Harry Potter i Magiczny Quiz – urządzenie nie dla mugoli!

Tytuł: Harry Potter i Magiczny Quiz

Rok wydania: 2021

Wydawnictwo: Rebel

Czas gry: ok. 15 minut

Liczba graczy: od 2 do 4

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

   

Recenzja:

Na te urządzenie czekałam już od jakiegoś czasu! Kiedy pojawiło się w zapowiedziach Wydawnictwa Rebel wiedziałam, że będzie to coś idealnie skrojonego pode mnie. Dlaczego jednak piszę ,,urządzenie” zamiast gra? Zależy mi, żeby podkreślić jego wyjątkowe właściwości!

,,Harry Potter i Magiczny Quiz” nie jest planszówką, karcianką czy po prostu grą w tradycyjnym rozumieniu tego słowa. W niewielkim urządzeniu zamknięto prostą mechanikę oraz ciekawie poprowadzoną narracyjnie rozrywkę. 

Po uruchomieniu na graczy czeka krótka opowieść. Nowy dyrektor Szkoły Magii wita nas w nowym roku szkolnym. Sami wybieramy do którego z czterech domów z uniwersum Pottera chcemy przystąpić i rozpoczyna się zabawa.  

Do wyboru mamy dwa poziomy trudności, a urządzenie obsługuje od dwóch do czterech graczy (trochę ubolewam, że nie można przetestować się samemu – chyba, że oszukując 😉 ). 

Z drugiej strony głównym celem ,,Harry Potter i Magiczny Quiz” jest… zgarnięcie Pucharu Domów, a to można zrobić tylko przez zdobycie jak największej ilości punktów i rywalizację!

(Gra działa na baterie)

Gra, a właściwie narrator w roli dyrektora zadaje nam pytania. My odpowiadamy tylko Prawda lub Fałsz. Wystarczy, że wybierzemy złoty lub srebrny przycisk, żeby urządzenie wiedziało jakim komunikatem ma nam odpowiedzieć. Przygotujcie się na to, że za poprawne odpowiedzi będziecie nagradzani wieloma komplementami, jednak kiedy się pomylicie, narrator może wam zarzucić… chwilowe zaćmienie. 

Załączona do pudełka papierowa instrukcja teoretycznie wcale nie jest potrzebna, bo narrator sam tłumaczy nam krok po kroku, co należy robić. Warto jednak do niej zajrzeć! Znajdziemy tam podpowiedzi – jakie konfiguracje przycisków pozwalają zapauzować grę, powtórzyć pytanie czy sprawdzić aktualny stan punktów. 

A jak sam poziom pytań? Szczerze mówiąc nie dostrzegłam wyraźnej granicy pomiędzy poziomem podstawowym i zaawansowanym gry. Czasami w tym drugim trafiały się pytania bardzo proste, a w tym pierwszym – dość trudne. 1000 oferowanych tutaj zagadnień to kwestie tak oczywiste jak np. czy imię sowy Pottera to Hedwiga. Choć trzeba przyznać, że niektóre nazwiska, o które nas pytano, wydawało mi się, jakbym słyszała je pierwszy raz (a ja naprawdę rewelacyjnie znam tę serię)! 

Zdarzyła się też jedna mała wpadka, którą wyłapałam. Narrator próbował mi wmówić, że nie wiem czym jest zaklęcie Wingardium Leviosa – przez co niesłusznie straciłam punkty.

Warte wspomnienia jest także to, że oprócz standardowego, wymiennego zadawania pytań, gra oferuje także ściganie się na czas lub tzw. rundy pomagające tym graczom, którym idzie trochę słabiej.

Ogólnie przy ,Harry Potter i Magiczny Quiz” wybawiłam się rewelacyjnie! To oczywiście gra wyłącznie dla znawców serii, ale mogę polecić ją z czystym sumieniem każdemu, kto czuje się potteromaniakiem. Będzie odpowiednia dla osób powyżej 9 roku życia.

Grę do recenzji przekazało Wydawnictwo:

 

Więcej gier o Harrym Potterze:

Poprzedni wpis
Ptasie trele – recenzja premierowa kartonówek!
Następny wpis
Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi – recenzja premierowa
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +8, +9, 2021, gra na prezent, Harry Potter, Harry Potter gra, Harry Potter i Magiczny Quiz, Potter, Potter puchar domów, Potter urządzenie, Rebel, recenzje gier, Wydawnictwo Rebel

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja