Dobble Plaża – recenzja gry plenerowej

 

 

 

Tytuł: ,,Dobble Plaża”

Twórcy: Denis Blanchot, Jacques Cottereau

Wydawnictwo: Rebel

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Gra ,,Dobble” to obecnie jedna z najpopularniejszych gier towarzyskich na rynku. Na jej sukces składa się wiele elementów – jest uniwersalna, mogą grać w nią osoby naprawdę w różnym wieku oraz daje sporo możliwości zróżnicowanej rozgrywki.

 

Jej początków można doszukiwać się już w 1976 roku, kiedy to jeden z jej twórców, Jacques Cottereau zainspirował się słynną zagadką matematyczną, zwaną ,,Dylematem dziewcząt”. Polegała ona na podaniu propozycji, jak 15 uczennic może się tyko raz zetknąć z koleżanką, podczas spacerów w trzyosobowych rzędach. Stworzył wtedy ,,Grę w insekty”, która w 2008 roku wyewoluowała w klasyczną wersję gry ,,Dobble”.

 

,,Dobble Plaża” jest najnowszą propozycją od twórców i charakteryzuje się kilkoma elementami, które idealnie sprawdzą się w kontekście zbliżających się wakacji.

 

 

 

 

 

 

 

Jej najważniejszymi różnicami jest sposób w jaki została wykonana. Opakowanie gry składa się na 30 wodoodpornych i bardzo trwałych kart, instrukcji obsługi i garści informacji na temat twórców oraz wygodnego worka, który zajmuje mało miejsca i idealnie nadaje się do przechowywania wszystkich elementów pudełka.

 

,,Dobble Plaża” polega na odnajdywaniu symboli, ćwiczeniu spostrzegawczości i przede wszystkim świetnej zabawie w gronie najbliższych i przyjaciół.

 

To wydanie nawiązuje wakacyjną tematyką także na umieszczonych na kartach ilustracjach. Na obrazkach możemy tu odnaleźć falę, piłkę, słońce, kraba, parasol czy palmę.

 

Instrukcja zawiera pomysły na kilka mini gier. Każda z nich jest bardzo łatwa do zrozumienia. Możemy rozegrać tutaj pojedynek na ,,Parasol”, gdzie będziemy ścigać się na spostrzegawczość z innymi graczami. W ,,Zamek z piasku” bawimy się w kolekcjonerów z kart, a w ,,Basenie” podrzucamy je innym, w ten sposób wygrywając rozgrywkę.

Śmiało można pokusić się także o samodzielne wymyślenie mini gier. Wystarczą proste reguły i trochę kreatywności.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogromnym atutem ,,Dobble Plaża” jest to, że mogą grać w nią dzieci od 4. roku życia oraz dorośli. Karty są bardzo wytrzymałe i nawet emocjonująca rozgrywka nie powinna im zaszkodzić.

 

To świetna propozycja na wakacyjne dni w plenerze. Dzięki małym rozmiarom nie musimy obawiać się nadprogramowego bagażu, a w przypadku nudy podczas długiego plażowania sprawdzi się idealnie.

 

Grę do recenzji przekazało wydawnictwo Rebel:

 

 

Poprzedni wpis
Top Car – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Baboon! – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja