość ludzi lubi Święta, ale jest też pewna grupa osób, która na samą myśl o zapachu pierniczków, strojeniu choinek i skrzypiącym pod stopami śniegu… wzdryga się nieprzyjemnie. Jedną z takich osób był z pewnością Zrzędus – bohater najnowszej książki, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Świetlik.

,,Jak Zrzędus chciał zepsuć Święta” ma dużą szansę stać się… kultową pozycją świąteczną! I to nie tylko dlatego, że jej autorem jest Alex T. Smith, znany wielu czytelnikom z książek:

Kim jest Zrzędus?

Główny bohater o bardzo wymownym imieniu może przypominać inną, znaną postać – Grincha. Tamten zielony stworek z klasycznej powieści Dr. Seussa z 1957 roku (ale i z wielu ekranizacji) ,,Grinch: Świąt nie będzie” także (delikatnie mówiąc) nie przepadał ze Świętami.

Ze Zrzędusem jest jednak nieco inaczej – on po prosu nie przepada za niczym. Wyjątkiem są brukselki, jego ukochany sweter… w brukselki i kij. Kiedy więc wioskę, w której mieszka, zaczyna ogarniać przedświąteczna gorączka, Zrzędus zaczyna się bardzo irytować. Szalę goryczy przelewa brak jego ulubionego produktu spożywczego w sklepie i bohater wpada na pewien, podstępny i przerażający plan.

Podstępny, Przerażający Świąteczny Plan

Zrzędus uzbrojony w mapę okolicy wyrusza więc na Biegun Północy, aby wypełnić swoje zamierzenie. Jeszcze nie jest do końca zdecydowany w jaki sposób udaremni Święta, ale ma już kilka pomysłów. Nie oglądając się za siebie, obiera cel i znika za horyzontem… zupełnie nie spodziewając się, co przyniesie i jak wiele zmieni ta podróż!

Zrzędus zanim dotrze na Biegun Północny i do Świętego Mikołaja – pozna wiele nowych osób oraz będzie świadkiem rozmaitych zdarzeń. Przynajmniej raz znajdzie się w niebezpieczeństwie, zrobi coś wbrew sobie i przede wszystkim… poczuje w głębi uczucia oraz emocje, które do tej pory były mocne uśpione.

Świąteczna książka dla dzieci (i nie tylko)

,,Jak Zrzędus chciał zepsuć Święta” to bardzo przewrotna i wspaniale wielowymiarowa pozycja, która wychodząc od antyświątecznej tezy, pokazuje co jest naprawdę ważne podczas tych kilku grudniowych dni. Zrzędus nie lubił Świąt, bo zupełnie nie zdawał sobie sprawy, na czym one polegają.

Kiedy obserwując innych, a przede wszystkim nawiązując znajomość z pewną małą, kulką puchu zobaczył jak Gwiazdka jest znacząca dla innych, musiał spojrzeć na nią z nieco innej perspektywy.

Ta książka pełna jest ciepła (mimo przedzierania się przez śniegowe zaspy) oraz wspaniale ukazuje przemianę głównego bohatera. Będzie odpowiednia dla dzieci już powyżej 6 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.wydawnictwokobiece.plPoprzedni wpis
Światła Północy. Wyprawa do królestwa trolli – recenzja
Następny wpis
Wokół słońca. Nasze miejsce w kosmosie – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +6, +7, +8, +9, 2022, Alex T. Smith, blog książkowy, Boże Narodzenie, empatia, Jak Zrzędus chciał zepsuć Święta, książki dla dzieci, książki na święta, książki świąteczne, książki świąteczne dla dzieci, nowości książkowe, Piotr W. Cholewa, przyjaźń, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, Świetlik, Święty Mikołaj, Wydawnictwo Świetlik, Zrzędus, życzliwość

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja