fbpx

Dobble Harry Potter – recenzja karcianki dla Potteromaniaków

Dobble Harry Potter – recenzja karcianki dla Potteromaniaków

Tytuł: ,,Dobble Harry Potter”

Twórcy: Denis Blanchot, Jacques Cottereau

Wydawnictwo: Rebel

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: wybitna

 

 

Recenzja:

Prawdziwa gratka zarówno dla fanów Harrego Pottera jak i dla wszystkich miłośników gry Dobble! O jej wakacyjnej wersji – ,,Dobble Plaża pisałam w połowie czerwca. Tamten tytuł też miał wiele plusów, ale ,,Dobble HP” bije wszystkich poprzedników na głowę, właśnie dlatego, że jest sygnowane jedną z najbardziej popularnych serii książkowych na świecie! 

 

Jak prawie wszystkie Dobble, to także jest spakowane do metalowej puszki z tłoczonymi pojedynczymi elementami. Prezentuje się bardzo dobrze, a przede wszystkim gwarantuje długie użytkowanie w niezmienionej formie. 

 

 

 

 

 

Tytuł zapewnia co najmniej 5 możliwości rozegrania gry w grupie od dwóch do ośmiu osób. Szacunkowy czas rozgrywki to około 15 minut, a sugerowany wiek graczy nie powinien być niższy niż 6 lat (chociaż odstępstwa nie są tutaj wykluczone). 

 

Zawartość puszki to krótka książeczka z zasadami gry oraz 55 papierowych kart. Na każdym krążku znajduje się 8 różnych symboli z uniwersum Harrego Pottera. Fani rozpoznają tutaj z łatwością m.in. Bijącą Wierzbę, Potworną Księgę Potworów, Mroczny Znak, Hardodzioba, Nagini czy Krzywołapa. Pojawiają tu się także ważne postaci z Hogwartu, takie jak (oprócz tych najbardziej znanych) Lucjusz Malfoy, Remus Lupin czy Syriusz Black. 

 

Twórcy gry proponują aż 5 możliwości wykorzystania kart ,,Dobble HP”. Pierwszą z nich jest ,,Wieża”, która polega na nagromadzeniu największej ilości krążków. W ,,Studni” liczy się wręcz odwrotny efekt, czyli pozbycie się wszystkich kart. ,,Parzy” rozgrywa się podczas kilku rund i tu także należy odrzucić jak największą ilość krążków. W ,,Zatrutym podarunku” musi się utrudniać zabawę innym, a w ostatniej ,,Trojaczki” chyba najbardziej istotny jest refleks i zebranie największej ilości krążków. 

 

(Wieża)

 

(Trojaczki)

 

 

(Studnia)

 

W każdym z powyższych przypadków istotna jest przede wszystkim szybkość graczy. Ważnym jest, żeby albo wykrzyczeć nazwę dostrzeżonego symbolu, albo po prostu zgarnąć kartę ze stołu. 

 

,,Dobble HP” to propozycja świetnej zabawy nie tylko dla fanów gry, ale także każdego, kto szuka nowej ciekawej alternatywy dla swojej ulubionej karcianki. 

 

Dla tych jednak, którzy uwielbiają otaczać się gadżetami ze świata Harrego Pottera (a śmiało przyznaję, że jestem jedną z takich osób) będzie wspaniale móc powrócić do ulubionych momentów z serii za pomocą podobizn na kartach.

Bardzo polecam!

 

 

Grę do recenzji przekazało wydawnictwo Rebel:

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment