Story Cubes: Harry Potter – recenzja gry

 

Tytuł: ,,Story Cubes: Harry Potter”

Twórca: Rory O’Connor

Wydawnictwo: Rebel

Rok wydania: 2021

Czas gry: ok. 2-20 minut

Ilość graczy: od 1 do nieograniczonej

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumiejądla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Zabawa w opowiadanie historii jest jedną z moich ulubionych! Pozwala trenować wyobraźnię, tworzyć nowych bohaterów i spędzać czas z najbliższymi.

 

Story Cubes jest serią gier, które opierając się o wybrany temat lub zagadnienie oferują graczom coś w rodzaju podpowiedzi i wskazówek. Zawarte w zestawach kostki są punktami scenariusza, które każdy może dowolnie modyfikować i układać.

 

Pisałam już jakiś czas temu o ,,Story Cubes: Muminki”, dzisiaj przyszedł czas na ostatnią premierę Wydawnictwa Rebel, czyli ,,Story Cubes: HP”. Jestem wielką fanką Harrego Potter’a więc ta gra musiała znaleźć się w moich rękach. Już na pierwszy rzut oka zobaczyłam jednak kilka zmian, które różnią ten tytuł z poprzednim.

 

 

Przede wszystkim ,,Story Cubes: HP” wydany został jako metalowa puszka oraz białe kostki ze złotymi grafikami. Można skojarzyć tę wersję z wydaną pod koniec 2019 roku grą ,,Dobble Harry Potter. Wizualnie różnią się naprawdę w niewielkim stopniu.

 

Jeżeli nigdy wcześniej nie mieliście do czynienia z serią Story Cubes, powinniście wiedzieć, że cała mechanika zabawy polega wyłącznie na rzucie kostek i po prostu wymyślaniu na ich podstawie spójnych opowieści. W załączonej do puszki instrukcji znajduje się informacja, żeby korzystać ze wszyskich 9 kości. Opisane są także rozmaite warianty – można tworzyć indywidualne historie lub na przykład całą grupą wymyślać wielką epopeję podzieloną na rozdziały.

 

Jest to świetna propozycja zabawy dla fanów Harrego Potter’a, którzy chcieliby na przykład użyć tych kostek do stworzenia kontynuacji opowieści o najsłynniejszym czarodzieju na świecie.

 

Co dla tych, którzy nie znają tego uniwersum? Tutaj można być mały kłopot. Niestety nie dołączono kartki wyjaśniającej poszczególne znaki, dlatego osoby, które nie znają książek lub chociaż filmów o Potterze, mogą czuć się nieco zagubieni. 

 

 

 

 

Z kolei dla Potteromaników może być zastanawiających samych kilka symboli, jakie znalazły się na kościach. O ile złoty znicz, bohaterowie, miotła czy mandragora są jak najbardziej uzasadnione, to nie jestem pewna czy pokazywanie dwóch kłócących się postaci czy po prostu postaci krzyczącej nie jest już zbyt narzucającym się wyborem.

 

Pomimo tego drobnego zastrzeżenia ,,Story Cubes: Harry Potter” to gra, która oferuje godziny wspólnej, przyjemnej zabawy. Nie ma ograniczeń co do ilości oraz wieku uczestników, a jej wygodne wydanie sprawia, że można zabrać ją ze sobą zarówno w długą podróż jak i szybki wypad na plażę. 

Polecam każdemu powyżej 6 roku życia.

 

Grę do recenzji przekazało wydawnictwo Rebel:

 

Poprzedni wpis
KSIĄŻKI Z PRZYSZŁOŚCI CZ. 37
Następny wpis
Mój mały świat część 2 – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja