Słownik obrazkowy. Ja i mój świat – recenzja książki

Tytuł: Słownik obrazkowy. Ja i mój świat
Autorka: Joelle Tourlonias
Ilustracje: Joelle Tourlonias
Tłumaczenie: Anita i Robert Jonczyk
Wydawnictwo: Sam
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Jako dziecko bardzo lubiłam mój słownik obrazkowy, gdzie mogłam poznawać nowe wyrazy w języku angielskim. Z perspektywy czasu muszę jednak przyznać, że wcale nie był on ładny. Obrazki – każdy z innego źródła kuły po oczach krzykliwymi kolorami i rozpraszały uwagę podczas nauki. 

Gdyby wydawano wówczas takie książki, jakie np. ukazują się nakładem Wydawnictwa Sam – byłabym dzisiaj pewnie poliglotką! 😀 ,,Słownik obrazkowy. Ja i mój świat” to pozycja Joelle Tourlonias, m.in. autorki lubianej ,,Jesteś moim przyjacielem”. Reprezentuje on nowoczesne podejście do nauki języków i przeznaczony jest dla świadomych rodziców oraz opiekunów.

Słownik obrazkowy dla maluszków

Pozycja dedykowana jest naprawdę małym odbiorcom. To wielkoformatowa książka z kartonowymi stronami oraz z zaokrąglonymi, bezpiecznymi rogami. Na rozkładówkach znajdziecie m.in. najważniejsze przedmioty z otoczenia dzieci – grzechotkę, butelkę, smoczek, szczotkę, nocnik czy pieluchę, ale także nazwane części ciała, garderobę, członków rodziny i wyposażenia pokoju.

Książka nie pomija również emocji – im poświęcone są aż dwie strony, gdzie autorka nie ogranicza się wyłącznie do mimiki, ale ukazuje całą sylwetkę małych bohaterów. 

Tatuś zamiast ojciec

To z pewnością niezwykle starannie opracowany słownik obrazkowy – i to nie tylko na poziomie samej autorki. Również Wydawnictwo Sam decydując się na tłumaczenia poszczególnych słów, wybrało do książki wyrazy subtelniejsze i chętniej używane przez maluchy. Zamiast ojciec (bardzo nie lubię tego określenia) jest tata, tatuś a nawet tatko. Nie brakuje także angielskiej mamusi, dzidziusia czy bliskości.

Nie znaczy to jednak, że ,,Mój najpiękniejszy polsko-angielski słownik obrazkowy” jest infantylny – wręcz przeciwnie! Sporo tu wyrazów niekojarzących się z maluszkami, jak np. zdjęcie USG, niania elektryczna, termofor, stetoskop czy śrubokręt (te ostatnie przedstawiono w formie zabawek).

Zabawa w rozpoznawanie postaci

Duże wrażenie zrobiła na mnie rozkładówka z zawodami (pomijając tłumaczenie na kamerzystkę, choć powinno być operatorka kamery 😉 ) oraz na kolejnej – zbiór różnych postaci, w których można rozpoznać sławne czy kultowe postacie. Tam na pewno rzuci się Wam w oczy: 

  • (niestety nieżyjąca już) królowa Elżbieta II, 
  • Tenzin Gjaco, obecny Dalajlama, 
  • Marilyn Monroe,
  • państwo Obama,
  • Amy Winehouse,
  • Adele,
  • Bob Marley,
  • Maui z filmu Moana.

Czy będziecie w stanie rozpoznać jeszcze więcej postaci?

Nauka języka angielskiego dla dzieci

,,Słownik obrazkowy. Ja i mój świat” to książka piękna, wypełniona ważnymi słowami i skupiająca się na bliskości. To pozycja, która pomoże wychować dziecko na człowieka otwartego, tolerancyjnego i ciekawego świata. 

Polecam ją wszystkim powyżej 2 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://wydawnictwosam.pl/produkt/moj-najpiekniejszy-polsko-angielski-slownik-obrazkowy-ja-i-moj-swiat/

Poprzedni wpis
Co robić, aby mieć dużo pieniędzy – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Gwiazdka u Niedźwiadka. Książkowy kalendarz adwentowy – recenzja
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, 2022, Anita i Robert Jonczyk, blog książkowy, język angielski, Joëlle Tourlonias, kartonówki, książka kartonowa, książki dla dzieci, nauka języka angielskiego dzieci, obrazkowy słownik angielskiego, recenzje książek dla dzieci, Sam, Słownik obrazkowy. Ja i mój świat, słowniki obrazkowe dla dzieci, Wydawnictwo Sam

2 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja