Kiedy przychodzi Święty Mikołaj? – recenzja

Tytuł: Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?

Autor: Richard Scarry

Ilustracje: Richard Scarry

Tłumaczenie: Marta Tychmanowicz

Wydawnictwo: Babaryba

Rok wydania: 2020

Objętość:  chudzina 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: ma dużo zalet

 

Recenzja:

Jest takie popularne polskie przysłowie: ,,dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane”. Pan Niezdarek, główny bohater książki ,,Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?”, jest najlepszym przykładem na to, że czasami nadgorliwość w pomaganiu może mieć naprawdę opłakane skutki. 

Autorem tej bajki jest Richard Scarry, którego z pewnością dobrze już znacie. Na stronie znajdziecie recenzje trzech jego innych książek:

Warto przypomnieć, że to artysta literatury dziecięcej, który tworzył przede wszystkim w latach 50-tych – 90-tych. W jego książkach jest więc pewien retro urok, jednak czasami brakuje im bardziej nowoczesnego spojrzenia na otaczający nas świat.

Bohaterami ,,Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?” są zwierzęta, które mają bardzo osobliwe imiona. Pan Niezdarek po tym jak próbując pomóc narobił niemałych zniszczeń, postanowił wyruszyć do warsztatu Świętego Mikołaja, żeby tuż przed Wigilią służyć i jemu pomocną ręką. Szybko okazało się, że niemal tuż po przekroczeniu progu domu, popełnił fatalny błąd, który doprowadził do… przyspieszenia Świąt!

Na skutek tej pomyłki sam musiał odkręcić zamieszanie i w końcu… okazało się, że nawet pan Niezdarek może być do czegoś przydatny! 

Kiedy czytałam tę książkę, ciągle miałam wrażenie, że to taka bajkow0-zwierzęca wersja Jasia Fasoli. Humor opierający się na nieporadności i przypadkowości nie przekonuje mnie w 100%. Mam wrażenie, że nawet kiedy panu Niezdarkowi udaje się zrobić coś dobrze, to nie jest tego świadomy i nie zachodzi w nim żadna przemiana. 

Bardzo podoba mi się za to wersja imienia Świętego Mikołaja, a w zasadzie Misiokołaja! Chętnie poznałabym tego bohatera bliżej.

,,Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?” nie jest złą, ale nie jest także wybitną książką. To pozycja, która bezsprzecznie jest zimowa i świąteczna, więc wprowadzi do każdego domu miły nastrój. Nie wiem jednak czy w przypływie naprawdę uroczych i wartościowych książek na ten okres (np. ,,Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka) nie zostanie nieco pominięta w wyborach zakupowych.

Będzie odpowiednia dla dzieci powyżej 5 lat. 

Link do strony Wydawnictwa: https://babaryba.pl/KIEDY-PRZYCHODZI-SWIETY-MIKOLAJ-Richard-Scarry-ksiazka-dla-dzieci-na-prezent-na-swieta-mikolajki


Poprzedni wpis
Zabójstwo Brangwina Kąkola – recenzja
Następny wpis
Fakty i plotki o smokach – recenzja książki dla dzieci
Tags: +5, +6, +7, 2020, Babaryba, Boże Narodzenie, Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?, książki dla dzieci, książki na Boże Narodzenie, książki na święta, Marta Tychmanowicz, recenzje książek, Richard Scarry, śnieg, świąteczne książki dla dzieci, Święty Mikołaj, Wydawnictwo Babaryba, zima

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja