Święty Mikołaj. I ty możesz mu pomóc! – recenzja

 

Tytuł: Święty Mikołaj. I ty możesz mu pomóc!

Autorzy: Christopher Edge, Libby Hamilton

Ilustracje: Tim Hutchinson, Richard Johnson, Maggie Kneen, Sandy Nightingale, Mike Phillips

Tłumaczenie: Agata Mietlicka

Wydawnictwo: Tekturka

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: wybitna

 

Recenzja:

Najbardziej czaderska książka świąteczna? Mam silną kandydatkę do objęcia pierwszego miejsca!

 

,,Święty Mikołaj. I ty możesz mu pomóc!” to bestseller, którego nakład regularnie się wyczerpuje. Nic dziwnego! Cały sztab elfów pisarzy (Christopher Edge, Libby Hamilton), ilustratorów (Tim Hutchinson, Richard Johnson, Maggie Kneen, Sandy Nightingale, Mike Phillips), redaktorów oraz elfka tłumacz (Agata Mietlicka) pracowali nad finalnym wyglądem tej książki! Tym razem ukazała się dzięki działaniom Wydawnictwa Tekturka i obawiam się, że jest już dostępna tylko w wybranych księgarniach stacjonarnych.

 

 

 

Pomysł jest genialny w swojej prostocie – elfy postanowiły przygotować dla Mikołaja księgę, w której znajdzie on wszystkie ważne informacje, wskazówki oraz listy zadań. Znamy wiele historii, w których coś idzie tuż przed Świętami nie tak jak trzeba, więc tego typu rozwiązanie wydaje się trafione w dziesiątkę!

 

W związku z tym, że ,,Święty Mikołaj. I ty możesz mu pomóc!” jest książką z okienkami, dzwoneczkiem (!) przy grzbiecie oraz masą dodatkowych atrakcji – ma się wrażenie stopniowego odkrywania tajemnic.

 

Można na przykład pozaglądać do różnych skrytek pomyślanych w saniach, poznać każdego z mikołajowych reniferów oraz opracować świąteczną trasę (uważając przy tym na warunki pogodowe). 

 

Potrzeba mnóstwa czasu, żeby otworzyć wszystkie okienka (niektóre są naprawdę dobrze ukryte), ale przy tym ta czynność sprawia tak wielką frajdę, że nie można się od niej oderwać! 

 

Zagłębiając się w tajemnice mikołajowej pracy, istnieje możliwość poznania procedur na dostarczenie niewłaściwego prezentu czy też wdrożenia się w sposoby pozostawiania upominków w nietypowych domach, jak np. igloo, dom na łodzi, latarnia morska. Mnie zupełnie rozczuliła klapka, która składa się z brody Świętego Mikołaja – unosząc ją, można sprawdzić, co Mikołaj trzyma w jej wnętrzu!

 

Jakby tego było mało, tuż przy końcu książki przewidziana jest gra! Nie potrzeba do niej kostki, bo twórcy wymyślili proste w obsłudze i bardzo efektowne koło do kręcenia z numerami. Oprócz tego są łamigłówki, quizy i labirynty!

 

 

 

,,Święty Mikołaj. I ty możesz mu pomóc!” jest pięknie zilustrowany, wydany, i całą jego prezencję można określić po prostu jako… zachwycającą! 

 

Będzie to idealny prezent (jeśli tylko uda Wam się go upolować) dla dzieci już powyżej 3 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://wydawnictwo-tekturka.pl/kategorie-wiekowe/67-swiety-mikolaj-i-ty-mozesz-mu-pomoc-9788395895999.html

 

 


Poprzedni wpis
Dzicy przewodnicy – recenzja
Następny wpis
Powietrzny żeglarz. Tom 2 – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja