Pierwsza pomoc i zasady bezpieczeństwa – seria książek dla dzieci

Tytuły: Pierwsza pomoc nie tylko dla przedszkolaków, Zasady bezpieczeństwa nie tylko dla przedszkolaków, Memory z Cecylką Knedelek. Pierwsza pomoc
 Seria: Cecylka Knedelek
Autorka: Joanna Krzyżanek
Ilustracje: Zenon Wiewiurka
Wydawnictwo: Jedność dla dzieci
Rok wydania: 2016, 2018
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Cecylka Knedelek od wielu lat towarzyszy dzieciom wraz ze swoją uroczą gąską Walerką. Tym razem przychodzi z bardzo ważnymi tematami z którymi każdy – bez względu na wiek – powinien być dobrze zaznajomiony. 

W tej recenzji znajdziecie dwie bardzo ważne książki z serii o Cecylce oraz ciekawą grę memory, która pozwala nie tylko ćwiczyć pamięć, ale i utrwala znaczące fakty dotyczące udzielania pierwszej pomocy.

Autorką serii jest Joanna Krzyżanek, którą możecie kojarzyć również m.in. z:

PIERWSZA POMOC NIE TYLKO DLA PRZEDSZKOLAKÓW

W tej książce autorka porusza bardzo ważne zagadnienia, które mogą mieć miejsce w trakcie wakacji, ale nie tylko. Głównymi bohaterkami są oczywiście Cecylka i jej gąska. Narracja prowadzona jest z perspektywy dziewczynki, która opowiada o swojej, nie zawsze roztropnej, przyjaciółce. 

Pozycja została podzielona na rozdziały z krótkimi opowiadaniami oraz nawiązującymi do nich poradami na temat tego, jak zachowywać się w kryzysowych lub alarmujących sytuacjach. Czasami może być to tylko ugryzienie komara, innym razem coś znacznie poważniejszego, jak np. omdlenia, zatrucia lub odmrożenia.

Kilka stron zostało nawet przeznaczonych na szczegółowy i prosty w zrozumieniu dla dzieci opis reanimacji. Ogólnie jestem pod wrażeniem jak jasno autorka opisuje np. proces wybierania alarmowego numeru lub przestrzega przed samodzielnym braniem lekarstw.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.jednosc.com.pl/dla-dzieci-14/4304/186/cecylka-knedelek/pierwsza-pomoc-nie-tylko-dla-przedszkolakow


ZASADY BEZPIECZEŃSTWA NIE TYLKO DLA PRZEDSZKOLAKÓW

O ile w pierwszej książce bardziej skupiono się na aspektach medycznych związanych z ciałem i zdrowiem, to zdecydowanie druga pozycja jest dużo bardziej nastawiona na wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa.

W ,,Cecylka Knedelek przedstawia: Zasady bezpieczeństwa nie tylko dla przedszkolaków” poznamy np. reguły obowiązujące na drodze, porady jak zachowywać się w sklepie, czego zdecydowanie nie powinno próbować się w łazience lub jak rozważnie obchodzić się z elektroniką.

Zasada budowania opowiadań jest tutaj bardzo zbliżona jak w poprzedniej części. Najpierw mamy jedno lub więcej opowiadań, a następnie pojawiają się rozkładówki z ogólną wiedzą, która bardzo przyda się dzieciom i dorosłym na co dzień.

 Link do strony Wydawnictwa: https://www.jednosc.com.pl/dla-dzieci-14/3149/zasady-bezpieczenstwa-nie-tylko-dla-przedszkolakow


MEMORY Z CECYLKĄ KNEDELEK. PIERWSZA POMOC

I na deser – prawdziwa gratka! Wydawnictwo zrobiło czytelnikom niespodziankę i wydało także grę memory, nawiązującą do książki ,,Pierwsza pomoc nie tylko dla przedszkolaków”. Na 40 kartach znalazło się dwadzieścia porad i wskazówek jak radzić sobie w różnych sytuacjach. Krótkie zdania połączono z ilustracjami przedstawiającymi przede wszystkim Walerkę. 

Dzieci mogą więc bawić się, jednocześnie zapamiętując bardzo ważne informacje! Do gry dołączono małą książeczkę, która rozwija ukryte na kartach sentencje. Całość zapakowana jest w wygodne pudełko z zamykaniem na gumkę, dzięki czemu nie tylko przypomina lekturę, ale i można wygodnie zabierać ją ze sobą w rozmaite podróże! 

Gra będzie odpowiednia dla dzieci już powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.jednosc.com.pl/dla-dzieci-14/5224/pierwsza-pomoc

JAK WIEDZIEĆ WIĘCEJ Z CECYLKĄ KNEDELEK

To seria książek i gier, gdzie Cecylka razem z Walerką pokazują jak być odpowiedzialnym oraz dobrze poinformowanym. Przyznam, że szczególnie przypadła mi do gustu! To bardzo ważne, aby uświadamiać dzieci już bardzo wcześnie o różnych potencjalnych sytuacjach, których mogą być świadkami.

Polecam wszystkie pozycje przedszkolakom, uczniom szkoły podstawowej oraz rodzicom i opiekunom!


Poprzedni wpis
Miny Alberta – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
5 pytań do… Magdaleny Olszta-Bloch, autorki książki o Witku
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja