Dziadek do orzechów i świąteczne machlojki Mysiego Króla – recenzja

Tytuł: Dziadek do orzechów i świąteczne machlojki Mysiego Króla
Autor: Alex T. Smith
➜ Ilustracje: Alex T. Smith
➜ Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Wydawnictwo: Świetlik
Rok wydania: 2023

Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Wiecie, co jest niefajnego w byciu recenzentem książek dla dzieci? Na przykład to, że czyta się dużo fajnych, tematycznych pozycji, zanim nadejdzie odpowiedni czas ich czytania. Przykładem są właśnie adwentowe kalendarze książkowe, które – zgodnie z założeniem – należy odkrywać rozdział po rozdziale, od pierwszego do dwudziestego czwartego, a nawet czasami dwudziestego piątego grudnia. 

Z drugiej strony, zdarzają się i takie książki, które nawet pomimo braku świątecznych ozdób w mieszkaniu, zapachu piekących się w piekarniku pierniczków czy pruszącego za oknem śniegu – potrafią przywołać atmosferę Bożego Narodzenia, jak żadne inne!

Nowa interpretacja klasyki Dziadek do orzechów

Przykładem jest m.in. ,,Dziadek do orzechów i świąteczne machlojki Mysiego Króla”Alexa T. Smitha – autora takich bestsellerów jak m.in.:

Święta kolejny raz stają pod znakiem zapytania! Tym razem zagrożeniem będzie znany już szerszej publiczności Mysi Król. We współczesnej wersji klasycznej powieści ,,Dziadek do Orzechów i Król Myszy” czarny charakter jednak… dostaje drugą szansę. I to nie koniec różnic, na jakie możemy liczyć w tej wersji.

Machlojki Mysiego Króla

W zasadzie ,,Dziadek do orzechów i świąteczne machlojki Mysiego Króla” to zupełnie nowa opowieść, którą łączą z klasyczną baśnią tylko niektóre punkty styczne. Tutaj głównymi bohaterami również jest Fred oraz Klara. Dziewczynka jednak zupełnie nie wierzy w magię… aż do momentu, gdy nieco zmieni swoją perspektywę (dosłownie!).

Co gorsza, bitwa z Mysim Królem, a właściwie – Gorgonzolą Wielkim będzie znacznie trudniejsza, ponieważ ogromną rolę odgrywał będzie w niej czas. Machlojki koronowanej myszy nie tylko wpłyną na, nomen omen, płynność dostaw słodyczy, ale i… będą mogły zrujnować całe Święta!

Najważniejszy symbol Świąt

Na szczęście dzieci z pomocą przyjaciół (w tym oczywiście tytułowego Dziadka do Orzechów) stawią czoła niebezpieczeństwom, wyzwaniom, przeszkodom oraz… śmierdzącemu serowi!

,,Dziadek do orzechów i świąteczne machlojki Mysiego Króla” nie pozostawia czytelników bez przesłania. To wartościowa książka, w której choć trudno o stronę bez opisu smakowitych słodyczy, podkreśla się wartość przyjaźni i niesienia pomocy innym. To właśnie życzliwość, a nie cukierki oraz czekoladki, uważa się za najważniejszy symbol Świąt.

Jestem przekonana, że dzieci bardzo polubią te nowe spojrzenie na ponadczasową klasykę. Dzięki niewiarygodnie wartkiej akcji i zachwycającym ilustracjom samego autora, będzie to książka, do której będą wracać każdego roku.

Polecam odbiorcom powyżej 8 roku życia.

Link do strony księgarni: https://www.taniaksiazka.pl/dziadek-do-orzechow-i-swiateczne-machlojki-mysiego-krola-alex-t-smith-p-1906307.html


Poprzedni wpis
Weronika Szelęgiewicz, czyli nauczycielka która jest pisarką – wywiad Strefa Rozmów
Następny wpis
Beki, smarki, pierdy – recenzja bajeranckiej książki dla dzieci
Tags: +10, +11, +12, +8, +9, 2023, Alex T. Smith, blog książkowy, Boże Narodzenie, Dziadek do Orzechów, Dziadek do orzechów i świąteczne machlojki Mysiego Króla, humor, klasyka literatury dziecięcej, książki dla dzieci, książki przygodowe, książki świąteczne, Mysi Król, mysz, myszy, Piotr W. Cholewa, poczucie humoru, przygoda, recenzje książek, rodzeństwo, słodycze, święta, Świetlik, Święty Mikołaj, Wydawnictwo Świetlik, życzliwość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja