Wszystko, co wiem o kupie – recenzja książki bez tabu dla dzieci

Tytuł: Wszystko, co wiem o kupie
Autor: Jaume Copons
Ilustracje: Merce Gali
Tłumaczenie: Anna Kozaczewska
Wydawnictwo: Jupi Jo
Rok wydania: 2023
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszychdla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Kupa. Jest to z pewnością temat, który budzi wiele skrajnych emocji. Nie da się jednak od niego uciec, jeżeli w domu pojawia się mały człowiek. Potrzeba początkowo – komunikowania się o pojawieniu się kupy, aż po samodzielną ,,obsługę wydalniczą”. W jaki sposób ją uprościć, włączając do codziennego życia książki?

Różne książki dla dzieci o kupie

,,Wszystko, co wiem o kupie” to jedna z pozycji, która wprowadza przyjazny trening czystości. Jej autorami są Jaume Copons oraz Merce Gali. Na bogato ilustrowanych rozkładówkach humor łączy się z rozmaitymi ciekawostkami, a – co nie powinno dziwić – głównym bohaterem jest tutaj kupa.

Kluczem w książkach o kupach jest ich odpowiednie dopasowanie do odbiorcy. Na rynku literatury dziecięcej można znaleźć bowiem dość znaczną ilość lektur w tej tematyce. Jedne polecane są maluchom do oswajania z nocnikiem – inne skupiają się na anatomii człowieka oraz biologii zachodzących w nim procesów.

Normalizowanie kupy

,,Wszystko, co wiem o kupie” to pozycja, która najlepiej wpisuje się w etap, nazwałabym go: przesiadaniem się z nocnika na sedes, a nawet i nieco później. Pozycja dobrze więc się sprawdzi w przypadku nawet starszych dzieci, odgrywając znaczącą rolę w normalizowaniu zjawisku jakim jest wydalanie.

Korzystanie z toalety jest bowiem ludzką rzeczą. Ważne, żeby pamiętać, że każda żywa istota defekuje – może jedynie robić to na zupełnie różne (ale jakże ciekawe) sposoby. 

To ważna informacja z jeszcze jednego powodu. Jeżeli w pewnym momencie, coś pójdzie nie tak, dziecko zacznie odczuwać dyskomfort, będzie miało zaparcia lub najzwyczajniej w świecie – zabraknie mu papieru toaletowego, będzie potrafiło o tym powiedzieć. Temat kupy nie jest tematem tabu, warto jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej propozycji. Nikt przecież nie chce słuchać o kupie cały czas.

W jakich sytuacjach może przydać się taka książka?

Tego rodzaju lektura na pewno korzystnie wpłynie na naukę higieny osobistej wśród dzieci. Używanie papieru toaletowego, spuszczanie wody czy mycie rąk to podstawa, o których warto przypominać najmłodszym.

Dzięki ,,Wszystko, co wiem o kupie” będziecie mogli się jednak razem uśmiechnąć, zachęcić te dzieci, które nie przepadają za książkami, do lektury, ale również wspólnie odkrywać przyzwyczajenia i zwyczaje różnych zwierząt.

Tę pozycję polecam wszystkim już powyżej 2 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://jupijo.pl/2-4/161-wszystko-co-wiem-o-kupie.html


Poprzedni wpis
Samochody – recenzja książki nie tylko dla dzieci
Następny wpis
Zmarszczki – recenzja komiksu o wzruszającej przyjaźni
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, 2023, Anna Kozaczewska, blog książkowy, człowiek, higiena, jak działa człowiek, Jaume Copons, Jupi Jo!, książki o kupie, kupa, Merce Gali, nauka higieny, przyjazny trening czystości, recenzent książek, recenzje książek, toaleta, Wszystko co wiem o kupie, Wydawnictwo Jupi Jo!, zwierzęta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja