Benio i miś – nowa seria książek dla maluchów

Tytuły: Benio kocha misia, a miś kocha Benia , Benio nie lubi spać bez misia
Seria: Benio i miś
Tekst: Michael Engler
Ilustracje: Joëlle Tourlonias
Tłumaczenie: Anita i Robert Jonczyk
Wydawnictwo: Sam
Rok wydania: 2024

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszychdla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Przychodzi taki czas w życiu malucha, kiedy zaczyna on wykazywać zainteresowanie w stronę maskotek. Przytulanki stają się czymś więcej niż tylko przedmiotami i między nimi a dzieckiem wytwarza się pewna wyjątkowa… więź.

 

Nowa dwujęzyczna seria książek dla maluszków

Być może także i Wy pamiętacie swoje maskotki z czasów dzieciństwa. Tym razem jednak przyjrzymy się pewnemu misiu, którego (z wzajemnością!) bardzo pokochał chłopiec o imieniu Benio.

Benio i miś to nowa seria kartonówek dla maluszków od wydawnictwa Sam. Dwujęzyczne, bliskościowe opowiastki oferują to, co w literaturze dla najmłodszych najpiękniejsze – mądrość, piękne ilustracje, ciepło i poczucie bezpieczeństwa. 

Autorami serii jest Michael Englert oraz Joelle Tourlonias, którą możecie już kojarzyć m.in. z:

Benio kocha misia

Książką, od której warto zacząć znajomość z całą serią jest Benio kocha misia, a miś kocha Benia. Początek ich relacji jest bardzo prosty – taki, jaki może wyobrazić sobie każde dziecko. Miś pewnego dnia po prostu pojawia się w domu Benia. 

Chłopiec dzięki niemu uczy się, jak kimś się troszczyć, ale również odkrywa jak przyjemnie jest dzielić czas z przyjacielem. Bo miś, w przeciwieństwie do rodziców, którzy czasami nie mają czasu, zawsze ma czas dla Benia i zawsze chce robić dokładnie to, co robi akurat chłopczyk.

Benio kocha misia, a miś kocha Benia to urocza opowiastka o odwzajemnionej sympatii i pewności, że przytulanka zawsze będzie na wyciągnięcie ręki.

Książka dostępna tylko na stronie wydawnictwa Sam: https://wydawnictwosam.pl/produkt/benio-kocha-misia-a-mis-kocha-benia/

Benio nie lubi spać bez misia

Przytulanka zawsze będzie na wyciągnięcie ręki, pod warunkiem, że… się nie zgubi. Jestem niemal pewna, że każdy rodzic choć raz przeżył ten straszny moment, gdy maskotka dziecka w tajemniczych okolicznościach zaginęła.

Druga część serii Benio i miś jest właśnie o takiej sytuacji, ale bez nerwowej narracji. Ponownie znajdujemy się w przytulnym mieszkaniu chłopca oraz jego rodziców, gdzie (dzięki wielu detalom na ilustracjach) można poczuć się trochę jak u siebie. 

W Benio nie lubi spać bez misia maluch zdaje sobie sprawę, że nigdzie nie ma jego przytulanki, a sam chce iść już spać. Chłopiec szuka więc misia, jednocześnie przygotowując się do snu – myje zęby, pije mleko, daje tacie buziaka na dobranoc. Benio przeszukuje całe mieszkanie i finalnie udaje mu się znaleźć przytulankę… tam, gdzie właśnie powinna ona być!

Benio nie lubi spać bez misia pokazuje dzieciom, że nawet jeżeli czasami nasz miś zniknie nam z zasięgu wzroku – powinniśmy pamiętać, że na pewno jest gdzieś blisko i wkrótce się odnajdzie.

Seria Benio i miś to uroczy cykl książek dla dzieci powyżej 1 roku życia, które świetnie sprawdzą się w roli prezentu. Dzięki polsko-angielskiem tekstowi można oswajać maluszka z językiem obcym lub pozycje mogą świetnie się sprawdzić dla rodzin kilku narodowości.

Link do Benio nie lubi spać bez misia w sklepie wydawnictwa Sam: https://wydawnictwosam.pl/produkt/benio-nie-lubi-spac-bez-misia/

Poprzedni wpis
Gargulce. Podróżnik. Tom 1 – recenzja komiksu dla dzieci
Następny wpis
W lesie – recenzja postapokaliptycznego komiksu
Tags: +1, +2, +3, +4, +5, 2024, Anita i Robert Jonczyk, Benio i miś, Benio kocha misia a miś kocha Benia, Benio nie lubi spać bez misia, bliskość, blog książkowy, Joëlle Tourlonias, kartonówki, książka na prezent, książki dla dzieci, książki na dobranoc, maskotka, Michael Engler, miś Bukowski, poczucie bezpieczeństwa, przytulanka, recenzje książek, Sam, usypianie, więź, Wydawnictwo Sam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja