Seria o Winstonie – książki dla dzieci do czytania w grudniu

Być może część z Was już zdążyła poznać ciekawą świata mysz (a w zasadzie myszka) Winstona, który nie boi się przygód i ma ogromną potrzebę rozwiązywania rozmaitych zagadek. Jest on także bohaterem doskonałej, świątecznej serii, którą można czytać (podobno) przez 25 pierwszych dni grudnia – choć osobiście nie znam nikogo, kto wytrzymałby tak długo w niepewności o losy tej postaci!

Teraz jest dogodna okazja, żeby wyposażyć się zarówno w pierwszą jak i drugą część opowieści, ponieważ Wydawnictwo Zielona Sowa nie tylko wydało nowy tom, ale także przygotowało dodruk tego pierwszego, który ostatnio zupełnie się wyprzedał (teraz ma bardziej białą okładkę)!

Tytuł: Jak Winston uratował Święta

Seria: Winston

Autor: Alex T. Smith

Ilustracje: Alex T. Smith

Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Rok wydania: 2021

Objętość: więcej niż sto

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

,,Jak Winston uratował Święta” to początek wielkiej przyjaźni myszka Winstona oraz chłopca Oliviera. Bezdomny gryzoń błąka się tuż przed świętami po ulicy, aż znajduje pewien list zaadresowany do Świętego Mikołaja. Tknięty jakimś trudnym do określenia przeczuciem, postanawia odnaleźć adresata i dostarczyć zagubioną przesyłkę. Sprawa ta wcale nie wydaje się jednak taka prosta! Zanim czytelnik doczeka się happy endu, jest świadkiem małej lotniczej katastrofy, mocno zmarzniętych wąsików oraz spotkania Winstona oko w oko z… kotem!

Cała opowieść toczy się w środku świątecznego czasu, dlatego autor nie skąpi nam smakowitych opisów pysznych potraw oraz krótkich epizodów, które razem budują nastrój zbliżającego się Bożego Narodzenia.

Finalnym przesłaniem książki jest niezwykła moc bezinteresowności, obdarowywania innych oraz przyjaźni. To pełna uroku opowieść, która rozgrzeje serce każdego czytelnika.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.zielonasowa.pl/jak-winston-uratowal-swieta-19513.html 

Tytuł: Winston wraca na Święta

Seria: Winston

Autor: Alex T. Smith

Ilustracje: Alex T. Smith

Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Rok wydania: 2021

Objętość: więcej niż sto

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Z kolei w najnowszej części Winston opuści swój bezpieczny, znajomy kąt i wyruszy na poszukiwania… głosu z piosenki, która wraca do niego we wspomnieniach. Tuż przed świętami mały myszek odczuwa w swoim sercu dziwnego rodzaju tęsknotę. Postanawia ruszyć za głosem serca, żeby przekonać się, czego brakuje mu w dotychczasowym życiu.

,,Winston wraca na Święta” to historia o nowych przyjaźniach, odważnych decyzjach, ale i pragnieniu odnalezienia prawdziwego siebie. Myszek wyrusza w podróż do Francji, Niemiec oraz Skandynawii, żeby odnaleźć prawdziwe szczęście! 

Zarówno w tej jak i poprzedniej części na czytelników w każdym wieku czekają tzw. ,,przerywniki”, czyli rozdziały, które oferują możliwość lepszego przygotowania się do Świąt. Te rozkładówki poświęcone są na zajęcia plastyczne, pyszne przepisy lub listy rzeczy do zrobienia przed Wigilią. Mają one zachęcać do dawkowania sobie przyjemności z lektury o Winstonie i realizowania tych zadań we wspólnym rodzinnym gronie.

Ja, choć uwielbiam opowiastki, które dedykowane są takiemu czytaniu, zawsze pochłaniam całą książkę na raz! Ale cóż, pseudonim zobowiązuje 😉

,,Winston wraca na Święta” zdecydowanie spodoba się wszystkim dzieciom powyżej 5 roku życia. Jeżeli nie macie części pierwszej, jej lektura nie będzie obowiązkowa, żeby od razu sięgnąć po nowość. Zachęcam jednak do chronologicznego czytania, które rozbudowuje opowieść i pozwala lepiej zrozumieć samego bohatera.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.zielonasowa.pl/winston-wraca-na-swieta-19582.html


Poprzedni wpis
Hint – recenzja gry imprezowej
Następny wpis
Szachy. Wszystko, co trzeba wiedzieć o grze starej jak świat – recenzja
Tags: +10, +5, +6, +7, +8, +9, 2021, Alex T. Smith, Boże Narodzenie, Jak Winston uratował Święta, książki 24 rozdziały, książki adwentowe, książki dla dzieci, książki dla dzieci na święta, książki na Boże Narodzenie, książki na prezent, list, mysz, Piotr W. Cholewa, przyjaźń, świąteczne książki, święta, Winston, Winston wraca na Święta, Wydawnictwo Zielona Sowa, Zielona Sowa

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja