fbpx

Myszka Miki i Kraina Pradawnych – recenzja komiksu

Myszka Miki i Kraina Pradawnych – recenzja komiksu

Tytuł: Myszka Miki i Kraina Pradawnych

Seria: Myszka Miki

Scenariusz: Denis-Pierre Filippi

Rysunki: Silvio Camboni

Tłumaczenie: Maria Mosiewicz

Wydawnictwo: Egmont Polska

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją  , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: wybitna

  

Recenzja:

Miki to jeden z najbardziej kultowych bohaterów wszech czasów. Nic dziwnego, że wciąż budzi tyle emocji zarówno wśród małych jak i nieco większych czytelników. Ci drudzy szczególnie żywiołowo reagują na wieść o nowych publikacjach, które przywołują w pamięci sentymentalne tytuły z lat 90-tych.

Nakładem Wydawnictwa Egmont ukazały się ostatnio dwa kolekcjonerskie wydania ,,Mikiego”, które właśnie pięknie reprezentują ten klasyczny, najbardziej popularny styl. Komiksowe ujęcia przygód tego bohatera zachwycają uwagą o detale, kadrami pełnymi napięcia i akcji, a także niezwykle szczegółowymi rysunkami!

 

,,Myszka Miki i Kraina Pradawnych” oraz ,,Myszka Miki i Horrifikland” to wizualna uczta, która dostarczy wspaniałych przeżyć. W tym wpisie skupimy się na pierwszym tytule, a drugiemu przyjrzę się już wkrótce.

 

 

 

Scenariusz tego albumu przygotował Denis-Pierre Filippi, z kolei rysunki wykonał Silvio Camboni. Jest to wizualizacja jednej, spójnej historii z Mikim w roli głównej, która w naturalny sposób dzieli się na swego rodzaju rozdziały.  Akcja rozgrywa się w przestworzach, w których zawieszonych jest setki małych i większych wysp, unoszących się w powietrzu. Tworzą one Królestwo z przywódcą na czele, który do rządzenia podchodzi w sposób dość bezkompromisowy. 

 

Myszka Miki jest powroźnikiem, czyli zajmuje się przygotowywaniem lin. To w tamtych stronach bardzo ważny zawód. Liny pozwalają przymocować mniejsze wyspy do większych, dzięki czemu podczas groźnych burz, nie umkną one swoim właścicielom. 

 

 

 

Pewnego dnia mir Mikiego zakłócają kruki z królewskiej straży, które wzywają powroźnika na zamek. Nasz bohater wie, że to zły znak i… niestety ma rację. Od tej chwili jego dotychczasowe, dość beztroskie życie gwałtownie się zmieni. Będzie musiał wybrać po której stronie się opowie – obecnego przywódcy czy samozwańczej grupy rebeliantów, którzy na własną rękę chcą wprowadzać sprawiedliwość.

 

,,Myszka Miki i Kraina Pradawnych” to nie tylko spotkanie z tytułowym bohaterem. Na kartach komiksu zobaczymy m.in. również Goofy’ego oraz myszkę Minnie. Los skrzyżuje ich drogi, na nowo pozwalając cieszyć się swoim towarzystwem, ale i brać udział w szalenie niebezpiecznej misji! 

 

To doskonały komiks dla dzieci w każdej grupie wiekowej! Ze względu na umiarkowanie niewielką ilość tekstu, można nawet z maluchami niepotrafiącymi samodzielnie czytać, wspólnie eksplorować obrazki. Szczegółów jest tak dużo i są tak zajmujące, że z pewnością będzie to zajęcie na wiele minut świetnej zabawy. 

 

 

 

Jestem przekonana, że ,,Myszka Miki i Kraina Pradawnych” zachwyci wszystkie dzieci już powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Myszka-Miki.-Miki-i-kraina-Pradawnych,57180164,p.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--