Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka – wyczekiwane wznowienie!

Tytuł: Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka

Autor: Petr Horacek

Ilustracje:  Petr Horacek

Tłumaczenie: Marta Tychmanowicz

Wydawnictwo: Babaryba

Rok wydania: 2020 (wznowienie)

Objętość:  chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

Recenzja:

W tym roku wyprzedziłam nawet supermarkety! Pierwsza książka świąteczna już w październiku, a to wszystko za sprawą Wydawnictwa Babaryba, które wznowiło poszukiwaną przez wiele osób perełkę.

,,Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka” jeszcze rok temu była tym tytułem, o który bardzo często padały pytania na rozmaitych forach. Każdy pragnął mieć jej egzemplarz w domu i czytać wspólnie ze swoimi dziećmi – dlaczego? Na czym polega jej fenomen? 

Autorem książki jest Petr Horácek, czeski artysta, którego właśnie m.in. tytułowa Gąska uczyniła sławnym i rozpoznawalnym. 

W tym wydaniu zdecydowano się na tekst nie tylko polski, ale także angielski, dzięki czemu oprócz klasycznej świątecznej bajki, dostajemy możliwość podszkolenia języka.

,,Gąska Zuzia i jej pierwsza gwiazdka” to bardzo prosta opowieść o tytułowej bohaterce, która za wszelką cenę stara się zachować atmosferę świąt. Gąska wraz ze swoimi przyjaciółmi zgromadziła się wokół pięknej choinki. Niestety czegoś im w niej brakowało – błyszczącego czubka! Zuzia postanowiła zatroszczyć się o prawdziwie spektakularne wykończenie choinki, ofiarowując jej… gwiazdkę z nieba!

Niestety dosięgnięcie takiej gwiazdki wcale nie jest proste. Gąska Zuzia wyrusza w podróż – czy uda się jej uszczęśliwić swoich przyjaciół i wrócić bezpiecznie do domu?

To książka o przezwyciężaniu przeciwności, nie poddawaniu się po pierwszych porażkach i przede wszystkim – upartym dążeniu do celu.

Magiczne ilustracje tej pozycji przenoszą czytelnika w zimową scenerię, gdzie granatowe niebo, śnieg oraz zamarznięte płatki tworzą prawdziwie bajkowy krajobraz. Pośród biało-niebieskich rozkładówek mamy naszą gąskę, której czasami widoczny tylko pomarańczowy dziób i łapki znacznie wyróżniają się na tle całości. 

,,Gąska Zuzia i jej pierwsza gwiazdka”  nie jest może książką odkrywczą czy nawet wybitną, ale daje czytelnikom dokładnie to, czego potrzebują – wprowadza ich w atmosferę świąt, mówi o przyjaźni i działa na wyobraźnię. 

Teraz, kiedy jest tak łatwo dostępna, śmiało polecam sięgnąć po nią przed Bożym Narodzeniem. Będzie odpowiednia dla dzieci powyżej 2 lat.

Link do strony Wydawnictwa: https://babaryba.pl/Gaska-Zuzia-i-pierwsza-gwiazdka-Petr-Horacek-polsko-angielska-bajka-wigilijna


Poprzedni wpis
Mafalda. Wszystkie komiksy. Tom 2 – recenzja
Następny wpis
Lil i Put – komiksowa seria (nie tylko) dla dzieci!
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, 2020, Babaryba, Boże Narodzenie, Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka, gęś, książki dla dzieci, książki dla dzieci polsko-angielskie, książki na święta, książki obrazkowe, książki w dwóch językach, Marta Tychmanowicz, Petr Horacek, recenzje książek, święta, Wydawnictwo Babaryba, wznowienie, zima

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja