Gwiazdka u Niedźwiadka. Książkowy kalendarz adwentowy – recenzja

Tytuł: Gwiazdka u Niedźwiadka. Książkowy kalendarz adwentowy
Autorka: Beatrice Garel
Ilustracje: Thomas Baas
Tłumaczenie: Paweł Łapiński
Wydawnictwo: Tako
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Wielkie odliczanie czas zacząć! Przyjęcie u Niedźwiadka wkrótce się rozpocznie, goście są już w drodze, gdy nagle… główny bohater orientuje się, że zniknęły ozdoby świąteczne i nie będzie mógł udekorować wielkiej choinki na przybycie przyjaciół. Szybko wpada jednak na znakomity pomysł, który staje się także fundamentem jednej z najbardziej niezwykłych, bożonarodzeniowych książek dla dzieci!

,,Gwiazdka u Niedźwiadka” to pozycja Beatrice Garel oraz Thomasa Baasa, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Tako. Wielka formatem, wydana z błyszczącą okładką oraz… wieloma wspaniałymi niespodziankami dla małych czytelników!

Książkowy kalendarz adwentowy

Cała idea tej pozycji opiera się na małych prezentach, które zwierzęta – bohaterowie książki przynoszą na przyjęcie do Niedźwiadka. Odbiorca nie wie jednak, co znajduje się w ich pudełkach, paczuszkach, skrzynkach lub plecakach. Po przeczytaniu krótkiego opowiadania (a jest ich 24, dokładnie tyle, ile grudniowych dni w oczekiwaniu na Święta), można otworzyć papierową kopertę, aby wyjąć z niej niespodziankę.

Wszystkie te małe ozdoby wiesza się na załączonej do książki przestrzennej choince! W samą Wigilię z kolei na czytelników czeka koperta znacznie większych rozmiarów. Chcecie wiedzieć co jest w środku? Podpowiedź znajdziecie na przygotowanych przeze mnie zdjęciach.

Zwierzaki z całego świata

W ,,Gwiazdka u Niedźwiadka” autorce udało się sprawić, aby każdy bohater był tak samo ważny. Czasami w opowiadaniach postacie pojawiają się epizodycznie, żeby już za chwilę samemu wyruszyć w podróż z upominkiem przy boku. Są wątki bardziej złożone, jak ten z wilkiem, bobrami lub wiewiórką. Niektóre postaci spotykamy jednak tylko raz – bez względu na to czy podróżują z bliskiego sąsiedztwa lasu czy pochodzą z zupełnie innych stron świata.

Dzięki takiej różnorodności, dzieci mogą również poznawać rozmaite zwierzaki. Będzie to przydatna lekcja szczególnie dla tych maluchów, które jeszcze nie radzą sobie z rozróżnieniem np. niedźwiedzia polarnego od misia koali.

Książka świąteczna, która ćwiczy pamięć

Wielką wartością ,,Gwiazdki u Niedźwiadka” są również same morały płynące z konkretnych opowiadań. Bohaterowie wspierają się, są pomocni i empatyczni. Nawet początkowe czarne charaktery przechodzą z czasem przemianę – w końcu każdy chce być na przyjęciu i cieszyć się Świętami w gronie przyjaciół.

W tej książce wszystko się zgadza – nawet upominki, które czytelnik znajduje w kopertach, bardzo często nawiązują do samej treści. Rodzice lub opiekunowie mogą zachęcać dzieci do samodzielnego zgadywania, co jest w środku. To także dobry trening pamięci, kiedy książkę czyta się drugi, trzecia lub czterdziesty drugi raz 😉

Najpiękniejsze książki świąteczne

Jestem przekonana, że ,,Gwiazdka u Niedźwiadka” to pozycja, która na długo zaangażuje małych oraz większych odbiorców. Pomysł na nią, ale i tekst czy ilustracje to doskonała kombinacja, która sprawia, że tę książkę po prostu chce się czytać. Nastraja ona do Świąt, podsuwa tematy do dyskusji i przynosi mnóstwo radości.

Serdecznie polecam ją wszystkim powyżej 3 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://tako.biz.pl/p,931,gwiazdka-u-niedzwiadka-ksiazkowy-kalendarz-adwentowy.html#


Poprzedni wpis
Słownik obrazkowy. Ja i mój świat – recenzja książki
Następny wpis
Twilight Inscription – recenzja kosmicznej gry planszowej
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2022, Beatrice Garel, blog książkowy, Boże Narodzenie, choinka, Gwiazdka u Niedźwiadka, Gwiazdka u Niedźwiadka. Książkowy kalendarz adwentowy, kalendarz adwentowy, książki dla dzieci, książki na prezent, książki na święta, książki pop up dla dzieci, książki pop-up, książki świąteczne, książki świąteczne dla dzieci, książkowe kalendarze adwentowe, Paweł Łapiński, prezenty, recenzje książek, święta, Tako, Thomas Baas, upominki, Wydawnictwo Tako

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja