Dobble Harry Potter – recenzja karcianki dla Potteromaniaków

Tytuł: Dobble Harry Potter

Twórcy: Denis Blanchot, Jacques Cottereau

Wydawnictwo: Rebel

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: wybitna

 

Recenzja:

Prawdziwa gratka zarówno dla fanów Harrego Pottera jak i dla wszystkich miłośników gry Dobble! O jej wakacyjnej wersji – ,,Dobble Plaża pisałam w połowie czerwca. Tamten tytuł też miał wiele plusów, ale ,,Dobble HP” bije wszystkich poprzedników na głowę, właśnie dlatego, że jest sygnowane jedną z najbardziej popularnych serii książkowych na świecie! 

Jak prawie wszystkie Dobble, to także jest spakowane do metalowej puszki z tłoczonymi pojedynczymi elementami. Prezentuje się bardzo dobrze, a przede wszystkim gwarantuje długie użytkowanie w niezmienionej formie. 

Tytuł zapewnia co najmniej 5 możliwości rozegrania gry w grupie od dwóch do ośmiu osób. Szacunkowy czas rozgrywki to około 15 minut, a sugerowany wiek graczy nie powinien być niższy niż 6 lat (chociaż odstępstwa nie są tutaj wykluczone). 

Zawartość puszki to krótka książeczka z zasadami gry oraz 55 papierowych kart. Na każdym krążku znajduje się 8 różnych symboli z uniwersum Harrego Pottera. Fani rozpoznają tutaj z łatwością m.in. Bijącą Wierzbę, Potworną Księgę Potworów, Mroczny Znak, Hardodzioba, Nagini czy Krzywołapa. Pojawiają tu się także ważne postaci z Hogwartu, takie jak (oprócz tych najbardziej znanych) Lucjusz Malfoy, Remus Lupin czy Syriusz Black. 

Twórcy gry proponują aż 5 możliwości wykorzystania kart ,,Dobble HP”. Pierwszą z nich jest ,,Wieża”, która polega na nagromadzeniu największej ilości krążków. W ,,Studni” liczy się wręcz odwrotny efekt, czyli pozbycie się wszystkich kart. ,,Parzy” rozgrywa się podczas kilku rund i tu także należy odrzucić jak największą ilość krążków. W ,,Zatrutym podarunku” musi się utrudniać zabawę innym, a w ostatniej ,,Trojaczki” chyba najbardziej istotny jest refleks i zebranie największej ilości krążków. 

(Wieża)

(Trojaczki)

(Studnia)

W każdym z powyższych przypadków istotna jest przede wszystkim szybkość graczy. Ważnym jest, żeby albo wykrzyczeć nazwę dostrzeżonego symbolu, albo po prostu zgarnąć kartę ze stołu. 

,,Dobble HP” to propozycja świetnej zabawy nie tylko dla fanów gry, ale także każdego, kto szuka nowej ciekawej alternatywy dla swojej ulubionej karcianki. 

Dla tych jednak, którzy uwielbiają otaczać się gadżetami ze świata Harrego Pottera (a śmiało przyznaję, że jestem jedną z takich osób) będzie wspaniale móc powrócić do ulubionych momentów z serii za pomocą podobizn na kartach.

Bardzo polecam!

 

Grę do recenzji przekazało wydawnictwo Rebel:

 


Poprzedni wpis
Bałtyckie zwierzaki – recenzja
Następny wpis
Przygody pewnego japońskiego pracownika biurowego – recenzja
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +6, +7, +8, +9, Denis Blanchot, Dobble, Dobble Harry Potter, Dobble HP, gra dla dzieci, gra dla potteromaniaków, gra na prezent, Harry Potter, Jacques Cottereau, karcianka, pomysł na prezent, prezent na Mikołaja, Rebel, recenzja gier planszowych, Wydawnictwo Rebel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja