Ania i Święty Mikołaj – recenzja książki adwentowej

Tytuł: Ania i Święty Mikołaj
Autorka: Maren Tjelta Thu
Ilustracje: Maren Tjelta Thu
Tłumaczenie: Katarzyna Tunkiel
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Kiedy zaczyna się grudzień, zaczyna się również wielkie odliczanie do Świąt! Zarówno mali jak i ci więksi wiedzą, że zbliża się czas radosnego oczekiwania oraz wielkich przygotowań, które potrwają dokładnie 24 dni. Jak się okazuje, na każdy grudniowy dzień można zaplanować rozmaite atrakcje. Umilą one niecierpliwe wypatrywanie Pierwszej Gwiazdki oraz staną się pretekstem do wspólnego spędzania czasu.

Jedną z książek adwentowych, które mocno oparte są na podziale na 24 dni jest nowa ,,Ania i Święty Mikołaj”. Autorka tej pozycji obrazkowej Maren Tjelta Thu – pochodząca z Norwegii młoda twórczyni, przedstawia w niej dwa punkty widzenia, łącząc drobną aktywność z wieloma świątecznymi symbolami.

24 dni do Świąt

Nie spodziewajcie się tutaj długich opowiastek świątecznych – to zupełnie innego rodzaju książka! W ,,Ania i Święty Mikołaj” autorka postawiła przede wszystkim na pełnorozkładówkowe ilustracje oraz niewielką ilość tekstu. Każde dwie strony to ukazanie jednego dnia z życia tytułowej Ani lub… Świętego Mikołaja!

Dziewczynce towarzyszy jej rodzina. Z krótkiej fabuły wiemy, że mieszka w starym domu ze swoimi rodzicami, rodzeństwem oraz zwierzakami. Wszyscy są bardzo podekscytowani zbliżającą się datą Świąt i organizują sobie oraz bliskim rozmaite zadania.

Przygotowania do Gwiazdki

A przygotowań jest całkiem sporo, ale wszystkie charakteryzuje jedna, bardzo ważna rzecz – przynoszą domownikom wyłącznie radość! Bez względu czy jest to ozdabianie domu, udział w jarmarku świątecznym, prace plastyczne w przedszkolu, pieczenie piernikowych domków czy pisanie tradycyjnych kartek – każdy jest włączony we wspólne zajęcia.

Równolegle do Gwiazdki przygotowuje się także Święty Mikołaj. W pewnym momencie fabuła łączy losy jego oraz naszej Ani. W jaki sposób? Koniecznie sięgnijcie do książki, żeby się dowiedzieć!

Książka z aktywnościami dla dzieci

,,Ania i Święty Mikołaj” to pozycja, która oprócz wspomnianego, krótkiego rysu fabularnego i bogatych ilustracji, skrywa jeszcze jeden sekret! Na każdej rozkładówce znajduje się proste do wykonania polecenie, aktywizujące dzieci we wspólnym oglądaniu książki. Zazwyczaj polega ono na wskazaniu czegoś lub policzeniu. Rachunki nie są jednak trudne i zdecydowanie wystarczy umiejętność rachowania do około 20.

Książka ta nie jest typową książką adwentową – nie polecam czytania jej fragmentarycznie, jeden rozdział na jeden dzień grudnia. Spokojnie można pochłonąć ją ,,na jednym posiedzeniu” podczas całego miesiąca oczekiwania na Święta. Będzie odpowiednia dla dzieci powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://nk.com.pl/ania-i-swiety-mikolaj–ksiazka-adwentowa-dla-wszystkich–ktorzy-wyczekuja-swiat/p3132.html


Poprzedni wpis
Zorian i Niko – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Baśnie zimowe – recenzja książki dla dzieci
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, 2022, adwent, Ania i Święty Mikołaj, Boże Narodzenie, Katarzyna Tunkiel, książka adwentowa, książki adwentowe dla dzieci, książki aktywnościowe, książki dla dzieci, książki dla dzieci na święta, Maren Tjelta Thu, Nasza Księgarnia, przygotowania do Świąt, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, rodzina, Święty Mikołaj, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja