fbpx

7 nawyków szczęśliwego dziecka. Nowe historie – recenzja

7 nawyków szczęśliwego dziecka. Nowe historie – recenzja

Tytuł: ,,7 nawyków szczęśliwego dziecka. Nowe historie”

Autor: Sean Covey

Ilustracje: Stacy Curtis

Tłumaczenie: Małgorzata Bortnowska

Wydawnictwo: Znak Emotikon

Rok wydania: 2019

Objętość: więcej niż sto

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: ma dużo zalet

 

 

Recenzja:

Siedem Dębów to mała, sympatyczna miejscowość, która znana jest z bestsellerowej już pozycji ,,7 nawyków szczęśliwego dziecka, o której pisałam jakiś czas temu.

 

Ostatnio nakładem Wydawnictwa Znak Emotikon ukazała się kontynuacja przygód o uczniach Szkoły w Zagórniku, czyli ,,7 nawyków szczęśliwego dziecka. Nowe historie”. Książka zawiera 7 bajek, które zachęcają młodych czytelników do kształtowania w sobie zdrowych nawyków oraz komentarze dla rodziców, tematy do dyskusji z dzieckiem i porady wychowawcze.

 

 

 

 

W tej części autor stara się przekazać pozytywne wartości związane z wiarą we własne możliwości, umiejętnością dbania o porządek oraz spokojnym i zdroworozsądkowym podchodzeniem do zadań. W książce pojawia się także temat zalet pracy w grupie i przezwyciężania powierzchownych uprzedzeń.

 

Jest także mowa o śmierci dziadka, ale ukazana przede wszystkim z perspektywy przyjaciół. Pokazania im w jaki sposób mogą pomóc komuś, kto stracił kogoś bliskiego.

 

Nie jestem przekonana do jednej z bajek, która opowiada o uroczym marzeniu małej myszki, która wyobraża sobie co będzie robić, gdy dorośnie. Z jednej strony snucie perspektywy jeżdżenia samochodem jako kierowca, posiadania dziecka czy pracowania jest jak najbardziej w porządku, ale z drugiej strony autor sugeruje czytelnikowi, że żeby stał się dorosłym, musi spełnić pewne narzucone przez rodziców i opiekunów warunki. Brakuje mi w tym opowiadaniu nawiązania do zabawy, poznawania przyjaciół i rozwijania własnych pasji.

 

Pomijając jednak tę jedną bajkę, wszystkie pozostałe są bezsprzecznie wartościowe, a ich lektura może przynieść wiele dobrego, czytana z dziećmi do poduszki.

 

 

 

 

 

 

,,7 nawyków szczęśliwego dziecka. Nowe historie” podobnie jak pierwsza część ma bardzo dużo kolorowych i sympatycznych ilustracji, jest jednak mniejsza formatem.

 

Polecam ją zarówno fanom Siedmiu Dębów, jak i nowym czytelnikom, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać bohaterów tego niewielkiego miasteczka.

 

Książka nadaje się do czytania z dziećmi powyżej 4. roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,135422,7-nawykow-szczesliwego-dziecka-Nowe-historie

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment