Hint – recenzja gry imprezowej

Tytuł: Hint

Autorzy: Jesper Bulow, Jonas Resting-Jeppesen

Ilustracje: Jonas Resting-Jeppesen

Wydawnictwo: Rebel

Rok wydania: 2021

Czas gry: ok. 30 minut

Ilość graczy: 4+

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Słowo ,,Hint” po angielsku oznacza wskazówkę. W grze, o której opowiem za chwilę, trzeba będzie wybrać takie podpowiedzi, które nie naprowadzą uczestników zabawy na… główne hasło!

,,Hint” jest grą imprezową, na którą bardzo długo czekałam! Ta karcianka cieszy się dużą popularnością w wielu krajach (choć częściej można ją tam spotkać w pudełkowej, klasycznej wersji). Wydawnictwo Rebel postanowiło wydać ją w wygodnej tubie, która nie zajmuje dużo miejsca i łatwo można ją wziąć ze sobą np. na weekendowy wypad z przyjaciółmi. 

Autorami ,,Hinta” są Jesper Bulow oraz Jonas Resting-Jeppesen. Gra dedykowana jest osobom powyżej 15 roku życia. W skład pudełka wchodzi: 150 kart, obręcz na tubie, 2 pionki, tabliczka do rysowania, ścieralny mazak, klepsydra do odliczania 90 sekund oraz krótka instrukcja.

Cała mechanika polega na odgadywaniu haseł na czas, rywalizując ze sobą w dwóch drużynach. Można powiedzieć, że ,,Hint” to takie kalambury na sterydach. Przede wszystkim wybierając daną kartę widzimy jedną podpowiedź oraz sposób, w jaki mamy przekazać hasła innym graczom. Możemy to zrobić za pomocą pokazywania, nucenia, rysowania czy opisywania. Naturalnie nikt nie każe nam nucić przykładów dań kuchni włoskiej – najczęściej będą to np. najbardziej kultowe piosenki o miłość, itp.

Na tubie przymocowana jest obręcz, która pełni funkcję planszy. Na jej brzegach umieszcza się pionki (początkowo naprawdę trudno wchodzą i potrzeba sporo czasu, żeby je przemieszczać – co może być problematyczne. Z czasem, po wyrobieniu, działają dobrze). Tam, gdzie znajduje się biała strzałka na czarnym tle dokładamy kartę ze stosiku i wybieramy taką, którą musimy wziąć (warunki są ujęte w instrukcji) lub którą chcemy. 

Hasła są wymyślone tak, żeby sprawiać graczom maksymalnie dużo frajdy. Poza tym plusem ,,Hinta” jest to, że każdy może wybrać swój sposób komunikacji. Nie każdy lubi pokazywać lub nucić. Dla osób nieco bardziej nieśmiałych świetną opcją okaże się rysowanie lub opisywanie.

W ,,Hincie” każdy doskonale się odnajdzie. Ze względu na mierzenie czasu, tempo gry przebiega bardzo szybko. Poza tym nie fiksujemy się tutaj na jednym haśle, ale musimy spróbować odgadnąć ich jak najwięcej, a co ciekawe – przeciwnicy mogą przejąć nasze punkty, jeżeli nam nie pójdzie zbyt dobrze.

Bardzo polecam tę grę wszystkim, którzy poszukują ciekawej planszówki na niezobowiązujący wieczór z przyjaciółmi lub rodziną.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.wydawnictworebel.pl/games/hint-edycja-polska-5098.html

 

Poprzedni wpis
Kocia Szajka i napad na moście – recenzja
Następny wpis
Seria o Winstonie – książki dla dzieci do czytania w grudniu
Tags: +100, +15, +16, +18, +7, 2021, blog o grach, gra imprezowa, gra na imprezę, gry planszowe, Hint, Jesper Bülow, Jonas Resting-Jeppesen, kalambury, odgadywanie haseł, Rebel, recenzent gier, recenzje gier, Wydawnictwo Rebel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja