fbpx

Pozytywka. Witamy w Pandorii. Tom 1 – recenzja

Pozytywka. Witamy w Pandorii. Tom 1 – recenzja

Tytuł: Pozytywka. Witamy w Pandorii. Tom 1

Seria: Pozytywka

Scenariusz: Carbone

Rysunki: Gije

Tłumaczenie: Maria Mosiewicz

Wydawnictwo: Egmont Polska

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo:  dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: ma dużo zalet

  

Recenzja:

Oczarowana okładką i tytułem, postanowiłam zagłębić się w kolejną serię komiksową dla najmłodszych czytelników. 

 

,,Pozytywka. Witamy w Pandorii. Tom 1” jest wspólnym dziełem ilustratora Gije (Jérôme Gillet) oraz scenarzystki Carbone (Bénédicte Carboneill). Zapraszają oni czytelników do świata ośmioletniej dziewczynki Nolo, która choć przeżywa właśnie swoje urodziny, skrywa w sobie jakiś bezkresny smutek.

 

Wydawnictwo Egmont zdecydowanie rozpieszcza swoich czytelników kolejnymi cyklami komiksów, których akcja rozgrywa się w fantastycznym świecie. Nie wspominając o wybitnym wydaniu kultowego W.I.T.C.H. , po nowości takie jak ,,Czarolina czy absolutnie wzruszający cykl ,,Pamiętników Wisienki. Co więcej, zdradzę też, że już w kolejce oczekuje kolejny komiks fantastyczny do przeczytania i zrecenzowania.

 

,,Pozytywka” to bogato i barwnie ilustrowana opowieść o dziewczynce, która otrzymuje w urodzinowym prezencie od taty niezwykłą pamiątkę po mamie. Kobieta nie jest obecna na komiksowych kadrach i pewnie wielu z czytelników domyśli się, że spotkało ją coś złego. Póki co, autorzy zdradzają nam tylko tyle, ile jest to absolutnie konieczne. 

 

 

Prawdziwa magia zaczyna się w momencie, kiedy Nolo nakręca pozytywkę i w jej wnętrzu dostrzega…

 

Myśleliście, że powiem? Nie zdradzę tej niespodzianki. Mogę jedynie zapewnić, że jest to kluczowa chwila dla całej fabuły. To właśnie niedługo po tym dziewczynka odkrywa wyjątkowy świat Pandorię oraz jej oryginalnych mieszkańców. 

 

Nolo rusza nawet na ratunek pewnej potrzebującej i pomaga schwytać niezbyt miłą i nieprzestrzegającą prawa postać.

 

Ogólnie cały komiks składa się na prostą fabułę z często zmieniającą się akcją. Czasami można mieć wrażenie, jakby autorzy czuli się zbyt ograniczeni co do ilości rozkładówek i musieli stosować skróty tam, gdzie aż przyjemnie byłoby się zagłębić w jakiś wątek. Same dialogi też sprawiają wrażenie prostych, a nawet zbyt prostych, przez co brakuje tej historii głębi oraz tajemnicy. 

 

Mimo to ,,Pozytywka” jest dobrze zapowiadającym się cyklem. Podejrzewam, że kolejne tomy dostarczą rozwinięcia wielu z poruszonych tutaj tematów. Z pewnością na wielkie uznanie zasługuje okładka, która uszlachetniania folią uv – z przodu i z tyłu (w postaci obrysu dziewczynki) robi ogromne wrażenie!

 

 

 

Polecam tę magiczną serię dzieciom powyżej 7 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Pozytywka.-Witamy-w-Pandorii.-Tom-1,53792792,p.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment