Pierwsza pomoc i zasady bezpieczeństwa – seria książek dla dzieci

Tytuły: Pierwsza pomoc nie tylko dla przedszkolaków, Zasady bezpieczeństwa nie tylko dla przedszkolaków, Memory z Cecylką Knedelek. Pierwsza pomoc
 Seria: Cecylka Knedelek
Autorka: Joanna Krzyżanek
Ilustracje: Zenon Wiewiurka
Wydawnictwo: Jedność dla dzieci
Rok wydania: 2016, 2018
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Cecylka Knedelek od wielu lat towarzyszy dzieciom wraz ze swoją uroczą gąską Walerką. Tym razem przychodzi z bardzo ważnymi tematami z którymi każdy – bez względu na wiek – powinien być dobrze zaznajomiony. 

W tej recenzji znajdziecie dwie bardzo ważne książki z serii o Cecylce oraz ciekawą grę memory, która pozwala nie tylko ćwiczyć pamięć, ale i utrwala znaczące fakty dotyczące udzielania pierwszej pomocy.

Autorką serii jest Joanna Krzyżanek, którą możecie kojarzyć również m.in. z:

PIERWSZA POMOC NIE TYLKO DLA PRZEDSZKOLAKÓW

W tej książce autorka porusza bardzo ważne zagadnienia, które mogą mieć miejsce w trakcie wakacji, ale nie tylko. Głównymi bohaterkami są oczywiście Cecylka i jej gąska. Narracja prowadzona jest z perspektywy dziewczynki, która opowiada o swojej, nie zawsze roztropnej, przyjaciółce. 

Pozycja została podzielona na rozdziały z krótkimi opowiadaniami oraz nawiązującymi do nich poradami na temat tego, jak zachowywać się w kryzysowych lub alarmujących sytuacjach. Czasami może być to tylko ugryzienie komara, innym razem coś znacznie poważniejszego, jak np. omdlenia, zatrucia lub odmrożenia.

Kilka stron zostało nawet przeznaczonych na szczegółowy i prosty w zrozumieniu dla dzieci opis reanimacji. Ogólnie jestem pod wrażeniem jak jasno autorka opisuje np. proces wybierania alarmowego numeru lub przestrzega przed samodzielnym braniem lekarstw.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.jednosc.com.pl/dla-dzieci-14/4304/186/cecylka-knedelek/pierwsza-pomoc-nie-tylko-dla-przedszkolakow


ZASADY BEZPIECZEŃSTWA NIE TYLKO DLA PRZEDSZKOLAKÓW

O ile w pierwszej książce bardziej skupiono się na aspektach medycznych związanych z ciałem i zdrowiem, to zdecydowanie druga pozycja jest dużo bardziej nastawiona na wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa.

W ,,Cecylka Knedelek przedstawia: Zasady bezpieczeństwa nie tylko dla przedszkolaków” poznamy np. reguły obowiązujące na drodze, porady jak zachowywać się w sklepie, czego zdecydowanie nie powinno próbować się w łazience lub jak rozważnie obchodzić się z elektroniką.

Zasada budowania opowiadań jest tutaj bardzo zbliżona jak w poprzedniej części. Najpierw mamy jedno lub więcej opowiadań, a następnie pojawiają się rozkładówki z ogólną wiedzą, która bardzo przyda się dzieciom i dorosłym na co dzień.

 Link do strony Wydawnictwa: https://www.jednosc.com.pl/dla-dzieci-14/3149/zasady-bezpieczenstwa-nie-tylko-dla-przedszkolakow


MEMORY Z CECYLKĄ KNEDELEK. PIERWSZA POMOC

I na deser – prawdziwa gratka! Wydawnictwo zrobiło czytelnikom niespodziankę i wydało także grę memory, nawiązującą do książki ,,Pierwsza pomoc nie tylko dla przedszkolaków”. Na 40 kartach znalazło się dwadzieścia porad i wskazówek jak radzić sobie w różnych sytuacjach. Krótkie zdania połączono z ilustracjami przedstawiającymi przede wszystkim Walerkę. 

Dzieci mogą więc bawić się, jednocześnie zapamiętując bardzo ważne informacje! Do gry dołączono małą książeczkę, która rozwija ukryte na kartach sentencje. Całość zapakowana jest w wygodne pudełko z zamykaniem na gumkę, dzięki czemu nie tylko przypomina lekturę, ale i można wygodnie zabierać ją ze sobą w rozmaite podróże! 

Gra będzie odpowiednia dla dzieci już powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.jednosc.com.pl/dla-dzieci-14/5224/pierwsza-pomoc

JAK WIEDZIEĆ WIĘCEJ Z CECYLKĄ KNEDELEK

To seria książek i gier, gdzie Cecylka razem z Walerką pokazują jak być odpowiedzialnym oraz dobrze poinformowanym. Przyznam, że szczególnie przypadła mi do gustu! To bardzo ważne, aby uświadamiać dzieci już bardzo wcześnie o różnych potencjalnych sytuacjach, których mogą być świadkami.

Polecam wszystkie pozycje przedszkolakom, uczniom szkoły podstawowej oraz rodzicom i opiekunom!


Poprzedni wpis
Miny Alberta – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
5 pytań do… Magdaleny Olszta-Bloch, autorki książki o Witku
Tags: +10, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2016, 2018, blog książkowy, Cecylka Knedelek, jedność, Jedność dla dzieci, Joanna Krzyżanek, książki dla dzieci, Memory z Cecylką Knedelek. Pierwsza pomoc, pierwsza pomoc, Pierwsza pomoc nie tylko dla przedszkolaków, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Wydawnictwo Jedność, zasady bezpieczeństwa, Zasady bezpieczeństwa nie tylko dla przedszkolaków, Zenon Wiewiurka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja