Gargulce. Podróżnik. Tom 1 – recenzja komiksu dla dzieci

Tytuł: Gargulce. Podróżnik. Tom 1
Seria: Gargulce
Scenariusz: Denis-Pierre Filippi
Rysunki: Etienne Jung
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2024

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Przeprowadzka, nowe miejsce i od razu… skok w niezwykłą przygodę w bardzo odległe czasy! Jedną z rzeczy, które bardzo lubię, jest testowanie komiksowych serii. Nakładem wydawnictwa Egmont właśnie ukazał się pierwszy tom cyklu doskonałych twórców, któremu przyglądam się w tej recenzji!

Nowa komiksowa seria dla dzieci

Gargulce. Podróżnik. Tom 1 to początek serii duetu scenarzysty Denis-Pierre’a Filippiego oraz rysownika J.Etienne – choć już kolejna zapowiadana część została narysowana przez Silvio Camboniego. Ten drugi artysta ze scenarzystą stworzyli m.in. wybitny komiks Myszka Miki i Kraina Pradawnych.

Początek historii o Gargulcach jest dość klasyczny – główny bohater przeprowadza się w nowe miejsce i odkrywa, że nie jest ono do końca takie, na jakie wygląda. W tym przypadku Grzesiowi, bo o nim mowa, pomaga wrodzona ciekawość świata i… tajemniczy amulet.

Podróżnik czasu i światów

Okazuje się, że znaleziony pod podłogą artefakt pozwala chłopcu przenieść się w czasie, bo w dalszym ciągu znajduje się w niewielkim miasteczku z gotycką zabudową. Sporą różnicą jest jednak brak udogodnień współczesności, bieżącej wody czy… właściwie wszystkiego, co kojarzy się nowoczesnością.

Ale to nie wszystko. Okazuje się, że chłopiec nie tylko przeniósł się w czasie, gdzie jego rodzice wiodą dość zwyczajne życie prostego kowala i domowej kucharki. Co więcej, spotkał w tym świecie istoty, które wcześniej kojarzył tylko z bajek lub gier komputerowych.

Komiks dla tych, którzy nie przepadają za czytaniem

Gargulce. Podróżnik. Tom 1 to sprawnie zrealizowany komiks z wartką akcją, w której główny bohater ma szansę zobaczyć jak inaczej mogłoby wyglądać jego życie, gdyby urodził się w innych czasach.

Opowieść pozwala docenić miejsce, w którym mieszkamy i spojrzeć na nie z trochę odmiennej perspektywy. Ponadto, to historia o odwadze, nawiązywaniu przyjaźni oraz trudnych wyborach. Może być ciekawą alternatywą spędzania czasu dla kogoś, kto sięga po książki raczej z małym entuzjazmem.

Jestem ciekawa jak rozwinie się seria o Gargulcach i jak wielką rolę odegra w niej Grześ – współczesny czy przeniesiony do zupełnie innego wymiaru.

Polecam ten komiks czytelnikom powyżej 7 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://egmont.pl/Gargulce.-Podroznik.-Tom-1,79961111,p.html


Poprzedni wpis
Tina. Dzień z tatą – recenzja książki dla dzieci oraz rodziców
Następny wpis
Benio i miś – nowa seria książek dla maluchów
Tags: +10, +11, +12, +7, +8, +9, 2024, blog książkowy, Denis-Pierre Filippi, Egmont, Etienne Jung, Gargulce, Gargulce. Podróżnik. Tom 1, J. Etienne, komiksy dla dzieci, książki dla dzieci, Maria Mosiewicz, Medalion, podróże w czasie, recenzent książek, Wydawnictwo Egmont

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja