Bajka o Pani Butelce – recenzja

Tytuł: Bajka o Pani Butelce, która nauczy Cię łagodności

Autorka: Marta Żurowska

Ilustracje: Dominika Piętka

Wydawnictwo: Martosfera

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Czy wystarczająco często pamiętacie o tym, żeby być dla siebie dobrymi? Czy wręcz przeciwnie – wątpicie we własne umiejętności i podcinacie sobie skrzydła? 

Już od najmłodszych lat warto uczyć dzieci wiary w siebie. Przekonani o szerokich możliwościach oraz napędzani wewnętrzną siłą – będą nie do zatrzymania!

 

Marta Żurowska specjalistka od motywacji, certyfikowana trenerka biznesu oraz m.in. także coach zadebiutowała na rynku książek dziecięcych pozycją odważną, ale zarazem ujmującą i przede wszystkim… bardzo potrzebną!

 

 

 

,,Bajka o Pani Butelce, która nauczy Cię łagodności” to opowieść o bohaterce, z którą każdy z nas miał chociaż raz styczność. Rozsądnie tytułową Butelkę autorka uczyniła butelką od maratonów, która służy atletom prawidłowo nawadniać organizm. Dzięki temu także udało się zręcznie wybrnąć z promowania nieekologicznych zachowań, jakimi jest np. nadużywanie wygodnych w użyciu i jednorazowych plastików.

 

Butelka jest pełnoprawną i niezwykle złożoną postacią. Po tym jak przestała się sprawdzać w swojej profesji (ze względu na wiele pęknięć i dziur), postanowiła odważnie wyruszyć w drogę. Wiedziona marzeniami, ciągle tłumiła jednak w sobie emocje, które nie do końca pozwalały jej uwierzyć jak dużo może sama zdziałać.

 

 

 

Główna bohaterka tej bajki miała jednak szczęście, ponieważ trafiła na swej drodze na odpowiednich ,,ludzi”. Część z nich mogliście już zobaczyć na jednym z powyższych zdjęć, gdzie dumnie prezentują się pod postacią papierowych figurek (do kupienia w zestawie na stronie książki, link poniżej). Jednym z takich dobrych duchów tej opowiastki był wielki i rozłożysty Dąb, który zasiał w Butelce ziarno pewności siebie. Skierował ją też pod kolejny adres, gdzie nasza bohaterka przeszła bardzo ważną metamorfozę.

 

,,Bajka o Pani Butelce, która nauczy Cię łagodności”  zawiera wiele poruszających i dających do myślenia cytatów. Starszy czytelnik odbierze je na głębszym poziomie, ale i dla młodszych będą pouczającą i wartościową lekcją. Butelka jest bowiem bohaterką, która nie zmienia się w Kopciuszka w królewnę. Ona nawet zakładając nową, piękną suknię, pozostaje z siatką blizn, które już zawsze będą przypominać jej, kim jest naprawdę. Te ślady sprawiają, że może czuć się szczęśliwa i spełniona. To źródło jej odwagi, ale – jak mówi i fabuła książki – pochodzenie wewnętrznego blasku bohaterki.

 

Okazuje się bowiem, że w tej bajce udaje się ocalić nie tylko jedną postać. Wiara w siebie ma także zbawienny wpływ na innych.

 

 

 

Książka urozmaicona jest ilustracjami oraz sekcją zabaw i gier. Pod koniec lektury na czytelników czeka jeszcze zestaw przydatnych w rozmowie pytań oraz zagadnień. Dodatkowo można sprawdzić się w znajomości fabuły, rozwiązując krzyżówkę czy odpowiadając na zdania ,,prawda” lub ,,fałsz”.

 

Jak wiecie, zawsze przykładam dużą uwagę do wydania, a te żadną miarą nie jest wybitne. Jednak co najważniejsze – widać włożone w tę pozycję serce, a i sama bajka broni się bez twardej oprawy czy niepowlekanego papieru.

 

,,Bajka o Pani Butelce, która nauczy Cię łagodności” będzie odpowiednia dla wszystkich dzieci powyżej 5 roku życia.

Link do strony książki: https://martosfera.pl/bajka-o-pani-butelce/

 

 

Poprzedni wpis
Pozytywka. Witamy w Pandorii. Tom 1 – recenzja
Następny wpis
Kocie ścieżki. Japonia – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja