Tina. Dzień z tatą – recenzja książki dla dzieci oraz rodziców

Tytuł: Tina. Dzień z tatą
Seria: Tina
Autorka: Katarzyna Mikulska
Ilustracje: Agnieszka Walczak
Wydawnictwo: Wielokropki
Rok wydania: 2024

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszychdla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumiejądla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Dzieci potrzebują uwagi – pełnej uwagi, bez ukradkowego zerkania do telefonu czy w ekran komputera, bez jednoczesnego zmywania, robienia prania czy załatwiania tysiąca innych spraw. Taka poświęcona w 100% uwaga, nawet przez chwilę sprawia, że dzieci czują się docenione, zauważone i kochane.

Tina. Dzień z tatą

Co ważne, najlepiej jeżeli takie chwile mają dla nich obojga rodziców, mama i tata. Seria o Tinie Katarzyny Mikulskiej i wydawnictwa Wielokropki zawsze pokazywała dorosłych, którzy w równym stopniu angażują się w życie dziecka.

Jedna z najnowszych książek, czyli Tina. Dzień z tatą kładzie jednak wyjątkowy nacisk na relację malucha z ojcem. To cenna lektura szczególnie dla tych mężczyzn, którzy w ferworze pracy zawodowej, zapominają, że ich obecność jest także niezwykle ważna dla dziecka.

Czas dla mamy, taty i dziecka

Tina. Dzień z tatą to druga pozycja, która ukazała się ostatnio w ramach serii, razem z Tina nie lubi przegrywać. Autorka rozpoczęła ten cykl jednak od jeszcze innej lektury – Mama się złości, z którą mogłoby się również utożsamić wielu rodziców.

W najnowszej części tata spędza dzień z córką, a mama może poświęcić ten czas tylko sobie. Wszystkich cieszy takie rozwiązanie. Tina jest podekscytowana uwagą swojego taty, tata – że wreszcie ma szansę nacieszyć się towarzystwem dziecka, a mama, że może się trochę rozerwać.

Rodzina pokazuje w jaki sposób osiągać balans, dzielić się obowiązkami, ale i w równym stopniu pracować nad relacjami. Książka normalizuje pewne typy zachowań, które dla wielu osób wciąż są czymś nietypowym.

Normalizowanie obecności ojca w życiu dziecka

Najlepszym na to dowodem jest cudowna scena ze starszą panią. Sama wiem jak reagują ojcowie, których ktoś chwali za pomaganie w wychowywaniu czy opiece nad dziećmi. Mój mąż też się złości, kiedy np. w książkach do własnoręcznego wypełniania pojawia się tekst: ,,Kto kąpie cię wieczorem? A co wtedy robi tata?”.

Dla wielu dobrych ojców takie podejście jest po prostu krzywdzące. Świadomi mężczyźni wiedzą, że ojciec nie pomaga w wychowywaniu dziecka, ale jest w równym stopniu w nie zaangażowany co matka. Dobrze więc, że zaczęły pojawiać się książki, które upowszechniają obecność taty w codziennej rutynie dzieci, zamiast robić z tego wielkie święto.

Inspiracja dla dzieci i rodziców

Tina. Dzień z tatą to wartościowa lektura, która nie cukruje rodzicielstwa. Podchodzi do niego realnie, a jednak z dużą dozą bliskości, empatii oraz wsparcia czy miłości. Dzięki osobistym doświadczeniom ojców zamieszczonych na końcu książki, ale i opinii psycholożki Aleksandry Belt-Iwacz oferuje jeszcze bardziej pogłębione rozumienie zagadnienie – dając oparcie i inspirację nie tylko dzieciom, ale również dorosłym.

Polecam książkę Tina. Dzień z tatą wszystkim, już powyżej 3 roku życia.

Książka dostępna tylko na stronie Wielokropek. Link do wydawnictwa: https://wielokropki.pl/sklep/ksiazki/tina-dzien-z-tata-ksiazka/

Poprzedni wpis
Lato w Dolinie Tumilu – recenzja kontynuacji doskonałej serii
Następny wpis
Gargulce. Podróżnik. Tom 1 – recenzja komiksu dla dzieci
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2024, Agnieszka Walczak, blog książkowy, dzień z tatą, Katarzyna Mikulska, książki dla dzieci, książki dla ojców, ojciec, ojcostwo, recenzje książek, seria o Tinie, tacierzyństwo, tata, Tina, Tina. Dzień z tatą, Wielokropki, wydawnictwo Wielokropki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja