Ptasie trele – recenzja premierowa kartonówek!

Tytuły: Ptasie trele. Część 1, Ptasie trele. Część 2

Seria: Ptasie trele

Ilustracje: Marta Żylska

Onomatopeje: Tomasz Samojlik

Wydawnictwo: Sto Stron

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych, dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

 

Recenzja:

W tym wpisie chciałabym opowiedzieć o wyjątkowej serii kartonówek dla dzieci, w których głównymi bohaterami są polskie ptaki. ,,Ptasie trele” to dwuczęściowy cykl książek z twardymi stronami, dla których ilustracje stworzyła Marta Żylska. Autorem onomatopei jest znany, polski rysownik oraz przyrodnik Tomasz Samojlik, a patronat nad tytułami objęło Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.  Godnym odnotowania jest także fakt, że złotówka z każdego egzemplarza przekazywana jest na działalność Stowarzyszenia.

,,Ptasie trele” to połączenie realistycznych wizerunków ptaków z wydawanymi przez nie dźwiękami. Takie zestawienie gwarantuje nie tylko wartości edukacyjne, ale pozwala aktywnie spędzić wspólny czas. Rodzice lub opiekunowie odczytując dźwięki ptaków, skupiają w pełni dziecięcą uwagę na danym gatunku ptaka. Zebrane w każdej części 12 ptasich przedstawicieli to jedne z najważniejszych i najbardziej popularnych latających zwierząt w naszym kraju. 

Korzystając z okazji, że zbliża się wiosna, można wraz z dziećmi wypatrywać ich wspólnie na spacerach w lesie lub nawet w środku miasta.

Zarówno w ,,Ptasie trele. Część 1” jak i ,,Ptasie trele. Część 2” przedstawiono czcionkę w taki sposób, żeby oddawała charakter danego ptaka. Zapis jest możliwie jak najbardziej zbliżony do oryginału, a jego rozmieszczenie podpowiada w którym miejscu zrobić przerwę lub gdzie odpowiednio zaakcentować dany dźwięk. 

Na okładkach książek ukryta została także mała niespodzianka – nutki wydrukowane za pomocą foli UV. Widać je tylko wtedy, kiedy spojrzy się na ,,Ptasie trele” pod odpowiednim kątem; to kolejny element aktywnościowy tej serii! 

Nie będę zdradzać pełnej listy ptasich bohaterów, ale w pierwszej części spotkacie np. bociana, bogatkę, gila czy kawkę, a część druga przywita was łabędziem, puchaczem oraz zimorodkiem. 

Książki są porządnie wykonane, mają bezpieczne, zaokrąglone rogi i niewiele ważą, dlatego świetnie się sprawdzą zarówno dla kilkumiesięcznych maluchów jak i przedszkolaków czy uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej.

(W przedsprzedaży książki były sprzedawane z arkuszem naklejek)

Znajomość polskich ptaków nie jest niezbędna do życia, ale z roku na rok coraz mniej osób potrafi nazwać nawet te najbardziej popularne gatunki. Pokazując dzieciom jak niezwykłe są to zwierzęta, wiedza ta zaprocentuje w przyszłości większym zaangażowaniem w kwestie środowiskowe.

Polecam tę serię wszystkim dzieciom od 1 do nawet 7 lat. 

Link do strony Wydawnictwa: https://wydawnictwostostron.pl/ksiazka/ptasie-trele-zestaw/

Jeśli doczytałaś/doczytałeś tę recenzję do końca – łap kod promocyjny na pakiet książek w prezencie: MEWA

Ptaszek-maskotka z recenzji to pluszak z amerykańskiej serii Wild Republic. Moja sikorka ze sklepu Pikinini.pl wydaje po naciśnięciu brzuszka… naturalne odgłosy sikorki! 


Poprzedni wpis
Bing – recenzja nowych kartonówek
Następny wpis
Harry Potter i Magiczny Quiz – urządzenie nie dla mugoli!
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja